Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nehezen indul be a...

Nagyon nehezen indul be a hozzataplalas. 8 hónapos a kislányom , anyatejes. Nem fogad el semmiT kb ha látja hogy jön a kanal csukja is be a száját persze mindent mást meg a szájába vesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam már mindent is. Máskor kínálni, szopi előtt, után 2 szopi közben. Alvás előtt ,alvás után . Üveges kaja, készítettem neki én is. Mindenfele gyumit, zöldséget megpróbáltam de semmi. El vagyok keseredve h ebből hogyan lesz evés.
2022. máj. 17. 07:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Blw esetleg? Kanállal nálunk se akar enni, legalábbis értelmes mennyiséget nem, de ha ő veheti a szájába, akkor egész ügyes. Persze mindig minden maszatos, de nagyon ügyesen tanul enni. Ha zavar, lehet kapni etetőkabátot, azt szabadon összekenheti, könnyen lemosható.
2022. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
adj neki puhára fözött zöldségeket a tányérjára, amit egyedül meg tud fogni és a szájába tenni. Sok baba kifejezetten utálja a pépeket, a kanalat, az etetést, sokkal érdekesebb, ha ö maga tudja csinálni.
2022. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is küzdöttem vele, amíg el nem kezdtük a darabos ételek bevezetését 8 hónapos kora körül, na onnantól sokkal könnyebben ment. Óriási sajtokat, uborkát vagy apróra vágott húst, zöldséget, gyümölcsöt adtam neki. Mindenből eszegetett, a püréket utálta.
2022. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még nem ül ezért nem akarok meg farabosat adni neki
2022. máj. 17. 08:03
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Egy éves korig teljesen jó, ha csak kóstolgat, és az anyatej a fő táplálék.

Az étkezések mielőbbi kiváltása elavult dolog, abból a korból maradt ránk, amikor az anyáknak hamar vissza kellett menni dolgozni, és hamar le kellett választani a babát.

Ne izgulj, teljesen jó ez így. Kóstoltass továbbra is, mennyiséget enni ráér még.

2022. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Fogacskákkal hogy álltok?

Nálunk volt egy hosszabb időszak, amikor a fogzás miatt nem fogadta el a kanalas ételeket.

2022. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

"Próbáltam már mindent is."

Helyesen: Próbáltam már mindent.

Az "is" teljesen felesleges ott, buta egy divat.

2022. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7 a hasznos választ :D


2 foga kint van, mindig folyik a nyála de most nem faj neki szerintem .

Nem akarok feltétlen étkezést kiváltani de azért örülnek ha 1 eves kora után el tudnánk hagyni a szopizats

2022. máj. 17. 09:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mit tudnátok tanácsolni? Épp az ellenkezője. Hidd el, kedves kérdező, ez se jó.

Amióta elkezdtem a hozzátáplálást, nem érdekli se az anyatej, se a tápszer. Vegyesen kapta a kettőt. Látom rajta hogy éhes, szopik vagy 40 ml-t, aztán eltolja. Továbbra is éhesnek látom, adok neki tejpépet, vagy főzeléket, vagy akármit kanállal, abból meg bármennyit meg tudna enni.

Teljesen ki vagyok ettől, mert a védőnő macerál, hogy ez így nem jó.

2022. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell siettetni, eroszakoskodni, nem veletlen nem akarja. Az enyem is csak szopizott szinte 1 eves koraig, semmit nem fogadott el. Aztan egy eves koratol meg mindent evett.

Arra figyelj, hogy az allergenek legyenek bevezetve.

2022. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!