Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet büdös a babám szája?

Mitől lehet büdös a babám szája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. két hete vettem észre, hogy büdös a babám szája.

Leginkább este.

Elkezdtem ugye utána járni. Itt is végig olvastam az összes kérdést. Írták sokan, hogy ezután szokott beteg lenni a baba.

Na így is lett, az első észlelés után kb egy héttel beteg lett. Enyhe megfázásos tünetek(orrfolyás). Majd nagyon könnyezett a szeme és piros volt körülötte. Azt mondták allergia. Másnapra berekedt. Ekkor elvittem a dokihoz, szintén azt mondta allergia.

Ekkor megemlítettem a szájszagot.

Azt mondta, hogy még nem zár ilyen korban rendesen a gyomorszájuk, azt érezni.

De ezelőtt én sose vettem észre és már 8 hónapos.

Elmúlt a betegség. Gondoltam elmúlik a szag is. De a napokban újra erősen érezni. Leginkább este.

Vajon mi lehet a baj.

Ott motoszkál bennem persze, hogy nem-e cukorbeteg. Doki is kérdezte, hogy ugye nem e állandó. Neki is mondtam, hogy eddig nem is volt.

Ha az lenne, akkor ezalatt az idő alatt már rosszabb állapotban kéne lennie.

Amúgy nagyon szépen fejlődött eddig minden téren. Nagyon vidám, jó kedélyű baba.

Mióta kibújtak az első fogak azóta kicsit valamiért megtorpant a hozzátáplálás, de sok mindent megeszik már.

Néha ugyan olyan szaga van a kakijának is.

Vajon tényleg csak a gyomorszáj?

Másnak volt ilyen?

Van valakinek valami infója ez ügyben?

Köszönöm


2022. máj. 18. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
De milyen szagú? Mihez hasonlít? A fiamnak akkor kezdtem kissé savanyú szagúnak érezni a száját,amikor már mindent evett kb. De azt nem nevezném büdösnek,csak szokatlan volt,mert eddig nem volt olyan. Este fogmosás után nem is érzem. A tiéd fogzik már? Mosod a fogát, ha van neki?
2022. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor volt amikor csúnya tüszős mandulagyulladása volt. Nagyon rossz szaga volt, mert nem a fogai és a szája volt büdös hanem a gennyes kelések a torkán.
2022. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom meghatározni a szagát. Talán mikor az embernek rossz a foga.

Nem savanyú szagú.

Párom szerint nem aceton szagú, de nem tudja ő se behatárolni.

Én is olvastam, hogy mandula gyulladástól is lehet, de nincs neki.

Két kis foga van kint. Akkor vettem észre először a szagot, mikor a második kezdett kibújni. Párom akkor azt mondta, meg mások is, hogy amiatt. De az már kibújt és érezni azóta is.

Most tervezek venni neki fogkrémet, mert eléggé fájlalta ezt a második fogat, addig nem akartam vele nyaggatni. Kitöröltem neki csak a száját.

Lehet tényleg attól, hogy már több mindent eszik?

2022. máj. 18. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké úgy látszik itt nem csak felnőttek vannak, hanem ovisok is olvassák a kérdéseket... legalábbis a privát üzenetből ez derül ki. Felvilágosítanálak kedves Yukiiii, a tüszős mandulagyulladás és még sok más egyéb kór sajnos nem gusztusos, de amint elvégzed az általános iskolát, lehet te is megtapasztalsz egykét dolgot az emberi testtel kapcsolatban.


Komolyan mondom mintha egyesek gyémántokat kakálnának, vagy sose hánytak, sose folyt az orruk, sose lett volna ilyen olyan folyásuk... nőjj fel!

2022. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Lehet még nem teljesen zár a gyomorszája, nem szokott sokat bukni? Vagy csuklani ha nevet? Az az egyik jele. Amiatt mondom, mert lehet a félig emésztett étel szagát érzed a gyomrából.


Lehet megint a hányós emojit küldeni Yukiii.

2022. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most valaki tényleg írt privát üzeneted neked? 😞 istenem

Másképp, hogy lehet megbeszélni ilyet?

Na mindegy

Nem bukik. Sose bukott szinte. Egyszer volt pár hetes korában, ami nagyon durva bukás volt.

Meg egyszer pár hete, de akkor annyira nevetett meg kacagott, hogy amiatt.

Amúgy sose volt ezzel gondunk.

Lehet akkor mégis csak ez lesz a gond. A gyomrából érzem a szagot.

Végülis minden más kizárható.

2022. máj. 18. 22:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha ez a gond, akkor azért nem érezhettem ezelőtt, mert nem evett másfajta ételt? Most meg már sokkal több fajtát?
2022. máj. 18. 22:56
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi idősen már lehet szájszaga, főleg a fogzás miatt mert az ínye lehet gyulladásban.

Vegyél baba fogkrémet, és ha eszik adj neki vizet, lehessen kicsit szájat mosni magának ha kortyol.


Lehet attol is, hogy mandula gyulladasa volt. Tobb het mire elmulik.

2022. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
48%
Amúgy szerintem a tej is nagyon büdös, néha kiszaglik szoptatás közben az orromig, onnan tudom. És utána a szájuk.
2022. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Nalunk akkor van szajszaga 1.ha beteg, 2. ha fogzik.


Ha beteg, meg a pisije is budos,alapbol edeskes.

2022. máj. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!