Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek nehéz...

Van itt olyan, akinek nehéz volt megszoknia a saját gyereke nevét?

Figyelt kérdés

Pár héttel a szülés előtt jutottunk dűlőre a nevet illetően, akkorra találtunk olyat, ami mindkettőnknek tetszik. Tehát nem arról van szó, hogy bármi bajom lenne a névvel, mégis teljesen idegen kimondani. Két hetes a baba.

Nagylányom neve már a fogantatás előtt megvolt kb, ott nem volt ilyen érzésem, magától értetődő volt, hogy őt úgy hívják.

Másnak is volt ilyen furcsa érzése? Akárhányszor nevén nevezem, olyan szokatlan


2022. ápr. 24. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi már a baba előtt kitaláltuk, ha fiú lesz, ez lesz.

Mégis kb 5-6 honapos volt, amikor elkezdtük a nevén hívni, addig Baba, Pici, stb volt.

2022. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A 2. fiamnál ugyanígy éreztem. 3/4 évig alig használtam, aztán egyre gyakrabban, és megszoktam. Most 1,5 éves, szoktam meg máshogy hívni, de már nagyrészt a nevét használom.

Közösen választottunk pedig nevet, és tetszik is, csak a tesó máshogy becézte, és mi is úgy kezdtük hívni.

2022. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
3 éves de a rendes nevén jó ha 10x neveztem😁
2022. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a fiam vezetéknevevel van gondom, mivel svéd és nem tudom kimondani😂😂 Mindenhol minden orvosnak, stb betuznom kell mert mindenki néz rám mint borjú az ujlapura hogy he? 😂😂😂
2022. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk sokáig baba volt.
2022. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valami szájraeső becenevet kitalálni rá?
2022. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi már születése előtt kitaláltuk jóval, de még mindig csak babának hívjuk a férjemmel :D

Ha a kisfiamhoz beszélek akkor azért sokszor szólítom a nevén, de inkább becézgetem. :)

2022. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még a fogantatás előtt kitaláltunk 2-3 fiú és lánynevet, majd a 21. héten amikor tutira megtudtuk a nemét akkor eldöntöttük. Tökéletesen cseng a vezetéknévvel, mégis teljesen idegen nekem, de annyira, hogy anno megmondtam, hogy ha fegyvert fognak a fejemhez sem fogja az apja nevét kapni mégis inkább hivatkozok rá kis Lacikaként mint a saját nevén :D De 90%-ban babának hívom és teljesen idegen nekem, hogy a barátaim és a családom már a nevén nevezik. Még csak 34. hetes vagyok, azt hittem, hogy ez varázsütésre meg fog változni amint megszületik, de ezek szerint nem :’) De legalább tudom, hogy normális.
2022. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!