Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a babák alvási idejét,...

Lehet a babák alvási idejét, hogy mikor és mennyit alszanak befolyásolni?

Figyelt kérdés

7,5 hós a babám. Magától fog kialakulni, hogy elhagyja a minden evés utáni alvást? Most ebéd előtt alszik hosszabban, a többi alvása fél óra, de majd ebéd után kellene a hosszabbat, ha bölcsis, vagy ovis lesz.

Ti hagytátok, hogy magától kialakuljon, vagy esetleg volt hogy nem hagytátok aludni? A védőnő is azt mondja, hogy ne hagyjam mindig aludni, bár neki nincs még gyereke.

Nálatok hogy volt, van hasonló korú babátoknál?


2010. szept. 16. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém kb 7 hós korában állt át a napi 2 alvásra, előtte napi 3-at aludt. 7 hótól délelőtt és délután is másfél órákat aludt.

Kb 14-15 hósan állt át a napi egy alvásra (déltől 3-ig), mondjuk ez tartott vagy 2 hónapig, mire eldöntötte, hogy napi 1 vagy 2, elég nehéz időszak volt.

Amikor napi 2-szer aludt, én annyit tettem az ügy érdekében, hogy ne boruljon a napirendje, hogy délután 4-fél 5 után nem hagytam soha aludni, mindig felébresztettem. Ha tovább aludt ennél, akkor este 10-kor is a fejünkön ugrált.

Szerintem segíteni kell nekik, hogy kialakuljon az alvási napirendjük. Maguktól nem tudnak átállni, mert akkor csak össze-vissza fognak aludni, amikor épp elálmosodnak. Néha muszáj az időt húzni, különben magadat szivatod meg (ez az én tapasztalatom, és véleményem).

Lassan a te babád is napi 2-t fog aludni, szerintem segíts neki ebben, nagyjából tarts be egy napirendet (ugyanakkor kaja, ugyanakkor séta, ugyanakkor fürdés....).

Remélem tudtam segíteni.

2010. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

valóban lehet ezt befolyásolni egy kicsit, bár vigyázni kell, mert nem minden gyerek bírja jól, ha ilyen téren irányítani akarják. én korábban csak annyit tettem, hogy nem hagytam 3 óránál többet aludni egyhuzamban, néha-néha bealudt volna, ami felborította volna az evést, a fürdést..stb. volt egy időszak 6 hónap után amikor össze-vissza kelt reggel, össze-vissza aludt el, de ez nem tartott sokáig, beállt 3-szori alvásra. most 8 hónapos a lányom, és lényegében délelőtt alszik kb. 1 órát, délután 2-órát, illetve késő délután kb. fél órát, amit viszont időnként kihagy, mert séta közben nem mindig alszik el, vagy éppen olyan helyen vagyunk, ahol nem lehet aludni. ilyenkor kicsit nyűgösebb este, de lényegében képes fennmaradni délután 3-tól este 8-ig.

volt, hogy a délelőtti alvása volt hosszabb, pár nap után én befolyásoltam, felkeltettem másfél óra után. ezt párszor megcsináltam, ilyenkor hosszabb ideig aludt ebéd után. egyébként nem láttam rajta, hogy ez nagyon megviselte volna, de így jobban kijött az egész nap, az étkezések és az alvások. nem tagadom, nekem is kényelmesebb így, bár nem tétlenkedem akkor sem, ha alszik.

vannak babák, akiknél ez beáll. illetve valószínű, hogy minden gyereknél beáll egyszeri alvásra egyszer, csak kérdés, hogy mikor, és addig mi a helyzet.

szerintem, ha nem okoz gondot, akkor hagyd, hogy maga alakítsa, de ha te is jobban szeretnéd, hogy ebéd után aludjon többet, akkor megpróbálhatod felkelteni délelőtt.

a bölcsiben azokat a babákat, akik igénylik, délelőtt is lefektetik, főleg ha még kicsik. ezt a nővéremtől tudom, aki bölcsödei gondozónő.

2010. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1,5 óránál többet nem alszik, kb. havonta egyszer alszik 2 órát. De ez a 1,5 sem sűrűn van. Fél órákat alszik és 1-1,5 órát. Most kezdte az ebéd előtti hosszabb alvást. Ha sétálunk ő sem alszik el általában, ezért is gond nekem, hogy mikor vigyem, nekem ebéd után lenne a jó, de akkor meg aludnia kellene. Szóval nem tudom hogy legyen.
2010. szept. 16. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. én azt gondolom, hogy az ebéd utáni alvás fontosabb, hogy ágyban legyen, valahogy át kellene szervezned a dolgokat. én pl. azt találtam ki, hogy amíg ő alszik ebéd után főzök, az jó lesz vacsorára és másnap délre, így szabad a délelőtt, illetve el lehet menni vásárolni, persze ha nem szakad az eső, mint most:-(

mostanában 2 féleképpen csináljuk a napot, vagy reggeli után, ami 7 óra körül van, felöltöztetem a csajszit, elmegyünk boltba, vagy a nagyihoz, aki pár háztömbnyire lakik, és kb 9 krül hazajövünk, mert akkor fekszik le délelőtt és alszik kb 1 órát. ez az egy óra elég egy mosogatásra, az ő ebédjének, tízóraijának elkészítésére, kicsit pakolászok, esetleg feltörlök, vagy valami hasonlót csinálok. aztán ha felkel, akkor jön a tízórai, a játék, majd ebéd, és utána nem sokra alszik.

a másik verzió, ha reggel itthon maradunk, és a délelőtti alvás és tízórai után megyünk el ebédig.

szerintem ez fog maradni a végső, gondolj csak arra, hogy jön a tél, a hideg, a sötét, szerintem ideális délelőtt 10-11 óra körül lemenni egyet sétálni, vagy vásárolgatni.

a másik dolog az, hogy ahogy nőnek egyre többet lesznek fenn, és ha ebéd után nem alszik hosszat, vagy ez kora délutánra esik, akkor bizony sokkal később fog este lefeküdni. a barátnőm kislánya volt ilyen, sok rendszer nem volt az életükben, gyakran fektette le 3 óra körül, aludt akár 5-ig is, így volt, hogy este 10-kor még ott viháncolt a kicsi közöttük. nekem a védőnő is azt mondta, hogy inkább a késő délután ne hagyjam aludni, hogy este le lehessen tenni "normális" időben. mondjuk még alszik a lányom kb 6 óra körül egy fél órát, de ettől ugyanúgy elalszik este 8 óra körül.

2010. szept. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!