Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én babám nagyon le van...

Az én babám nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hét múlva lesz 6 hónapos a lányom és amikor itt olvastam a kérdéseket total ledobbentem. Itt minden baba 6 hónaposan már kúszik, mászik (feláll!??) És kicsit megijedtem.


Az én babám hátrol hasra forog mind 2 irányban, de kb ennyi. Próbálkozik körbe kuszni de elég lassan megy neki, illetve igazán nem tudja kinyomni se magát a karjából. Hátra is próbálgat forogni de úgy igazán nem sikerült neki még soha :( nagyon el vagyok keseredve.


2022. máj. 13. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van :) A forgás hátról hasra és hasról hátra is 6 hónapos korban elvárás. Eszerint a babád pont időben van.

Egyébként a fiam is pont itt tartott 5,5 hónaposan, majd pont ahogy betöltötte a 6 hónapot elkezdett kúszni, rá egy hétre már ment a hasról hátra forgás is. 7 hónaposan felállt, rá egy hétre elkezdett mászni, és most az üléssel próbálkozik (7,5 hónapos).

Szóval egy lassabb kezdés után baromira begyorsított.

2022. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van


Egyik gyerekem szintén így volt -aztán 7 hónaposan már mászott és felállt -13 hónaposan járt


Másik gyerekem 6 hónaposan mászott, felállta..10 hónaposan járt önnállóan..



Szóval ez totál egyéni.


Nyilván van egy határ, de a te gEreked egyàltalán nincs lemaradva.

6 hónaposan forgás az elvàrt…

Ennyi

2022. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk például úgy volt,hogy a kúszásig viszonylag gyorsan eljutottunk (1 héttel 6 hónapos kora előtt kezdett kúszni),de utána,mikor bejöttek a függőleges dolgok (ülés,felállás,járás),az lassabban ment.Szerintem azért,mert magas a kisfiam,nehezebben ment neki az egyensúlyozás.Kapaszkodás nélkül járni például 14 hónaposan kezdett,kint a szabadban 15.Mondjuk az is igaz,hogy mindig óvatos volt,csak akkor csinált valamit,ha már biztos volt magában.

Míg a barátnőm kislánya (2 hét van a gyerekeink között) lassabban fejlődött az elején,aztán beelőzött minket a járásnál 😂.Szóval szerintem ez tök változó az első 1-1,5 évben.Felesleges is másokhoz hasonlítani a babádat,mert csak aggódni kezdesz.Miközben teljesen normálisan,a saját tempójávan fejlődik.A státuszvizsgálatokon is szólna a védőnő,ha baj lenne.Inkább őt vagy a gyerekorvost kérdezd meg,ha kételyeid vannak.

2022. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!