Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyák akiknek a babája nem...

Anyák akiknek a babája nem tudott szopizni de volt tejük és fejtek neki, hogy teltek a mindennapjaitok?

Figyelt kérdés
Hogy oldottátok meg a tej tárolását, az etetést, a fejést akkor ha valahová elmentetek: pl étterembe, ügyet intézni vagy családhoz, esetleg nyaralni?

2022. ápr. 26. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig cicizett a babám

Ellustult. Így egy idő után fejnem kellett. De ugye egyre csökkent a tej mennyisége így tápszert is kapott mellette. Fárasztó volt így hogy fejni napi többször is. De akartam hogy legyen tejem. Nem szerettem.volna hogy elapadjon. 5 hónapig csak fejtem. :)

Amikor még cicizett és nem kapott tápszert potlasnak úgy oldottam meg hogy ugye függött attól hova megyünk mikor. Így hűtött anya tejet vittem magunkal és általában mindig volt ra lehetőség megmelegíteni. Ha nincs rá lehetőség akkor termoszt tudok ajánlani.

Hogy oldottam meg a tárolást? Mikor több volt a tejem mint a napi adagja. Fagyasztóba raktam a többletet (zacsi, pohár ) de amit lefejtem mindig kicsi anyatejtároló poharakba tettem és beraktam a hűtőbe. Ott 24 óráig eláll. :)

2022. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És amikor a hűtött tejet vitted magaddal, akkor annak beszereztél valami hűtőtáskát? Mert szobahőn is úgy tudom max 3 óráig lehet tárolni, de mi van nyáron, a 30x fokban?


Vagy ha 5 óránál tovább voltál valahol, akkor hogy oldottad meg a fejést és annak a tárolását? Gondolom akkor vinni kellett a fejőt, meg plusz tárolót a lefejt tejnek is, meg persze annak is a hűtőtáska..


Olyan sok kellékkel jár ez úgy érzem és olyan nehéznek tűnik mindent így összeszervezni :(

2022. ápr. 26. 22:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen volt kicsi hűtő táska. Beletettem jégakut, tobbet is. És ez hűtötte. Ez kb augusztus körül lehetett. Úgyhogy meleg volt. :)


Igen. Vittem magammal. Olyankor mindig azt adtam oda a picinek. Volt rá példa egy kicsit hosszú utazás várt ránk. (1 orás) Kocsiba út közben fejtem. Beraktam a hűtő táskába. És ahova megérkeztünk ott oda is adtam. :)


A kellék legyen a legkevesebb :) De egyébként kismama vagy ? Vagy már itt van a pici veled ?

Én először egy olcsóbb kis kézi mellszívót vettem. Semmi mást. Ahhoz adtak tejtaroló zacsit. De ennél többet nem vettem. Itt a kérdés az volt lesz tejem ? Mert ha nem lesz tejem minek vegyem meg a 40-50ezer ft-os gépet mellé tartozékokkal. Ha kell megveszem, vagy megrendelem. Pár nap alatt úgy is kiszállítják. Így is lett. Közel 9 hónapig tudtam adni anyatejet :)

2022. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Épp holnap lesz 2 hónapos a kisbabám (1. Baba). Nagyon szerettem volna szoptatni de sajnos szerintem a császáros szülés és az azutáni sok félretájékoztatás és az én tapasztalatlanságom vezetett oda, hogy nem tud cicizni csak bimbóvédővel, de azzal meg nem tudja kiszívni a szükséges mennyiséget, (2 hetesen elkezdett fogyni) és azóta fejem a tejet és cumisüvegből kapja. Szerencsére fel tudtam a szívóval szaporítani annyira hogy a kezdeti 3 óránkénti 30-50 ml-kből ma mar 180-200 ml-t is le tudok fejni. A felesleget én is fagyasztom, ki tudja mikor kellhet.


Megkérdezhetem milyen hűtőtáskát használtál ami kicsi de praktikus a tejek tárolására?


És amikor a hűtőtáskában vitted a tejet, akkor előre a cumisüvegbe öntötted és úgy melegítetted? Csak azért kérdem, hogy akkor minden etetésre tegyek el egy cumisüveget is, ha nincs lehetőségem elmosni/fertőtleníteni? Te ezt hogy oldottad meg?


Köszönöm hogy ilyen hasznos tippeket adsz 😇 már tiszta depressziós kezdtem lenni attól, hogy az életem innentől kezdve maximum 2.5-3 óra kimenővel működhet. Sajnos az ismerős anyukáknak senkinek nem volt ilyen, ezért nem is tudtan tanácsot kérni senkitől.

2022. ápr. 26. 23:10
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező keress fel egy szoptatási tanácsadót, hidd el megéri! Ő neked személyre szabottan tud segíteni , hátha még van rá mód. Én egy hónap után a segítségével el tudtam hagyni a bimbó védőt!
2022. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Az én babám is bimbóvédővel tudott cicizni. Másképp sajnos nem.

