Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden ekcémás babát szoptató...

Minden ekcémás babát szoptató anyukának tejmentes diétát kell (ett) tartania?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kellett. Át áltam a sójatejre! Nem könnyű dolog, mert még abban is van tej, amiben nem is számítanál rá. Vagy elmentek valahová és megkívánod a lángost, vagy egy fagyit, de muszájvolt. A Bébi megéri
2010. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett,pedíg ekcémás volt a kislányom bőre.
2010. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is igen, viszont a mi gyerekorvosunk anno azt mondta (ez tavaly ilyenkor volt), hogy a tejmentesség a tejre vonatkozik, 1-1 joghurt néha belefér és a tejjel készült főzelékek, sütik is. Ettől függetlenül kipróbáltam 1,5 hónapig tényleg 0 tejes dolgot fogyasztani (semmit, amiben van) és mégsem javult az ekcéma, pedig közben kezeltettük a gyereket bőrgyógyásszal is. Ezután elkezdtem újra, a gyerekorvos szerinti felfogásban tejes dolgokat fogyasztani és abszolút nem romlott a bébim ekcémája, nem is javult. Végső javulást nálunk a homeopátiás calcium carbonicum vált be, habár ezt a kérdést érdemes homeós szakemberrel egyeztetni, mert egyénenként eltérő lehet a megfelelő szer.
2010. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is kellett,nálunk nem fért bele még egy csipet reszelt sajt sem.6hónapig nem ettem tejes dolgot és szépen helyrejött a fiam.most már 9 és fél hónapos,2x szopizik már csak,most már eszek sajtot,néha joghurtot,péksütit.de nála nagyon figyelek,mit adok.ja és tojást sem ehettem.
2010. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!