Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy egyen? 8...

Mit csináljak hogy egyen? 8 hónapos baba

Figyelt kérdés
Anyatejen és sinlacon kívül semmit nem akar enni. 5hónapos kora óta kóstoltatom de semmi. Se bébiétel, se itthon főzött főzelékek. Még csak alma sem...

2022. ápr. 28. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Semmit, 1 éves korig a fő táplálék az anyatej/tápszer. Vannak babák, akik később érnek meg a hozzátáplálásra. Kóstoltasd minden étkezésnél, de ne erőltesd, mert azzal jó kis evészavart lehet előidézni a későbbiekben. Nézz utána a blw-nek esetleg, és ha már ül stabilan, akkor tegyél elé falatkákat, mert nem mindegyik baba szereti a pürét.
2022. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltuk a falatkás étkezést is, párolt almával, répával, édesburgonyával, burgonyával, avokádóval, de sajnos majdnem meghánytatta csak magát.

Tudom , hogy a fő táplálék az anyatej, csak egyfolytában éhes szegény, most is mászik rám és kéri a cicit. Éjjel is 6-7szer kel cicizni...

Ez így se neki, se nekem nem jó...

Tápszereket is próbáltuk, a dm-ben kapható összeset, egyik sem kell neki.

Második baba, az elsővel semmi ilyen probléma nem volt.

2022. ápr. 28. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad összekeverni az anyatejet a tápszerrel?

Nekem nem volt elég tejem, így mindig kipótoltam tápszerrel (kerek 3 hétig tudtam szoptatni). Magában a tápszert sokáig a lányom sem itta meg. Úgy trükköztem, hogy először csak kicsi tápszert kevertem a lefejt anyatejhez, majd egyre többet (szegény mindig sírt, mikor a cicimből kifogyott a tej, mert éhes maradt). Aztán már elfogadta úgy is, hogy hagytam cicizni, majd ha éhes maradt megitta a tápszert cumisüvegből.

Hátránya, hogy kicsit cumizavaros lett, és nehezen tudta eldönteni most hogy kell szopiznia. De ezen hamar átlendültünk és megnyugodtam, mert nem maradt soha éhes, többet aludt stb.

2022. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy azért kéri a cicit, mert éhes? Ebben a korban lehet komfortszopi is a szeparációs szorongás miatt.
2022. ápr. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha éhes, enni fog, ne aggódj. Beszélj a gyerekorvossal, hogy megfelelő-e a gyarapodása.


A blw-ből nálunk is volt hányás, de.pár hét alatt belejött. Még nem ül, ölbe veszem és úgy adom a kezébe az ételdarabokat. A pürét is elfogadja, kb azóta, hogy egyben eszik belőle (mióta látom a kakiban a répadarabokat).

2022. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!