Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nagy valószínűséggel...

Adnil25 kérdése:

Kisfiam nagy valószínűséggel elkapta a bárányhimlőt. (most 10,5 hónapos). Van már rajta 4-5 pötty. Hétfőn megyünk a dokihoz. Addig jó ha cinkrázóval kenem a pöttyöket vagy vegyünk mentolos hintőport?

Figyelt kérdés
Az ismerős körömben most esett át rajta több baba/kisgyerek is. Ők mind mentolos hintőport használtak. A dokijuk azt mondta nekik, hogy azt használják.
2011. febr. 19. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

mostanság valóban a mentolos hintőport ajánlják, de mégis van 1-2 anyuka aki ragaszkodik a cinkrázóhoz.

az én két gyerekem (5 és 3 éves) épp most esett át rajta. a lényeg hogy meleg helyen legyen, h rendesen kijöjjön rajta, nehogy késöbb újra fertőződjön. a meleg nem úgy értendő, h izzadásig, 6 takaró alatt, de meleg lakásban.

nem javasolják a fürdést, csak a zuhanyzást, de én kipróbáltam amit ajánlottak és bevált: fürdővízbe ( nálunk nagy kádban fürdenek, tehát viszonyíts adagot) fél tasak szódabikarbónát kevertem el, ami segíti a gyors leszáradást. de ne legyen sokáig a vízben, max 5-6 percig.

használtunk mellé zirtek cseppet, ami csökkenti a viszketést, de jó a fenisztil csepp is. kérdezz rá a dokitól, h ő melyiket ajánlja.

2011. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagy lányom 9 éves, most volt himlős. Szövődmény határán volt, borzalmasan viselte. A szája, torka, nemi szerve, feneke tele volt. Kapott Tellviran tablettát, Virolex kenőcsöt a nemi szervére és az ajkára. Hexacloridos hintőporral kellett kenni a testét. A szódabikarbónás fürdő nem jött be, csak míg benne ült. Ami még bevált, zuhanyzáskor langyos kamillás főzettel öblítettem le a testét. PoxClin hűsítő hab, 3500Ft szintén nem volt jó.

A kicsi 18 hónapos, most jött ki pár pötty.Azt mondják a kicsik jobban tűrik.Szintén szövődményes esetben ajánlják még a Zovirax szirupot. Gyógyszer adásához orvosi javaslat szükséges!!!

A betegség védőoltással megelőzhető. Sajnos, én kicsit későn tudtam meg, hogy a nagylány is oltható, de mindkettőjük náthás időszakai miatt az oltás elmaradt.

Bocsi, amiért kicsit hosszú voltam, ha van még otthon hintőporod, amivel a köldökét kezelted, újszülött korában, szerintem csak azt használd. Vidd orvoshoz, soron kívül kérezkedj be, mert fertőző. A rázókeveréket nem ajánlják!!!

2011. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!