Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség esetén, mik...

Kis korkülönbség esetén, mik voltak számodra a legnagyobb kihívások a hétköznapokban?

Figyelt kérdés
Elsősorban 2 gyerekkel, ahol a gyerekek között maximum 3 év a korkülönbség. Itt most a napi dolgok érdekelnek, tehát ha pl autista az egyik gyerek, az tudom, hogy nehéz, de az nem a korkülönbség oka.
2022. máj. 20. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Két év van köztük, a nagy bőven benne volt (még mindig) a dackorszakban, ez már önmagában nagy kihívás. A legnehezebb az, amikor egyedül vagyok velük, főleg amikor még nagyon pici volt a kisebb. Etetés, esti fürdetés... A nagy ráadásul féltékeny is volt, úgy kezdett el viselkedni, mint egy baba... A séták sem volt egyszerűek, a nagy soha nem engedte, hogy fogjam a kezét, szaladt, én meg közben toljam a babakocsit... A hordozó kendő ekkor jó volt, de nem volt mindig opció. Ketté kellett szakadnom, hol az egyikkel, hol a másikkal kell foglalkozni. Most is így van. A nagy 3, a kicsi 1,5 éves lesz. A nagy még mindig bántja néha a picit, már ugyan sokat javult a helyzet, de egyedül még mindig nem igazán lehet őket hagyni. Így, ha a nagy éppen nincs óvodában, a házi munka sem úgy megy, minden figyelmem rajtuk kell hogy legyen szinte.
2022. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Á, a 3 év az pite, azzal jól boldogultunk. A 21 hónap a két kicsi között, na az már viccesebb volt. Mikor egyszerre hisztiztek 1 meg 3 évesen... bár már volt, hogy inkább röhögtem rajtuk....
2022. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
22 hónap a különbség, és az az idôszak volt a legnehezebb, amikor felváltva aludtak.
2022. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk az, hogy a nagy bántotta a kicsit.

Az első 1,5 èv arról szólt, hogy a kicsi túlélje a nagyot..

( lelökte a lépcsőn, kisebbnek szétkaszabolta körömmel az arcát, játèkokkal püfölte… voltunk szakembernél is, és magunkat is átvettük, hogy kell kezelni.. mindent jól csináltunk.-elvileg)


Szóval nekem ez…


Stresszevő vagyok.. konkrètan 20 kg jött fel( közben tudatosan leadtam, )


Nem tudom, hogy nagyobb különbség segített volna-e (1,5 év van köztük)


Mert most már áldott jó tesók

2,5 és 4 évesek. ( csak mind2 gyerek dacos, egyik mèg, a másik màr.)



Másik..

A kicsi még nem fogad teljesen szót, nem megbízható nyilván, így egyedül korlátozottan megyek velük messzebb, mert ha a nagynak pisilni kell, akkor nem marad ott a kicsi, amig segítek, egy átlag wc-ben meg 3-an nem férünk el.

2022. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont aktuális

2 hetes a kicsi,2.5 éves a nagy,nagyoon nehéz

Két kislány

Nem gondoltam volna

A stressztől a tejem sem indult meg,pedig a nagyot majdnem 2 évig szoptattam

Tápszert kap a kicsi,még az etetés is nehéz,mert ott ordibál a nagy mellettünk,pont akkor puszilgatná

Tisztába tételnél a nagy vergődik,mert nem teheti tisztába a kicsit,ordit,sír,csapkod

Minden baj,de ez egy dackorszak amit túl kell élni

Délben mig a nagy elalszik,akkor a kicsivel mellé ülünk,majd ha elalszik viszem a kicsit is aludni,majd csinálom a házimunkát

Apuka reggel 7től este 7ig odavan

Fürdéskor besegít,meg este ő van a naggyal mig el nem alszik

Idővel jobb lesz

Éjszaka 2szer kel a kicsi,ugymond nem sokat kell éjszakáznom

De a kaját mától rendeljük pár hétig,férjem elintézte a mai nap folyamán,mert arra sajnos nincs időm,pedig a nagynál tudtam levest is,másodikat sőt még egy kis nasit is készíteni,de most káosz van egész nap,segítségem napközben nincs,enni viszont kell,szóval nálunk egyelőre igy alakulnak a napok

Mindenkinek kitartás

2022. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!