Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseli a babátok a nyári...

Hogy viseli a babátok a nyári meleget a lakásban? (klíma nélkül)

Figyelt kérdés
Nálunk kb 25-26 fok körül szokott lenni még este is a szobában a hőmérséklet, mi eddig ventillátorral éltük túl a nyarat, de ez nem tudom mennyire lenne jó egy újszülött mellett. Nyilván nem őmellette lenne a ventilátor, de picit őt is érné. És milyen ruhában altassam majd? Július elejére vagyok kiírva
2022. máj. 5. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Nyári meleg nálunk még nincs, itt mondjuk már egy ideje kikapcsolták a fűtést és azóta hideg van a lakásban hiába kint van nagyon meleg. Bent néha megfagyok :D...
2022. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a jelenlegi időre gondoltam, hanem a nyári melegre..
2022. máj. 5. 08:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen, de már elköltöztünk. Én hajnalban kicsit kinyitottam az ablakot, a forgalom miatt nem teljesen.

A folyosón 22-23 fok volt így azt csináltam, hogy a ventillátor hátulját ahonnan beforgatja a levegőt a folyosóra lógattam és a résnyire nyitott ajtaján befújattam, nem rá, hanem a sarokba.


A berregés fehér zaj volt, a szoba elviselhetőbb lett, viszont nem olyan jó megoldás mint ahogy hittem. Légkondi lett volna a legjobb, de a lakás elrendezkedése miatt nem lehetett volna jól megoldani, na meg tudtam hogy hamarosan költözünk belefektetni se akartam.

2022. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 30 fok is volt nyáron éjjelente, nappal meg 34, előbb a plafonra szerelhető lámpás ventillátort vettünk, az is csak alatta ért valamit, a vége klíma lett.
2022. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek tetőtéri lakásba született, második családi házba. Mindkét helyen nagy a meleg nyáron, egyik lakásban sem volt ventilátor.

Tavaly 30 fokot is mért a termosztát nyáron.

A gyerekek jól bírták, általában rövid ujjú bodyban voltak simán. A láb izzadás miatt viszont néha kapott vékony zoknit a legkisebb, mert iszonyú hideg volt tőle a lába.


Nincs gond a nyári meleggel, a napközbeni hűsölést kell tudni megoldani. Közeli fás árnyékos park, napközbeni fürdőkád pancsolás, vizezett függönyök, ilyenek. Én általában kimozdultam velük, árnyékos hűvös helyekre mentünk, úgy jobb volt a helyzet. Pl ha budapesti vagy, a normafai sétány jó babakocsival és a fák alatt halad, olyan jó hűvös volt mindig!

2022. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek sokkal jobban bírta, mint én. Egyszer volt 31 fok is, amúgy olyan 28-29 a max. Neki nem volt probléma. Félórankent kínaltam vízzel es sokat voltunk máshol nyáron. Idénre sem csinaltattunk klímát, kívancsi vagyok, milyen lesz. Ha nagyon szenvedünk, beszereltetjük, de tuti nem a gyerek miatt, őt nem érdekli 😅
2022. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is klíma lett tavaly végül, de előtte... éjjel nyitott ablaknál volt 30 fok.. a legdurvább 34 fok volt.. hát kegyetlen. Kicsit több mint 1 éves volt a fiam, szenvedtünk, izzadtunk.
2022. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos nem engedi meg az önkormányzat a klímát. Második emelet. Kimegyünk 1000 fok, bejövünk 1000 fok, már kora délelőtt is. Redőnyt lehúzzuk nappalra, éjjel ablak kinyit, ventilátor, de semmit nem ér. Kisifam egy szál pelusban van egész nyáron. Most 2 éves.
2022. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A babák sokkal jobban viselik a meleget, mint a felnőttek, magasabb a hőoptimumuk.
2022. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!