Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnétek olyan helyre a 15...

Vinnétek olyan helyre a 15 hós babátokat, ahol tisztában vagytok vele, hogy az apukának fáj a torka és a másik kisgyerek köhög egy kicsit?

Figyelt kérdés
Anyáékhoz mennénk, jöttek tesómék. Ritkán jönnek, de általában mindig van valami kis megfázás vagy valami náluk, mert a kicsijük ovis (3éves). Most is jöttek, de anyukán kívül mindkettőnek van egy kis baja. Apukának kicsit fáj a torka, a kicsi néha köhög. Csak azért írom ki, hogy én aggódom túl mert inkább nem vinném a 15 hós kislányomat, vagy pedig tényleg nem kellene vinni ilyen helyzetben. Az a baj, hogy őket hiába kérdezem, ha nem megyünk akkor általában megsértődnek, de engem ez nagyon hidegen hagy. Csak a véleményetekre lennék kíváncsi. Anyum úgyis azt mondja, hogy nem lesz semmi baja a gyerekemnek, nem kell puszilózni stb, és akkor nem kapja el. Én azt gondolom, hogy ameddig nem muszáj, ne vigyem olyan helyre ahol valaki beteg, és esetleg megfertőzheti. Viszont mindentől óvni sem lehet. Mi a véleményetek erről? Kíváncsi vagyok.
2022. máj. 21. 08:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nagyobb baj, ha olyan emberek között nő fel a gyermek, akik olyan lelkületet képviselnek, ahol belefér, hogy idegenekkel ismeretlenül személyeskednek, egyből támadnak...gyűlölködnek stb.. Bár tiszta környezetben, rendszeres kézmosással, szellőztetés mellett, nem egymást nyalogatva egy "néha köhög" gyerektől valószínű nem fogja elkapni. Oviban, böcsiben, játszón ennél sokkal rosszabbakkal fog találkozni, de így legalább megismeri az unokatestvéreit, picit szocializálódik. Én nem olvasom tovább ezt a kérdést, mert a fölös vitákra és bántásokra nincs szükségem. Nem vagyunk egyformák, szerintem nyugodtan leírhatja a véleményét az is, aki picit máshogy látja a dolgokat, anélkül, hogy sértegetni kéne. Nagyon sokszor fogtok még találkozni olyan emberekkel, akik nem értenek egyet veletek, ettől még ők is emberek és ti nyugodtan tehettek másképp. Felnőtt ember ugyan tudjon már anélkül döntést hozni egy kérdésben, hogy a másképp vélekedők felett ítélkezne. Semmi sem fekete-fehér a világon. Én elvinném a gyerekemet ebben a szituációban és szogorúan a saját családomból kiindulva. Nyilván ha taknyosak, lázasak vagy amúgy mindenhéten találkozunk vagy nem értik meg, hogy nem ölelkezünk vagy nem tudnak eleget tenni a higiéniai normáknak nem. Ahogy pl nálunk alap, hogy felsőlégúti tünetekkel tesztelünk is, mielőtt bárki menne bárkihez. Részemről ennyi. Én azért kívánok mindenkinek jó egészséget, szép hétvégét és kevesebb negativitást erre a hétvégére mindenkinek. 5-ös voltam.
2022. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg én sem tudom, mikor jutunk már el oda, hogy valaki sértegetés meg trágárkodás nélkül is képes legyen összehozni egy kultúrált ellenvéleményt.

Az a baj, hogy mindig megjelenik 1-2 szókincs és érv nélküli, és elviszik a beszélgetést egy alpári proli stílusba.

2022. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem mennék :) Ahogy a 9-es is írta, zárt helyen teljesen mindegy, hogy közel vagy vagy sem a beteghez. Nagyon könnyen el lehet kapni, ezt a csaladorvosunk mondta.
2022. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem mennék: nálunk elég egy kis orrdugulásos felsőlégúti hurut, hogy pár éjszakán át ne aludjon szegény másfélévesem. Nyilván minden megbetegedést nem lehet elkerülni és az immunrendszer eddzettsége érdekében nem is szabad, de tudatosan nem akarnék rosszat a gyerekemnek: lesz még eleget beteg ovikezdésre.
2022. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék. Gyerek nélkül sem.
2022. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Mennék, a 2 nagyal nem mentem rá is b...tam bekerültek közössegbe mindent is elkaptak, alig tudtam dolgozni. A kicsinél mentem csak ha nagyon beteg volt valaki akkor nem, nem. Is olyan göthös lassan 1 éve bölcsis 3x volt beteg.
2022. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%

Én, ha még szoptatod, akkor mennék. Könnyebb most, mint 1,5 év múlva szabit kivenni, ha még kapnak anyatejet, akkor àltalában ő is gyorsabban túl van rajta, főleg, ha egyszerre kapjátok el.


Ha komolyabb betegség, (magas láz, hányás, hasmenés), akkor nem vinném, azt fölösleges benyakalni nagy mennyiségben. De egy kis torokfájás és köhögés nem probléma.

2022. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, kell a francnak itthonra is a betegség... Hiába nincs puszi, ölelés, ezt max a felnőttek tudják rendesen betartani, ekkora gyerekek mennek mindenfele, összefogdosnak mindent, mindent a szájukba vesznek, egymáshoz közel mennek, stb.
2022. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!