Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a babám a...

Le van maradva a babám a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

Második babám, és ő sokkal nyugodtabb mint az első. 7 hónapos még csak fordulva közlekedik. Meg körbe forog.

Nem kúszik még, de már próbálna előre jutni de még nem megy neki. Ülni abszolút nem tud. Nem is támaszkodik, olyan fél ülő pózba sem. Max oldalán fekve nézelődök.

Érdeklődő, de jól elvan a játékokkal ha lát, vagy a tesóját. Nem igényeli hogy folyamatosan felvegyem. Sokat foglalkozom velük. De igazi kis mosolygó, nevető baba.

Viszont ma olvastam egy posztot a babás csoportban amiben benne vagyok, hogy figyelmeztető jel hogy valami nem oké :ha ennyi idősen nem tud ülni meg kúszni.

Nem vagyok paramami csak érdekelne, szerintetek van e okom aggódni.

Rengeteg baba már mászik, feláll ilyenkor de igazából az előírás szerint 8-9 hónapig kell kúszni, nem is értettem ezt a cikket amit írtak a csoportban.

Meg ez babánként előtérő. A nagyobbikom már ilyenkor tényleg előrébb járt a mozgásban de ő 1 kilóval vékonyabb volt. Az én lányaim ég és föld, a nagyobb örökmozgó, a pici maga a nyugalom szigete.

Mit gondoltok?


2021. jan. 21. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromságot olvastál. Kúszni ~8 hónapos korig, ülni ~10 hónapos korig ideális megtanulnia.

A jellemzésed alapján teljesen jól halad.

2021. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pedig itt dicsérték az anyukák hogy milyen jó cikk.

Nekem is ez volt a fejemben meg hogy 8 hónapos korig kell kúszni. Utána az ülés.

Köszönöm a segítséged. :)

2021. jan. 21. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne hidd el, amit összehordanak.

Az egyes válaszoló jól írta. Nekem 4 hónapos múlt és nem forog pedig mindenhol írják, hogy ennyi idősen kell már forognia. A védőnő mondta, hogy 6 hónapos koráig! kell. Ülni 8-10 hónaposan kell. Van aki ülteti direkt, persze hamarabb ül meg mászik. Mindent a maga idejében.

2021. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 7 hónapos, annyi a különbség a tiéddel, hogy ő kúszik, meg négykézlábra áll és hintázik előre-hátra. De mászva nem indult még el, és ülni sem tud. Tegnap dumáltam a védőnőnkkel, azt mondta, abszolút 100% rendben van a mozgásfejlődése. A fiam fél évesen ült, mászott és állt. Na az volt baromi korán inkább. Megjegyzem neki sincs semmi baja, már 4,5 éves. A gyerekek nem egyformák, a lányod pedig teljesen jól halad, ne aggódj.
2021. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan, semmi baja. Az én kisfiam 9 hónapos volt, amikor magától felült. Addig ő is próbálkozott az előre haladással, de nem kúszott. Az teljesen kimaradt neki. A védőnő akkor azt mondta, hogy nem gond, ha az kimarad, 11 hós koráig kell másznia. A felülés után rohamtempóban kezdett mászni, aztán felállni és járni. Szóval ne aggódj!
2021. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kovács Andrea Mackógyógytorna konyvét ajanlom 1-9 hónapos korú babáknak (fekete-feher csukos könyv). Minden anyukának kötelezővé tennem :) mi is igy tanultunk meg forogni, kuszni, alkartamaszozni helyesen. A kisfiam gyönyörűen kuszik, ahogy kell!!! A legfontosabb es legjobban fejleszti mozgasforma a kuszas, legjobban edzi es epiti az idegpalyakat, gyakorolj vele, nagyon meg fogja halalni :) sok sikert :*
2021. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hósan ült fel és rá 1 2 hét múlva mászott felállt. Járni 12 és fél hósan kezdet most 13 és fél hós még nem.megy magától sokat de egyre magabiztosabb. Én is paráztam annó, így utólag felesleges volt :)
2021. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!