Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egy 10 hónapos naponta...

Baj, ha egy 10 hónapos naponta fél órát mesét néz? Nem ilyen értelmetlen mesére gondoltam, meg az öldöklősre. Vannak fent YouTube-on nagyon aranyos mesék dallamokkal.

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 20:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelmű. Ez nem gond!

Nálunk amikor kint volt a védőnő is ment a mese és azt mondta nem baj, mivel nem is nézi, csak oda pillant néha. Amúgy jàtszik szépen, ahogy kell. Ez a tv dolog csak egy biztosíték arra a kis időre amíg elvégezzük a házimunkát. Teljesen rendben van.

2022. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jó a Vekerdy cikk! 👍
2022. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha, egy 10 hónapos gyereket leköt fél órára a TV, az nem normális. Akkor ott már függőség van.


Nálunk néha megy a TV háttérzajnak, miközben főzök, de még lassan másfél évesen is max. pár percet nézi, jön-megy, egy ekkora gyerek nem ül meg jó esetben fél órát a fenekén a képernyőt bámulva.


"Amúgy igen, azért arra kíváncsi lennék, hogy akik ennyire ellenzik, vajon a telefont sem adják a gyerek kezébe?"


???????


Nem, én nem adok, de nem értem, ez miért fura. Nálunk tilos a telefon, nem kell, hogy tönkretegye, alapból hozzá sem nyúlhat, hogy azt szokja meg, nem veheti a kezébe.

2022. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem jó neki.

Egy ennyi idős baba agyműködése még teljesen más, mint egy nagyobb gyereké vagy felnőtt emberé. Nincs történetkövetése, a film/mese képkockáit nem tudja összerendezni történetté, cselekménnyé, nem látja az ok-okozatot az egymás után következő dolgokban, nem ért annyit a beszédből, ami, a tieddel ellentétben pl. nincs tekintettel az aktuális passzív szókincsére. Ráadásul bármennyire is próbálsz olyan mesét keresni, ami szerinted neki való, ezek a váltakozó képsorok a mai mesékben nagyon gyorsak! Képzeld el, hogy hangos zene mellett képernyőn nagy gyorsasággal különböző random képeket ugráltatnak a szemed előtt érthetetlen összevisszaságban. No, hogy éreznéd magad? Ő valami hasonlót él át.

Nem vagyok a mesefilmek ellen, de nem véletlen a 0-3 évig terjedően a 0 perc képernyőidő javaslata. Ráadásul az ilyen korai tévéztetés az olyan fontos fejlődési lépcsőköveket veti vissza, mint a beszédindulás meg a kommunikatív és szociális készségek elsajátítása. Keress rá a virtuális autizmus fogalmára, ijesztő lesz, amit találsz. És a figyelemzavar melegágya is. Én nem áldoznám fel a baba értelmi fejlődését a házimunka oltárán. Nemsokára egyéves, aztán másfél, elkezd járni, elkezd önàllóbban ellenni, könnyebb lesz. Illetve segítsen be apuka annyit a háztartásba, hogy élhető körülményeitek legyenek. Van hordozókendő, csatos hordozó, felveheted a hátadra, csípődre a házimunkához. Az én gyerekem ennyi idősen egy alsó fiókból pakolta végtelenségig a neki való érdekes konyhai eszközöket, dobozokat, befőttesüvegek fedelét. Tudom, hogy nem egyszerű, nekem sem az, én is százfele futok a hát meg ezerfele, de ez tényleg nagyon ártalmas neki, akkor is, ha ez a könnyebb út.

2022. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Remelem nem ártottam neki eddig sokat. Próbálom akkor máshogy alakítani.
2022. máj. 17. 22:33
 26/31 anonim ***** válasza:
76%
Kitartást hozzá, menni fog!
2022. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
54%

Minden masodik gyerek adhd, sni, hiperaktiv, figyelemzavaros stb.

Szerintetek mitol ??

Pont attol, hogy 10 honaposan szet lett cseszve az agya a tv-vel, telefonnal stb.

2022. máj. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
41%

Elozo vagyok 7 evesem van , tilos a telefonomhoz nyulnia ( be is tartja, soha hozza nem ert ), tablet nincs a haznal, heti 1 mese van hetvegen. Hetkoznap neha iskola utan megnez egy 10 percest, de miota jo ido van inkabb kint jatszik.

Es nem zakkant meg.


Van egy feltestvere, ADHD-s, naluk kiskora ota telefon, tablet, tv volt, nem esz nelkul, de napi szinten. Tessek, itt az eredmenye.

2022. máj. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
61%
A minden napi az sok szerintem, de mondjuk heti 2-3x még ok. Na majd engem is jól le lehet pontozni .😄
2022. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
35%
#9 Krisztike neked hogy a francba dolgozik a ferjecsked, ha napközben mindig otthon van téged kettyingetni? Nem úgy volt hogy ő menő kutyásrendőr? Felétek az ágy alatt kell dolgozni? Kamumami.
2022. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!