Az viszont szép mennyiség. Ügyes vagy :)


Aliexpresszről rendeltem még régen . De ha neten utána nézel hogy "hűtött ételhordó táska " ilyen kicsi 2-3l-es kívül textil belül ez a csillogós akármicsoda (nem tudom a nevét) akkor kiadja és tudsz rendelni. Később is jól jöhet amúgy. Mikor hideg volt és kimentünk sétálni ugyanúgy beletettem a cumisüveget amibe a vize volt hogy ne hüljön ki. Praktikus. Kicsi. És bármikor jól jöhet. Nézz utána neten :)


Általában úgy mentünk hogy 1 vagy maximum 2 étkezése lesz a lányomnak. Egy teljes napot nem voltunk sehol. De ha hosszabb időt töltötök ott akkor igen vittem annyi cumisuveget amennyi kellett.

(Amit én még csináltam. Hogy én adagonként tettem el a tejet. Ugye a hűtőbe q zsír feljön q felszínre míg q vizes része lent marad. Sosem szerettem össze rázni. Meg ugye úgy tároltam hogy ha volt 3 adag elrakva akkor a régebbi volt mindig elől a hűtőbe , és a friss hátul. Így mindig úgy tudtam neki oda adni hogy sose "fussunk ki" a 24 órából . Volt hogy egy fejés alkalmával 2 adagot is eltudtam tenni. Így fontos volt tudni melyik a frissebb és ne keveredjen)


Szívesen. Örülök ha tudtam segíteni. Bármi kérdésed van írj privátba ☺

2022. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, de nagyon kitartó vagy, ez klassz :-) Én is bimbóvédővel szoptattam az elején, és pluszban fejtem mellette, így szinte ömlött a tej és bőven eleget evett a baba. 4 hós volt, mire teljesen elhagytuk. Nem írtad, szoptatsz-e még vagy csak fejsz, de előbbi esetben lehet még kizárólagos szoptatás ebből. Utóbbiban se kizárt, a tanácsadó segíth
2022. ápr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen próbálkozunk a szopizással is még, de szerintem a bimbóvédő és az etetőcumi miatt már olyan cumizavaros lett szegénykém, hogy pl a szájacskáját egyáltalán nem nyitja nagyra, mikor közelítek felé (a cumisüvegnél és a bimbóvédőnél sem) hanem csak csücsörít és kb be kell dugni a szájába..


Na most emellé jön nekem egy lapos és puha mellbimbó meg egy ödémásabb bimbóudvar, szóval hiába is tömködném a szájaba, esélytelen hogy rákapjon. Amikor mégis a szájába tudom adni, akkor a technika biztosan rossz, mert csak mellbimbóm kapja be szerintem, mert habár nem fáj és kortyol is kicsit, de ha kiveszem, rúzs formája van a bimbómnak és nem lapos..Nem tudom ezen is tudna-e segíteni a tanácsadó. Nem mellesleg a tej sem ömlik, szívnia kellene ahhoz hogy eleget kapjon. Ezek a kb 180 ml-k is nagyjaból 40 perc alatt jönnek le a 2 cicimből (kb 20-20perc/cici). Nem tudom ez is mennyire gyors vagy lassú az átlaghoz képest, de szerintem inkább lassú :(

2022. ápr. 28. 07:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanácsadót kérdezd, nem veszett ügy és te magadban már így leírtad a dolgot, pedig egy szakértő tudna segíteni. Már ha szeretnéd. Az se baj ha nem, kicsit úgy jön le nekem, hogy igazából már semmi kedved ezzel szenvedni azért sem mész utána a segítségnek. Biztos le leszek pontozva, de szerintem nem ér annyit a dolog, ha közben ideggyenge leszel tőle és azt érzed belecsavarodsz, akkor engedd el. Ha viszont meg akarod oldani, akkor van itt még lehetőség (laktációs tanácsadó), csak akkor lépni kéne gyorsan és nem csak spekulálni meg várni a csodát
2022. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindennél jobban szeretném hogy sikerüljön, szóval nem jól értelmezted egyáltalán. Szerinted ha nem akarnám anyatejjel táplálni, akkor fejtem volna eddig? Sokkal egyszerübb lett volna tápszerezni akkor már. Minden nap megküzdök a próbálkozással,de a kórházban mondták hogy kicsi a baba szája és majd csak akkor fog tudni szopizni a cicimből ha megerősödtek a száj körüli izmai. Minden egyes nap megkínáltam a cicimmel de nem ment. Komfortszopizni meg kicsit tejcsizni a 130ml-s cumisüveg után mindig szokott.

Egyaltalán nem engedtem el ezt a dolgot még..

2022. ápr. 28. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!