Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos babátok miket tud...

21 hónapos babátok miket tud már csinálni?

Figyelt kérdés

Szerintem mi nagyon levagyunk maradva. Nem beszél, magától csak négykèzláb megy fel-le a lépcsőn. Poharat ellöki nem iszik belőle, evőeszköz használat sem nagyon megy neki. Labdát dobálja,de a rúgás egyáltalán nem megy neki. Kismotorra már rá ül (ha nem borul el)és lök egy kettőt a lábával,de nem úgy rohangál vele mint a többi hasonló korú gyermek. Mászókára se mászik igaz kicsit messze van innen a játszótér,nem megyünk csak max heti 2x így sokat nem tudja gyakorolni. Csúszda van itthon is arra se jött még rá hogy is kell használni. Firkálni szeret,de 2 perc és ennè meg a ceruzát 🤦

Gyurmázás nem érdekli. Meg úgy 5 percnél tovább semmi se az autókat és motorokat kivéve.

Bilibe se produkált még sosem, max ruhástól ül rá két rohangálás között. Próbáltam már pelus nélkül, de úgy rá se hajlandó ülni. Puszit se ad, inkább karmol, ugrál rajtam és a hajam is szereti tépni.

Ha valamit tiltunk vagy nem az van amit ő akar egyből megy a keserves sírás és elterül hason 😅

Nagyon el vagyok keseredve, főleg hogy 2 héten belül kezdenénk a bölcsit ahol már két nap is voltunk 1-1 órát és azért azt egyből láttam, hogy sokkal ügyesebb a többi gyerek. Azért remélem van még remény hogy utoléri magát.

A ti gyermeketek miket csinált ennyi idősen?


2022. ápr. 24. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Majdnem 2 évesen már nem babák. Az én lányom mondókákat mutogatta, beszélni még csak pár szót. Lépcsőn közlekedni jól tud már mióta stabilan jár, mászókát nem igazán próbált még, de egy évesen s 2 hónaposan a nagy csúszdáján profin ment már, úgy, hogy még a stabil járás utána jött el. Pohárból próbálkozott, több kevesebb sikerrel, evőeszközt használ, de a blw miatt, leginkább, szerintem. Kiskotort kb másfél éves kor után kezdte rendeltetésszerűen használni.


Most nem a kérdésre fogok válaszolni: ha bizonytalan vagy, nézze meg szakember. Akkor majd megnyugszol. Lehet, hogy nincs is lemaradva, csak más dolgok érdeklik. Mondjuk nem motrozik, de lehet, hogy egy puzzlet szépen kirak. Minden gyerek más ütemben halad, ha az én gyerekem tudta ebben a korban, amit a tiéd nem, még nem feltétlenül jelent bajt.

2022. ápr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2022. ápr. 24. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e meg, de hogy alakultak a dolgok azota? Remelem jol vagytok
ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!