Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli gyereked mikor...

1,5 év körüli gyereked mikor és mennyit alszik napközben? Egyáltalán meddig alszanak napközben is a gyerekek?

Figyelt kérdés

Én úgy emlékszem, hogy anno huszon évvel ezelőtt nekem aludni kellett még az oviban is. Meg öcsémnek is, 15 éve.

Ehhez képest az én 19 hónaposom egy hete nem akar aludni napközben. Eddig egyszer aludt dél körül minimum 1,5 órát, de volt hogy 2-t is. Most meg semmi. A hétvégén azért aludt 30-40 percet összesen napközben, mert kocsival mentünk valahova, és az autóban aludt. De egyébként semmi, csak a hiszti.

Kezdjek hozzászokni, hogy annyi időm se lesz a háztartásra mint eddig volt?


2011. aug. 30. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a babák az alvásigényt tekintve sem. Az én 23 hónapos kisfiam még mindig gond nélkül egyben letol napközben 2,5-3 órát. Unokahúgom kislánya 4 hónappal fiatalabb nála, és hónapok óta nem alszik napközben.
2011. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

az én másfél évesem még 2-3,5 órát alszik napközben és még 11 órát éjszaka.

Nem lehet, hogy csak a meleg zavarta meg? A kisfiam pár napja már nem alszik reggel 9 óráig, csak 8-ig, szerintem a meleg miatt.

2011. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 19 hónapos. Ebéd után, kb. fél 1-kor szokott elaludni, és 3 órát alszik. Mikor a nagy kánikula volt, múlt héten és előtte, akkor sokszor csak 2 órát aludt. De ha nem alussza meg a 3 órát, olyankor nagyon nyügös, és kell neki egy fél óra, mire elmúlik a hiszti.
2011. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam lassan másfél éves, délben alszik 2-2,5 órát. A nagyfiam 6 éves, 4 és fél éves koráig minden délután aludt még itthon is nemcsak az oviban, akkor született a tesó és utána már nem tudtam a kettőjük alvását összehangolni, így az itthoni alvás elmaradt. De az oviban még el-elaludt, max. egy fél éve nem alszik, csak fekszik.

Egy 1,5 éves gyereknek még nagyon nagy szüksége van a napközbeni alvásra, valahogy próbáld meg visszaállítani a déli alvást, mert estefelé, amikor elkapja majd az álmosság, kezelhetetlen lesz. Most még ki tudtok menni és jobban elvan, de ha beáll a rossz idő és bent lesz estig megzavarodsz vele. Legyél eréjesebb egy kicsit vele!

2011. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15 hósomm, még napi 2_ alszik, viszont a 6 kor kel, de 8 kor visszalaszik 1 órát, délután meg 2-2,5 órát. Én meg a 2 alvásról nem tudom leszoktatni,de ha neki így jó, akkor aludjon:-) este fél8 -8 között alszik el, reggel 6 fél 7 ig. Néha 7 ig. viszont mikor bejött a hűvösebb idő, aludt reggel 9 ig:-) de jó volt:-)
2011. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
most lesz másfél éves a lányom, és egy jó hete mi is szenvedünk a déli alvással. Látom rajta, hogy álmos csak nem akar. veszekedések árán tudom csak elaltatni. De ha elalszik, akkor szokás szerint 70 percet alszik. Ha nem sikerül, akkor 4 órakór már nagoyn ki van , nem lehet birni vele. De azt is megfigyeltem, hogy nem szabad reggel aludni hagyni sokáig mert az is bezavar. Fél 8-kor keltem. Aludna ő akár 9 ig, de akkor borul az egész nap!
2011. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na igen, az esti alvás is kezd káosz lenni mióta nem nagyon alszik napközben, csak ezt el is felejtettem írni...

17 hónapos korában sikerült megtanítani egyedül szépen elaludni, addig vagy cicin aludt el, vagy ringattam.

Akkor elhagytuk a cicit is, meg a ringatást is, és azóta nagyon ügyesen aludt. Most pár napja meg nem bírok vele. Este is minimum fél óra hiszti után alszik el, 10 óra tájékán. Eddig fél 10-kor már aludt.

Valaki emlegette, hogy legyek erélyesebb. Ezt hogy értetted? Nem ringatom, nem tutujgatom, ma már sírni is tovább hagytam mint eddig: 15 perc üvöltés után mentem be hozzá...

2011. aug. 30. 15:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Most aludt el...
2011. aug. 30. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én 1 éves kisfiam már csak naponta egyszer alszik 1-1,5 órát. (De sajnos van, hogy csak 40-45 percet). Ellenben este bezzeg még mindig kel egyszer...
2011. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17 hónaposom ebéd után alszik 2-3 órát.

Remélem, ez még sokáig így is marad!

2011. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!