Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet cumit adni...

Mikortól lehet cumit adni szoptatott babának, amikor már nagy valószínűséggel nem okoz cumizavart?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 28. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem inkább a cumisüvegnél van ez a veszély, mert abból könnyen jön a tej. De a cumiból nem jön semmi. Én az első napokban adtam neki cumit, mert megnyugtatta, amikor már nem volt éhes, de nyűgös igen. Nem lett cumizavaros. Most 2,5 hónapos és egész nap cicizne.
2022. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
az enyémeknek nem kellett. mindegyiknek vettem, kiköpdösték.
2022. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem kap újszülött korban cumit, akkor később már nem fog neki kelleni. Valószínűleg ujjszopó lesz és az meg tök gáz, mertem tudod tőle 2-3 éves korban elvenni. Arról nem beszélve, hogy nem is mindig tiszta a keze...
2022. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
3 Ezt cáfolom. A kisfiam nem kapott cumit mégse kezdte az ujját szopni. Unokatesóm egyik lánya (mind cumis volt) amikor elvették a cumit elkezdte az ujját szopni. Szóval nem törvényszerű hogy vagy ez lesz vagy az
2022. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
az enyémek közül csak az egyik szopta az ujját. a másik kettő nem. őket viszont sokáig szoptattam
2022. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Az enyém 7 hónaposan kapott műtét miatt. Nem zavarta be. 2 évig szoptattam.
2022. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Ja,és nem lett ujjszopós.
2022. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Fiam 8hónapisan szokott ra a cumira. Elött sem és utana sem szopta az ujját.

Lányom az első naptól cumis.


(Mind a kettő szoptatott. Fiam 2 évesen letette a cumit. Lányom mosz 7 honapos)

2022. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Én cumis voltam és sokáig szoptam az ujjam, a fogaim bánták.


Én féltem hogy a fiamnal is ez lesz, ezért nem is vettem és nem is próbáltuk ki. Nem szopta az ujját.

2022. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk nem kapott a gyerek cumit, nem szopizta az ujját egyáltalán. Több mint 2 évet szoptattam.

Úgy hallottam hogy az első 3 hónapban nem jó nekik cumit adni, amíg be nem áll rendesen a kereslet-kínálat, és túl nem lesznek a nagyobb növekedési ugrásokon.

2022. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!