Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még? Hogy vészelj...

Mit tehetnék még? Hogy vészeljem át? Meddig kell még kibírni?

Figyelt kérdés
Pár napja lett 3 hónapos a babám. Kb egy héttel ezelőttig ő volt a tökéletes baba. Legalábbis 2 hónapos korától. Éjjel egyszer kel csak fel, nappal pedig egyedül is el tud nézelődni, gyorsan elalszik a babakocsiban. Persze foglalkoztam is vele, de jutott időm magamra és a háztartásra is. Na kb egy hete ez megváltozott, alig tudok 1-2 órát aludni, teljesen kimerültem. Egész nap sír. Semmit nem tudok úgy csinálni vele sem mint azelőtt. Sose tudom mi baja. Alig eszik, csak cuppog. Alig alszik, csak ha a mellemen van, de ha megmozdulok rögtön felsír. Sokszor az sem jó ha ringatom, bárhogy tartom. A férjem akarna segíteni, de ha ő veszi át, nála még sokkal jobban sír mint nálam. Annyira fáradt vagyok már, hogy nincs is türelmem az állandó sírást hallgatni. Nem tudom mit csinálhatnék még.
2022. máj. 17. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg fogzásra utaló jelek a nemevésen kívül? Nyálzás, rágás?
2022. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy hasfájós? Büfizik rendesen? Próbáld meg a csecsemőknek való Espumisan, vagy Infacol cseppet.
2022. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet növeledési ugrás is
2022. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen drasztikus változásnál én megmutatnám a gyerekorvosnak. Az nem normális, hogy nem eszik. 1-2 napig kevesebbet eszik az persze nem baj, de ha tartósan nem eszik és nem gyarapszik egy kisbaba az gond.
2022. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyálazni csak hason fekve mert olyankor nem csukja be a száját. Rágni a kezét szokta, vagyis inkább az ujját szopja rendszeresen mióta megtalálta. Ilyen korán is kezdődhet a fogzás?

Rendesen büfizik. Nem hinném hogy a hasa fáj, annak speciális sírása volt mindig is, meg olyankor az egész teste görcsbe rándult. Bár ki tudja, lehet hogy ez is borult. 6 hetes kora óta nem fájt a hasa, addig espumisant kapott, az használt is.

Növekedési ugrás ilyen sokáig tart? Úgy tudtam csak pár nap, és pont az a lényeg hogy többet eszik.

2022. máj. 17. 17:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont holnap megyünk státuszvizsgálatra, majd rákérdezek.
2022. máj. 17. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Középső gyermekem 4 hónaposan pattintotta ki az első fogát.

Édesanyám szerint én 2 hónaposan 🤷‍♀️

2022. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Kb. 2,5 hónaposan kezdődött a kislányomnál a fogzás! Szóval simán lehet.

(#1 voltam)

2022. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogzásra tippelnék, de azért mképpen kérdezz rá.

Az meg hogy milyen volt a baba 1 hónapja, semmit nem jelent sajnos. Jobb és rosszabb időszakok váltják egymást folyamatosan, ezt muszáj tudatosítani magában az embernek. Lehet ez most majd 2 hétig megy még így, a következő nehéz periódus viszont 2 hónapon keresztül tart.

2022. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem növekedési ugrás, az én kisfiamnál is hasonló volt ( azóta sem sokkal jobb :D )

De simán mozoghatnak a fogcsírák is. Esetleg nem feszes az izomzata? Akár az is okozhat fájdalmat.

2022. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!