Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha a 8 honapos...

Benfentes kérdése:

Mit csináljak ha a 8 honapos kislányom csak reggel meg este eszi csak meg a tápszert kihagyhatom neki a napali adagot vagy nem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kéri, akkor azért bele ne erőltesd. Esetleg próbálj neki tejpépet vagy tejberizspépet adni, ami ugyan nem folyékony, hanem szilárd étel, de ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer. Mi a Milupának a tejpépjeit vettük. Mondjuk az én fiam ennyi idősen már egyszer sem ette meg a tápszert, semelyiket, így háromszor kapott tejpépet, amire az orvosunk is rábólintott, hogy mehet így a dolog.
2013. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom napközben nem volt hajlandó tápszert inni kb. 7-8 hónapos korától kezdve, sőt reggel-este is igen keveset ivott belőle.

Napközben kapott tejpépet, meg joghurtokat, és így nagyjából megvolt a kellő fehérje-mennyiség.

Szerintem az ő igényeit figyeld, és ne számolgasd, hogy mi lenne a kötelező adag, mert a gyerek nem gép, ő sem számolgat. :)

2013. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hat ha nem eszi meg kenytelen leszel,de szerintem etel higitasra hasznald meg,fozelekeket higithatsz azzal.
2013. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyan szopizott, de 7 hónapos kora után nem volt hajlandó napközben szopni, pedig 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Így marat a reggel esti szopizás, napközben meg kanalas hami, én is próbáltam neki tejpépet adni, ette is szívesen, lassan majd elkezdhetitek a babajoghurtot kóstolgatni az is pótolja a tejes táplálkozást, illetve én nagyon fini tejbepapit főztem a fiamnak tápszerből. Vettem Pompos nevezetű grízt, (ugyanolyan, mint a dara, csak finomabbra őrölve, nem olyan durva szemcsés) ugyanúgy is kell készíteni, mint a darát, tehát ezt megfőztem vízben, majd amikor szoba-hőmérsékletűre hűlt belekevertem a megfelelő mennyiségű tápszert. Boldogan ette a pici. :))
2013. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom 6hónapos korától csak reggel és este kap tápszert.

5hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és annyira tetszettek neki az új ízek,hogy 1hónap alatt kiváltotta az ebédet és az uzsit,a tízórait nem igényelte sosem.

2013. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!