Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik egy dinamikus...

Hogyan zajlik egy dinamikus veseizotóp vizsgálat egy csecsemőnél? Mennyire kínozzák meg?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván semennyire, érdekes hozzáállásod van.
2022. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hat hetes korban került rá sor kisfiamnak, Kétoldali vesemedence tágulat a miatt, amit már a hasamban láttak. Az eredmény alapján sajnos a jobboldalt műteni kellett, a baloldal az spontán helyrejött.

Na de a lényeg, maga a vizsgálat: nem kell tőle félni egyáltalán, nem vészes. Be kellett menni reggel nyolc körül, akkor szúrtak a gyereknek egy vénát, attól nyilván sírt, de ez volt a legrosszabb része. Utána el kellett vinni a kórházon belül az izotóp labor na, ott rá fektették egy asztalra, körbe tekerték ilyen nagy pokróccal, hogy ne tudjon mozogni, zenéltek neki a nővérek ilyen zenélő valamivel, adhattam neki enni, amitől szépen elaludt. Ekkor adták be neki az izotopot, Ami lényegében egy ampullányi valami volt a korábban szúrt vénába. Ezután egy jó 20 percig kellett ezen az ágyon feküdnie, illetve az ő esetében aludnia, míg a gép készítette a felvételeket. Ez nem járt semmilyen zajjal. Utána még ott a helyszínen kivették neki a vénát, arra fel se ébredt, és lehetett hazamenni. Semmi nem volt.

2022. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
1, Nyilván arra gondolt, hogy mennyire rossz lesz a gyereknek, nem pedig arra volt kíváncsi hogy szándékosan fogják-e majd tűvel bökdösni
2022. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
3 És azt hogyan döntöd el, hogy egy pár hetes gyereknek mennyire rossz valami? Nem fogja neked elmesélni. Biztos nem kellemes ha megszúrják, de az rosszabb ha nem tudják megállapítani ha baja van és nem kezelik.
2022. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
4, Te mégis miről beszélsz? Ha valami nagyon rossz neki, akkor képzeld el, hogy sír. Egyébként meg gyanítom hogy a témához érdemben nem tudsz hozzászólni, mert ha a te gyereked készülnének ilyen vizsgálatot csinálni, akkor tudnád, hogy túl van már egy-két dolgon, megszúrták már néhányszor, és ha nem sír torkaszakadtából a vizsgálat alatt, akkor már annak örülsz.
2022. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk statikus izotópos vizsgálat volt, de majdnem úgy zajlott, mint a 2-esnél. Annyi különbséggel, hogy lányomnak 15 hónaposan csinálták. Őt nem tekerték semmibe. Annyi hogy vénaszúrás, majd az izotóp beadása után nekem kellett elaltatnom és már alva került a vizsgálóasztalra, végig aludt míg az készülék (hasonlít az mr-re csak nyitott) forgott körülötte.
2022. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Minden ujszülöttet megszúrnak, azonnal születés után.

De egyszer sem gondoltam, hogy, ez kínzás lenne. Van egy halom kötelező oltás és mindegyik csecsemő bőg közben. Ha nem tetszik akkor ne vidd sehova és nem szúrják meg. Igaz egy idő után elveszik a szülőtől. Nem is értem ezt a kérdést.

2022. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nyilván nem szó szerint értettem a “kínzást”.. Nem is értem azokat a válaszokat.

2022. máj. 4. 21:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pedig a "kínzás" szót nem értettem és nem éreztem helyénvalónak. Látom, hogyan érted. Senkit nem ”kínoznak", ha túl fájdalmas egy vizsgálat, akkor nem éber állapotban csinálják.
2022. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!