Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan vészeljem át - első...

Hogyan vészeljem át - első betegség, első gyerek, féljek, virrasszak? Ki hogyan csinálta végig?

Figyelt kérdés

hőemelkedése van, köhög, szörcsög, tüsszög, bágyadt, de nem sír, nem lázas, csak 37,5. már tegnap éjjel is óránként felébredt, mert eldugult az orra - pontosabban a garata, és köhögött, és kiborult, márt álmos volt (ezért sírt, mert megszakadt a jó kis alvás)

ja és hányt is egyszer (nem bukott), de hasimenés az nincs.

mit csináljak éjjel? aludjon mellettem, vagy a kiságyban a légzésfigyelővel? (mellettem nyugodtabb én is az vagyok, de a légzésfigyelő, az légzéskimaradásra biztosabban reagál) méregessem a lázát? adjak neki egy egész kúpot (germicid, az orvos szerint adjak, de nem lázas, nem értem miért)

6 hónapos, valami vírusizé, holnap orvossal találkozunk


2013. dec. 1. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Én elsőnek elvittem az ügyeletre ilyenkor a lányom. Főleg, amikor hányt, független, hogy csak 1× fordult elő és (mint utólag kiderült) slejmet "hányta" vissza.

Ha lázas lett estére, akkor a láz mértékéhez képest adtam neki csillapítót. Pl. ha "csak" 38 fok volt a hője, akkor 5 ml Nurofent kapott (természetesen ez is korhoz van kötve, hogy mennyit lehet adni). Ha 38,5-nél több volt a hője, akkor egy egész kúpot kapott.

Neki már a germicid semmit se ér, de nektek még életkorhoz tökéletes.

Nem virrasztottam mellette és már ezer éve nicns is légzésfigyelőnk. Igaz, a lányomnál kb. 5 perc alatt hatnak a szerek, így könnyen tud aludni és nincs gond éjszaka.


Én sosem keltettem fel, hogy méregessem a lázát. Ha nem vagy magadban biztos, akkor óránként menj be és fogd meg a homlokát. Persze, ne öltöztesd overálba alváshoz [:)))))], szóval ne legyen melege se, mert az sem jó, ha szétizzadja magát.

Bár úgyis jelez, ha baj van. Minimum, hogy felordít :)

2013. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, ez teljesen normális időnként sajnos megbetegszenek a gyerekek. A légzésfigyelő az nem anya, de nem is fog a légzése leállni egy betegségtől főleg nem egy már 6 hónapos babának. Ha esetleg lázgörcsöt kapna arra pedig nem a légzésfigyelő nem fog semmit reagálni. Szóval a légzésfigyelőnek semmi de semmi köze a betegséghez, se lázat, se lázgörcsöt nem fog jelezni, ha pedig eldugul az orra akkor sírni fog és úgy jelez neked a gyerek, vagy kinyitja a száját és azon veszi a levegőt. Megfulladni 100% nem fog! Én adnék estére Nurofent neki, hogy nyugodtabban aludjon és biztosan ne szökjön fel a láza, esetleg fájhat a torka is és akkor a fájdalom is elmúlik. Szóval a lázcsillapító azért kell, hogy nyugodtan tudjon aludni, hisz alvás közben gyógyul az ember a legjobban. Viszont napközben 37.5C nem kell csillapítani csak 38C fölött mert a láztól halnak a bacik, szóval nem olyan nagyon rossz dolog a láz, de persze csak mértékkel. Ahogy te érzed, úgy aludjatok, mert fontos, hogy te is pihenj! Egy kimerült anyuval nem sokat ér a babád. Ha titeket nem zavar akkor aludhat nyugodtan veletek, és akkor te is nyugodtabban alszol. Még annyi, ha nincs Nurofenetek akkor mehet a Germicid is. (olvasd el, de ha jól emlékszem egy egész nyugodtan mehet ekkora babának) Ha van akkor Mexalen kúpot is adhatsz, vagy Algoflex baby-t vagy bármi egyebet. Én a Germicidet annyira nem szeretem, de ha csak az van akkor azt adjál neki. A hányás lehet a takonytól is amit lenyelt, vagy a szervezet védekezése hogy kilökje a bacikat. Egy hányás még nem a világ előfordul.

Ha éjszakára belázasodna (38C fölött) akkor 4 óránként váltogatva mehet a lázcsillapító amíg le nem megy a láza, ha egy kúp is leviszi értelem szerűen 4 óra múlva nem kell másik szirup vagy kúp. Lehet borogatni állott vizes törölközővel, főleg a végtagokat (csukló, boka, karok, vádli) és ha 39 fölötti a láza akkor az egész testét, föntos elkerülni a lázgörcsöt (nem hiszem, hogy lázgörcsöt kapna, de ha még is akkor ne lepődj meg és halj azért erről is, hogy ilyen is előfordulhat, mentőt kell hívni és maradj nyugodt mert nem lesz tőle semmi baja, csak nagyon ijesztő, de semmi maradandó baja nem lesz, de mentőt hívni kell gyorsan) , hűtőfürdő--> ahány fokos a láza (kb.) annyi fokos vízbe ülteted, jól fedje el és 10-15 perc alatt hidegre hűtsed ki a vizet. A lázcsillapító módszereke mehetnek egyszerre is pl. 38C fokos láznál: kúp/szirup , 39C láznál : először beadod a kúpot/szirupot majd el kezded hűtőfürdőzni vagy borogatni (így a gyógyszer és a fizikai lázcsillapítás egyszerre tud működni gyorsabban lemegy a láza) Ha lázas lesz, de ha nem akkor is próbáld sokat itatni, akár kortyonként, vagy kis kanállal (ha nehezen megy) mert az segít elkerülni a lázat, a pisivel gyorsabban ürül a paci, segít a szervezetnek, szóval egy csomó jótékony hatása van a bő folyadék fogyasztásnak.

2013. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel már most hőemelkedése van , nagyon valószínű, hogy be fog lázasodni 11, éjfél körül. Én biztos felkelnék hozzá 3-4 óránként megmérni és ha 38 fölött van, akkor csillapítani.
2013. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!