Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent a szem vizsgálatáná...

Mit jelent a szem vizsgálatánál a "spontán naplemente"?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A naplemente tünet újszülöttek, csecsemők agynyomás-fokozódására utaló jel lehet.

Maga a jel az, hogy a gyermek szembogara felett fehér látható. (Tehát a szembogár nem centrális helyzetű, és a tekintetnek fura, ijedt jelleget kölcsönöz.)

Az agynyomás fokozódás hátterében többféle kórkép állhat, amelyek közös jellemzője, hogy az agykoponyán belül plusz térfogatot igényelhetnek - tehát aránytalanság jön létre az agy állománya és a koponyaűr között.



Azonban a fiatal csecsemők esetében előfordulhat, hogy nem valódi naplemente-tünetről van szó, hanem inkább inkoordinált szemmozgások következménye lehet.

2010. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég ijesztő lehet, ami az 1. válaszoló írt, habár így igaz. Viszont nézz szét a családban, másnál nem látható-e ugyanez a "tünet", nálunk is halálra riogatták annak idején anyukámat, amikor öcsém ezt produkálta, utána meg nővéremet is amikor a fiai ugyanezt csinálták, pedig csak családi vonás, hogy időnként (spontá) ilyen nagyra nyitjuk a szemünket és látszik a szembogár felett a fehér rész. Még csodálkoznunk sem kell hozzá!:) Szóval ne aggódj feleslegesen, főleg ha más is "tud ilyet" a családotokban.
2010. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én épp 2 napja halloottam, hogy az lyan betegségű babáknál is tünet,mint az enyémnek:koponyacsontosodási zavara van,de a vízfejűségnél is előfordul ha jól tudom.
2010. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!