Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre mit illik vinni...

Keresztelőre mit illik vinni a Keresztanyának?

Figyelt kérdés
Én leszek a keresztanya, a fülbevalót már rég megkapta(ha jól tudom, az is egy szokás hogy a keresztanya veszi a fülbevalót) Viszont így nem tudom mit illene vinnem?!

2022. ápr. 29. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, az arany fülbevaló a 'szokás'. Esetleg kérdezd meg, hogy a keresztelésen viselt ruháját megveheted-e.
2022. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, visszaolvasva kicsit hülyén fogalmaztam meg, szóval hogy megveheted-e neki a ruhát, amiben lesz :D

#1

2022. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg beszállhatsz-e a keresztelő költségeibe. (Ha nálatok kell fizetni a templomban)
2022. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk valami ezüst tárgyat is szokás adni, többnyire a baba nevével belegravírozva, pl. ezüst kanál, csengőcske, de akár későbbre medál is jó lehet.
2022. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én gyertyát készítettem (viaszlapokkal dekoraltam)és azt odaadtam a papnak. Amúgy a templom biztosít gyertyát a keresztelőhöz, de így az enyémet használta. A szülők is csak ott a keresztelő alatt szembesültek ezzel, nagy volt az öröm.
2022. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha azért keresztelik a gyereket, mert vallasosak, akkor a szokásos ajándék egy különlegesebb, értékesebb Biblia.

Ha divatból, akkor bármi lehet, a szülőket kérdezd meg

2022. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi H&M 30000Ft ajandekutalvanyt adtunk a ferjemmel,mi voltunk a keresztszulok.
2022. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!