Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek az egész lakásban...

Nektek az egész lakásban mászkálhat a babátok?

Figyelt kérdés
Olyan anyukáktól kérdeznék, akiknek még csak mászik a babájuk. A baba egész nap mászkál a lakásban és ti mentek utána, vagy hogy néz ki egy nap egy mászni tudó babával, hagyjátok egyedül közlekedni, vagy mindig a sarkában vagytok? Nem szokta sokszor megütni magát?
2017. szept. 7. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen mászkálhatott bárhol. Persze ehez az kell h bababiztos legyen a lakás.

És nem voltam mindig a sarkában.

De többnyire csak ott mászkált ahol én voltam, nem volt jellemző h nagyon mesdzire ment volna tőlem.

Ha mégis, akkor ránéztem mikor már "gyanús csend" volt egy ideje.

Esni keveset esett, inkább mikor már járni tanult

2017. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Mászkál,és mindenhez feláll,nyitogatja a fiókokat,ajtókat.

Ha fontos dolgot csinálok,(főzés,pisilés ilyesmi)akkor beteszem a kiságyba vagy a székébe.Különben menni kell utána.Esett már el párszor,meg borította magára a telefonasztalt egy pillanat alatt.De mindig a sarkában vagyok.

2017. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyszerűen fogalmam sincs, hogyan tehetném teljesen bababiztossá a lakást. Az alap dolgokat, vakdugó, sarokvédő az asztalra persze már felraktuk, de mindig az érdekli ami veszélyes, vagy amit nem szabad.
2017. szept. 7. 08:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt babakerítés. Olyan volt a lakás elrendezése, hogy a 2 szoba egymásból nyílt, így az előszoba, konyha, fürdő, wc le volt választva. A szobákban szabadon mászkálhatott, egyéb helyeken meg akkor, amikor a nyomában tudtam lenni.
2017. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha leválasztanám kerítéssel a fél szobát, ami biztonságos az szerintetek jó? Lenne elég helye mászni, nem érezné magát "ketrecben"? Nem ártanék vele?
2017. szept. 7. 09:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi vettünk babakarámot. Végül is itthon nem használtuk (csak a kertben) nagyon zavarta a lányunkat h eddig idebent szabadon mozgott most meg nem teheti.

Nálunk a számítógéo, hisszabbító, konnektor lett elkerítve. Egyébként mehetett bárhova (fürdő csukva volt, amerikai konyhánk van) nem volt gond. Amit elért polcot arról lepakoltam. Az ő cuccait tettem rá. A fiókokra gyerekzárat tettem (volt h az ujjára csukta) a szekrényt még nem tudta kinyitni.

Nem volt sérülése, nagy esése mászós korszakában. Mikor már állt annál inkább :)

2017. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nalunk a szobaja es az eloszoba volt a fo terulet ahol maszhatott szabadon.a szobajaban akkor meg csak a kisagya vol,mert eleg pici a szoba.a jatekai tarolokban a foldon igy azokat konnyen tudta ramolni,es nem volt mit magara boritson.

Ha a konyhaban voltam,akkor oda is johetett,ha a szobankban akkor pedig oda.ahol nem volt senki ott csukva volt az ajto.

Igy viszonylag biztonsagosan tudott maszkalni.

Es epp ezert nem is voltam allandoan a nyomaban.jol elvolt egymaga,neha odajott megnezni,hogy megvagyok e,aztan tepert visszafele.

Most,hogy mar eleg stabilan jar is igy csinalom.

2017. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amíg csak kúszott, inkább a szőnyeges részeken maradtunk. Amikor már négykézlábalt, mindenhová követett úgyis. Azért ha mondjuk vécére mentem, porszívoztam, zuhanyoztam, beraktam a kiságyba vagy járókába sokszor úgy, hogy lássuk egymást, ha a konyhában ügyködtem meg az etetőszékbe, de az egész lakást kb. bababiztossá tettük - pl. alsó polcok, fiókok pakolhatóak lettek - és hát folyton pár centire voltunk egymástól. És még így is eldőlt néha vagy megevett pár szöszt vagy odacsípte a kezét... Fárasztó korszak :)
2017. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk csak félig bababiztos a lakás. Pl az üveg vitrin nincsen fóliázva ha betörné, van 1-2 olyan polcos szekrény amiket nem lehet rögzíteni és meg tudja billegtetni ha nagyon akarná, illetve van állólámpánk, földön heverő kapcsolóval stb.


Mászik, összevissza. Általában a nappaliban van, mert ott vannak az érdekes játékok. Én úgy vettem észre, ha a lakásban mindenhova szórok el 1-1 játékot, akkor nem a függönyre fog menni vagy a cipősszekrényre, hanem a játékra. De amúgy nem tud magában kárt tenni. Gyakoroljuk a NEM szót és bizony ha feltámaszkodna a vitrinre akkor rászólok és nevetve arrébb mászik. Akarom, hogy tudja mit lehet és mit nem.


Ha főzök vagy mosogatok, akkor kijön velem a konyhába. Adok neki egy kanalat vagy egy mérő poharat és elvan azzal. Ha megunja, van hogy vissza mászik a nappaliba az autóihoz..


Én sem megyek utána nagyon. Csak akkor ha nem látok rá. Ha nem látom mit csinál akkor utána megyek. Ha a szobájába megy, ami viszont abszolút baba barát és látom, hogy valamivel szöszmötöl akkor hagyom is.


Wc-s ügyek esetén vagy mikor leviszem a szemetet, akkor én is kiságyba rakom.


Van, hogy épp úgy esik el egy feltérdelésből, hogy nem vagyok ott, de akkor is eldőlne ha 2 méterre lennék tőle. Minden helyzetre nem tudok oda ugrani hozzá ha már esik. Szerencsére idővel egyre ügyesebb, ma már nem mindennapos az elesés. De hát ezt is tanulni kell.

2017. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináltuk, hogy vettünk egy 8 elemes babakarámot, de nem a gyereket kerítettük le, hanem az elemekkel azokat a részeket, ahol nem kéne nyúlkálnia. Pl. tévéállvány, számítógép, ilyesmi. Így meg garázdálkodhatott nyugodtan.
2017. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!