Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek le van maradva a...

Szerintetek le van maradva a babám? 4,5 hónapos

Figyelt kérdés

35. Hétre született, természetesen járunk vissza pár havonta a koraszülött osztályra, ott mindig mutatnak új torna gyakorlatokat, de azért kicsit aggódok.

Még nem nézegeti a kezét, nem fordul egyik oldalra sem, és elég gyakran van ökölben a keze.

Amit csinál: sokat mosolyog, gügyög mindenkinek, a zenélő forgójának, ha a kezébe adom megtartja és rázza a csörgőt. Hason fekve emeli a fejét és támaszkodik, de mindig eldől, mert féloldalas.

Tudom, mindegyik baba máshogy fejlődik, de azért picit félek. Érdemes felkeresni gyógytornászt?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 21. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
A korrigált korának tökéletesen megfelel, a féloldalasságot leszámítva. Azzal van valami teendőtök?
2018. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából vagy még nem csinálta a legutóbbi kontrollon, vagy nem is tudom hogy volt, de még a neurológus doktornő nem látta, mikor féloldalasan támaszkodott, csak a védőnő, jövőhéten megyünk legközelebb, akkor mondani fogom.

2018. okt. 22. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Korrigalt korának valóban megfelelő, a feloldalassagra a védőnő nem fog tudni sokat mondani, én megnézetném dévényessel. Nekünk 6 hónapos koráig mondták a védőnő és a doki felváltva h semmi baj, majd magam vittem devenyeshez, aki nyaki izommerevseget és c tartást állapított meg, úgyhogy pár kezelést igénybe kell vennünk.
2018. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 22. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Dévényessel megnézetném a féloldalasságot mindenképpen



Koraszülöttségben nem vagyok otthon.

A többieknek elhiszem, hogy a korrigált jo.

Tájékoztatás:

Időre született lányom, 3,5 hónapos, forog, fel akar ülni, kezét nézegeti, nyúl a tárgyakért hason fekve, és háton fekve is.., "beszél," kacagva mosolyog..

Ő gyorsabban fejlődik a koránál állítólag

2018. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Rendben, csütörtökön megyünk a koraszülött osztályra, ott mondani fogom.

Valaki nem tudja ez mitől lehet? Így feküdt a pocakban?

2018. okt. 23. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen, a pocakban sokáig volt így :)


Természetes úton született? Nem fordult be már jó korán irányba? Ez is lehet ők, pl nálunk a nyaka emiatt állt be, hamar beékelődött nálunk lwntre és már nem tudta annyira mozgatni

2018. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Császárral született, megmondom őszintén nem tudom, hogy mikor fordult be.

Ma megyünk, remélem ez nem olyan nagy gond és könnyen korrigálni lehet

2018. okt. 25. 01:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltunk a vizsgálaton, korai fejlesztésre fogunk járni :)
2018. okt. 25. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!