Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fér meg a havi minimum...

Hogy fér meg a havi minimum 600 g hízás és a fel éves korra súlyduplázás?

Figyelt kérdés
Ja fél éves korára kell megduplaznia a súlyát, az nálunk 6 kg jelent. De ha a havi minimum elvárt hízás 600 g, akkor ezeket összeadva többre jön ki. A fiam most 3 hónapos és 5 kg, és a gyerekorvos szerint túl sovány. Pedig ránézésre arányos teste van nem tűnik vékonynak, szép kis hurkak vannak a combjain és nem látszik ki a csontja.
2022. máj. 19. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A gyerekek 4-6honapos koruk között ketszerezik meg a sulyukat, tehát van, aki jócskán előbb, mint fél évesen. A lényeg inkább hogy féléves korára legyen legalább a duplája, szóval ne kevesebb. De nem baj, ha hamarabb eleri ezt a súlyt.
2022. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Havi minimum 600g hìzàs eltúlzottnak tűnik. A fèl èves korig duplàzàs èsszerűbb, de ott is figyelembe kell venni, hogy ha nagyon nyúlànk, mozgèkony a gyerek, vagy valami betegsège van vagy volt, akkor nem biztos hogy meglesz ez a súly, hiàba van megfelelően tàplàlva.
2022. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Válts orvost.
2022. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Havi 400 g az elvárt minimum egyébként. És hát mindent összevetve figyelni kell az alkati dolgokat, hogy korának megfelelően fejlődik-e, érdeklődő, eszik-e eleget. Az se mindegy, honnan indul a baba ugye, 2500 g-ról, vagy 4000 -ről. Nálunk pl. a lányom nem duplázta fél éves korára a súlyát, csak később, kb. 7 hónaposan, és nem is triplázta meg 1 éves korára. De rengeteget eszik, jól fejlődik, de mi is magas vékony alkatok vagyunk. A percentilis táblázatokat is figyelik egyébként, a védőnő főleg, az orvos meg csak rápillant a könyvre.
2022. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Lányom 3280g-al született.

A védőnő az első státusz ota csesztet minket.

Szerinte a 400g az elvárt hízás 1 hónapban, lanyom meg ilyen 300-350g-okat hízik. Anyatejes, igény szerint szoptatva.

6 honapos korára nem duplazta meg a súlyát. Ugye 6540g-nak kellett volna úgy lennie, ő meg volt 5.6kg.

Szo szerint rám akarta hívni a gyámügyet, mert eheztetem, alultáplált a gyerek, én meg nem vagyok hajlandó tapszerrel nyomatni.


Hozzáteszem, 2.gyerek. láttam mar ilyet. Fiam 6 hónaposan +20cm-nél tartott magasságban, mig lányom +7-nél.


A lányom magasságához simán jó a súlya. Mégis kiakaszt, hogy mert a duplázás...

Én nem is adok a szavára.


Gyerekorvossal beszelek erről. Szerinte teljesen normalis ütemben haladunk.

Husis baba, mozgásban előrebb is jar jóval mint kellene. Most 8 hónapos, kuszik, maszik, feláll, ül. És ebben a hónapban értük el a duplázást.

Rengeteget eszik, több étkezés kiváltva.

Ő ilyen mini :)

2022. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Az én lányom fél éves korára simán lesz 7-8kg,pedig 3kg-al született.

3 hónapos lesz alig 2 hét múlva és most 6kg (anyatejes)..:D

2022. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. gyerek sz. 3120 g, félévesen 7700 g volt.

2. gyerek sz. 3860 g, félévesen kerek 10 kg volt.

3. gyerek sz. 3660 g, félévesen 9500 g.



Majd jön az 1 éves korára háromszorozza meg... Aha, na nálunk az első 1 évesen 8900 g volt, én is aggódtam ám...

Idén tölti a 13-at, 159 cm, 56 kg...


A középsőnél meg persze a féléves kori 10 kilóval csesztettek, mitől annyi... Anyatejes volt amúgy.

6 éves lesz, 22-23 kg, teljesen rendben van.


A kicsinél nem szóltak ilyenekért már.


De első gyerekes anyukákba úgy bele tudják ba$zni az ideget, ha nem könyv szerint történik minden...

(Van, hogy 2., 3.nál is, de első gyerekkel az ember persze, hogy elhiszi, hogy csak úgy lehet minden....)

2022. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!