Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várhatóan közel 4 kg-os...

Várhatóan közel 4 kg-os újszülöttre milyen méretű rugdalózót illetve ruhát érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Október 10.-re várjuk a kislányunkat. A doki azt mondta, hogy a jelenlegi adatok alapján közel 4 kg-os baba várható. Nem tudom, hogy milyen méretű ruhácskát vásároljunk neki? Azt nyilván tudjuk, hogy az 52 méret kicsi lesz, de szerintetek az 56-is?

Adnátok tanácsot? Köszönöm!


2011. aug. 5. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy hány cm-el születik. Kislányom 4250gr-al született 52cm-el. Közel 2 hónapig voltak rá jók az 56-os ruhák. Most 5,5 hónaposan kezdi kinőni a 68-as ruhákat.
2011. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az uh gép becsülésére sosem szabad adni, az csak sacc, sokat csal. Nekem 4.5kg-s babát jósoltak a 38.héten, ehhez képest 3620gr-mal és 57cm-rel született meg :)

52 semmiképp, azt koraszülötteknek szokták venni. Néhány 56 és 62-es ruhát szerezz be, de szerintem eleinte elég lesz az 56 is.

2011. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Azért még várom a tapasztalatokat! :)

2011. aug. 5. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért vegyél kisebbeket legalább egy párat, mert sose tudni. nehogy úgy járj, mint mi! nálunk is azt mondta a védőnő is, meg az orvos is, hogy nagy baba lesz több, mint 3,5 megközelitőleg 4 kg, aztán mikor megszületett még a 3 kg-ot sem érte el! igy szinte minden nagy volt rá. 2890 g és 50 cm volt a fiunk, és csak az 50-es ruhácskák voltak tökéletesek rá, a többi mind lógott rajta és elveszett benne. pl.: az 56-os body a nyakánál teljesen elálltak és kivolt neki az egész, a rugdalózókban pedig a lába nem is volt bent a lábrészen, mert túl hosszú volt neki, igy azokat szinte le is vághattam volna :) nekem szinte csak 1-2 db body-m és rugdalózóm volt 50-es, és nem voltam hajlandó venni másikakat, mert ott volt a sok nagyobb méret, igy azokat adtam rá, még ha lógtak is rajta egy keveset, és most már egészen jól állnak rajta az 56-osak is, és ő most jelenleg 3280 g. remélem tudtam valamennyire segiteni.
2011. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Togcsi ***** válasza:

Hát az 56-ost nem sokáig tudod ráadni,ha 4 kg-s baba lesz.

Szerintem inkább 62-est!

Az én kislányom 3.5kg volt és a 62-volt a kényelmes rá!És jó pár hétig tudtuk ezt a méretet hordani!

Inkább legyen picit nagy,mint szoros,esetleg rövid neki.

2011. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:

Fiam is nagy súlyal született.Azzal nem számoltunk hogy a 4430gr-hoz 61 cm párosul.Legyen minden méretű ruhából(persze az 52 kivéve)és ha kibujik akkor még mindenki hozhatja az ajándék JÓ méretű rucikat.

Könnyű és szép szülést.

2011. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK, HOGY MEGOSZTOTTÁTOK A TAPASZTALATAITOKAT! GRATULÁLOK A BABÁKHOZ, ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!
2011. aug. 6. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!