Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért számolják egyesek 1...

Miért számolják egyesek 1 éves kor után is hónapokban az életkort? 22 hónapos,17 hónapos, sb. Olyan hülyén hangzik. Miért nem úgy írják, hogy pl. másfél éves? Vagy 1éves 4 hónapos?

Figyelt kérdés

Főleg, hogy ekkora korban mincs akkora jelentősége egy hónapnak, mint pl. fél éves kor előtt. Az órára sem mondjuk azt, hogy pl."160 perc múlva", hanem hogy két óra 40perc múlva".

Fél éves, másfél éves, és 3 éves babucik anyukája


2010. szept. 16. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Megszokás..akinek nem tetszik az úgyse igy mondja.


a férjem mindig ugy mondja hogy másfél éves egy méter és 10 kg.

2010. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
na látod Te meg azt irod babucik...Akkor miért nem lehet gyermekeket irni? Kinek a pap kinek a papné.... Van aki igy szereti van aki ugy. A benne van ugyis tudja hány az annyi aki meg nem az ugyis csak bologat és hazafelé kiszámolja (ha érdekli):-))
2010. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Mert még egy 16 és egy 20 hónapos baba között is nagy különbség van, minden tekintetben.

Pedig egyik csak 2 hónap múlva lesz másfél, a másik csak 2 hónappal múlt.

Akkor rájuk mit mondanál? Mind a kettőre azt, hogy másfél?

2010. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Két éves korig valóban van értelme hónapokban számolni, hacsak nem pont fordulós (pl. pont másfél éves). Valóban jó példa a 16 é 20 hónapos gyerek példája.

Mellesleg a másfél éves és a 3 éves gyerek már legritkább esetben babuci, hivatalosan semmiképp. Szóval pont egy kötözködős kérdésben ezt irni... Öreg hiba volt...

2010. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:44


ugy is lehet mondani hogy 2 hónap mulva másfél, másfél mult 2 hónapja amint azt magad is szépen leirtad:-)))

2010. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ja, és egy gyors kérdésre "mennyi idős" melyik válasz az egyszerűbb? A 16 hónapos, vagy az egy éves múlt 4 hónappal, esetleg másfél éves lesz két hónap múlva?

:D

Nem teljesen mindegy, ki hogy mondja? Ahogy írták előttem, én sem értem, miért babucik a gyerekek. Ennyi, mindenki másként hívja, és kész.

2010. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindegy, hogy a gyerek 15 hónapos vagy 19... bizony még ebben a korban nagyon-nagyon sokat jelent 1-2 hónap. Akár 1 hónap alatt is hatalmas ugrások mutatkozhatnak egy kisgyerek fejlődésében, pont úgy,mint 1 éves kor alatt. Egyébként nem értem, miért zavar.. Igen, lehet írni, hogy 2 hónap múlva másfél éves... csak az ugyanúgy nyakatekert, mint a hogy te írtad Kedves kérdező az órás példában... Most mennyivel jobb az 1 éves 4 hónapos? Vagy másfél éves 1 hónapos?? Ugye furán hangzik? :))) mindenkinek engedtessék meg, hogy hogyan használja, ez nem helytelen, sőt fejlődéslélektani szempontból ez a helyes. 2 éves kor fölött meg már nem számolunk hónapokban,mert akkorra a fejlődés nem annyira rohamos, mint előtte.
2010. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

13:49-nek


Értelmetlen és hosszú.


16 hónapos és 20 hónapos - ez így rövid és érthető.

Aki meg nem tud számolni, az menjen matek korrepetálásra.


(A fiamra sem azt mondom, hogy 10 éves, vagay 11 hanem , hogy 10 és fél, ő januárban lesz 11)



13: 44-es "egy 18 hónaapos 1 hetes (vagy 18 és 1/4 hónapos) kislány anyukája voltam"

2010. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre hogy az időseknek jobb kerekiteni..


volt hogy sétáltunk a városban és megkérdezték hogy mennyi idős és mondtam hogy 17 hós és nem igen tudták hová tenni..

másfél éves azt kész!

2010. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

13:44-es:

a 16 hónaposra azt mondanám, egy éves 4 hónapos. A 20 hónaposra meg azt mondanám, hogy egy éves 8 hónapos.


Nem kell megsértődni a kérdésen, azlrt tettem fel, mert kíváncsi voltam, hogy miért mondják így. Mert szerintem hülyén hangzik, de ez csak az én véleményem, és kíváncsi voltam, van-e ennek valamilyen különösebb oka. A 3 éves gyerekemre nem mondom azt, hogy 36 hónapos. Szóva csak érdekelt volna, ennyi az egész. Ahogy a kérdésben is leírtam, más mértékegységekben sem szokás az egység részében számolni, ha már meghaladta az adott egységet. Biztos van olyan kifejezés, amit én is használok, és mást idegesít, és nem leszólni akartam senkit, mert tőlem mindenki úgy mondja, ahogy akarja, csak az okára voltam kívnáncsi, mert nekem sérti a fülem (d ez természetesen az én privát problémám), és mert ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni.

Minden esetre, köszönöm szépen a válaszokat!

2010. szept. 16. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!