Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen súlya volt a lányotokna...

Milyen súlya volt a lányotoknak 9 hónaposan?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 1 hét múlva tölti a 9 hónapot, most voltunk státuszvizsgálaton és kereken 8100 grammot mért a védőnő.


Az ismerettségünkben a kislányunkkal közel hasonló időben született több másik baba is. Abból két lány van csak, az egyik 2 héttel kisebb, a másik pedig 3 nappal idősebb. Az előbbi súlya 8 hónaposan 1120 gramm volt, az utóbbinak a státuszvizsgálaton most mértek 12895 grammot. A fiú babáknál még nagyobb a súly.


Mindig ferde szemmel néznek ránk, amiért a lányunkon nincsenek hurkák és nincsen tokája. Egyik alkalommal az egyik ismerős anyuka (akinek 3 nappal előbb született a lánya) azt mondta nekünk, hogy biztosan nem adunk rendesen enni a gyerekünknek, azért olyan sovány. Persze ezt biztos viccnek szánta, de attól még egy picit bántó volt.


A lányom tápszeres egyébként (napi kb. 600 ml-t iszik), mellette megy a hozzátáplálás (napi 3x étkezés falatkákkal, a pépes ételt elutasítja). Amikor ébren van, akkor rengeteget mozog, játszik, forog, mászik, állásba húzza magát, meg sem áll, igazi kis örökmozgó.


A védőnő szerint ha nem mozogna ennyit, akkor talán többet is hízna, de ettől függetlenül a kislányom súlya teljesen jó és benne van a normál tartományban. Viszont elgondolkodtam, hogy vajon biztosan így van-e, ha a lányomon kívül gyakorlatilag az összes körülöttünk lévő hasonló korú baba több kilóval nehezebb. Lehet, hogy valamit másképp kéne csinálni, hogy többet hízzon?


2022. máj. 11. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom hogy nem kell azon versenyezni kinek dundibb, hosszabb, rövidebb, vékonyabb, hosszabb hajú, több fogú az ilyen idős babája. ez 95% genetika, nem “érdem”

a toxikus ismerősöket meg leépíteni, ha ennyire frusztrál bármilyen megjegyzés.

2022. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi most 10 hósan karcoljuk a 7,5 kilót. És semmi baja nincsen. Anyatejes baba. Mozgékony.
2022. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9140g és 73,5 cm volt. 3400grammal született. Most 2 éves és 14,3 ,90,5 cm
2022. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
ha hízlalni akarod akkor adj neki többször vagy több tápszert. gondolom a falatkákkal nem eszik mennyiségeket.
2022. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
7,1 kg volt 9 hónaposan. Egészséges lányom van. Genetika. Két éves múlt januárban és most 10,5 kg. Olyan étvágya van, sokszor a bátyjánál többet eszik. Ez van. Én is ilyen alkat voltam, aztán felnőtt koromra meg ránézek egy sütire és kész is a plusz kiló
2022. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
1 évesen volt kereken 8 kg a lányom, most másfél évesen 9. Sokat aggódtam a sulyán, de mindig nyugtat a vedono és a gyerekorvos, hogy genetika, magához képest fejlődik, nincs semmi gond a súlyával.
2022. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár az enyém fiú, de 7,6 kiló volt 9 hónaposan. A szomszéd kislány 5 hónaposan ilyen súlyú. Rendben van a babád.
2022. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!