Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kerülitek el a folyamat...

Hogyan kerülitek el a folyamatos összeveszést? Pláne Karácsonykor?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam nem sokat látja a családomat, de megyünk hozzájuk Karásconykor. Ők persze, élen anyámmal,mindig megmondják a nagy igazságokat, attól függetlenül, hogy én mit szajkózok. Szentül hiszik, hogy ha sír a gyerek akkor éhes, és persze én vagyok a rossz anya mindig. Nehezen, de rászoktattam a fiam a 3-3,5 órás etetésre, pláne hogy tápszeres. Másrészt utál kézben lenni, ehhez képest a testvéreim összes gyereke (kezdve az 5 évessel) cipelni akarja (7 kiló, egy felnőttnek is nehéz), és persze akkor is én vagyok a legutolsó szemét, hogy nem engedem. Előre rettegek a karácsonytól, legszívesebben itthon lennék hármasban. Ti hogy állítjátok le az embereket? Hogyan ne vesszek össze senkivel? Egyszerűen nem értik meg, amit mondok, ráadásul ugye milyen anya vagyok, hogy nem szoptatok---2 hónapig nyüstöltük egymást a fiammal, semmi tejem nem volt.
2008. dec. 18. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De hát akkor miért nem maradtok otthon? Mondhatod, hogy túl pici a baba az utazáshoz, vagy beteg lettél.. ilyesmi. Ha mindenáron mész, akkor szerintem nem szabad magadat hagynod, és igenis emeld fel a hangod, ha szép szóval nem értik meg, akkor majd megy csúnyán. El kell érned, hogy a te szavad, amit a gyerekkel kapcsolatban mondasz, az szentírás. Ha nem tetszik valami, otthon is lehet maradni. Valószínűleg tartom, hogy emiatt veszekedésbe torkollik az este, úgyhogy erre készülj fel, hogy esetleg idő előtt haza kell indulnotok.
2008. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig okoskodnak a szüleim és én azonnal harapok, mindig jól össze is veszünk, de közlöm velük, hogy én vagyok az anyja volt nekik is idejük gyereket nevelni...ennyi..persze tuti szidnak egyfolytában de lesz@rom, ráadásúl a régi rendszerben minden más volt, anyám már mondta milyen hülye vagyok, hogy nem húzogattam a kukacát erre a doki mondta, hogy 2 évig hozzá se nyúljak, hááát igen mind a 2 bátyámnak fel kellett vágni, mégsem látja be....mond meg, hogy te így akarod nevelni és kész. Én előre szoktam bocsátani már, hogy nem balhézni akarok, ezért full fagyott a hangulat..ez szetm alapvetőleg egy rossz családi minta miatt van, sosem volt ez igazi család, mármint nálnuk...csak a hatalmi cirkuszok közöttük és fáj nekik, hogy már nem ők irányítanak.
2008. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos, hogy most állj a sarkadra, mert ha hagyod, hogy mindenbe beleszóljanak, akkor ez így is marad. Legyél határozott, de udvarias. Az emelgetésről pl. egyértelműen mondd meg, hogy most még pici, csak 3 hónapos, így inkább hagyják. Vagy pl. télen sok a baci, influenza, stb. inkább messziről csodálják a picit. Te vagy az anyja, a Te szavad a szent, ezt ne felejtsd el! Én a nagy mindent tudó tanácsokat általában mosolyogva elengedem a fülem mellett, ha pl. hülyeségnek tartom, vagy szöges ellentéte annak, amit az orvos/védőnő, vagy a könyvek mondanak. Ha nem állsz le vitatkozni, nem lesz veszekedés sem. Vagy pl. azt szoktam mondani, hogy: nekem az nem jött be, amit tanácsolnak, nálunk más vált be. Ezzel vitatkozni is nehéz. A szoptatás miatt pedig ne legyen lelkiismeret furdalásod, attól még ugyanolyan jó anya vagy. Kellemes karácsonyt!
2008. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást. Mindenkinek kellemes karácsonyt :)
2008. dec. 18. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:

egy diplomáciai huzásal ejts meg egy kegyes hazugságot(beteg lettél, nyűgös a pici vagy ahogy az előttem irták egyszerűen csak kicsi a baba) és maradj otthon. a többieknek meg toll a fülébe!

boldog karit!!

2008. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A baba a legfontossabb, sztem maradjatok otthon. Találj ki valamit miért nem tudtok menni. Egy karácsonyt ki lehet bírni rokonok/szülők nélkül is. A nyugalom is fontos! Így van: toll a fülükbe!


Vidám karácsonyt és jó babázást! :)

2008. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én minden képp otthon maradnék. Mondvacsinált dolgot kitalálnék. Aztán a köv. alkalommal amikor "muszály" menni, közölném már telefonon, hogy kizárólag akkor megyünk ha betartják a te nevelési elveidet és alkalmazkodnak ahhoz amit te mondasz. Ha erre képtelenek, akkor nincs unokázás. Nekem könnyű mert senkim sincs, anyósom meg 100 méterre lakik, de ki van tiltva innen és a gyerekemet is 3x látta. Az is bőven sok volt. Kap egy képet és ossza be. Úgyhogy nálunk tök nyugisan telnek a napok, hetek és főleg az ünnepek. Nem könnyű így az igaz de legalább senki nem pofázik bele a gyerekünk nevelésébe. Nem másnak szültem a kislányomat hanem magunknak. Ha valaki jön is hozzánk közlöm a dolgokat, hogy mit lehet és mit nem, meg hogy mit kell mint pl. kézmosás, cipőt levenni stb... Ha ez valakinek nem tetszik akkor nem kell idejönnie sem. Sok sikert és Békés Boldog Karácsonyt nektek.
2008. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!