Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ha bementek valahova,...

Ti ha bementek valahova, levetkőztetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Annyira meg vagyok döbbenve, hetek óta azt látom, hogy mint az eszkimók úgy be vannak öltöztetve a kisgyerekek a boltokban.

tegnap egy kisbaba üvöltött de vagy fél órát míg anya bevásárolt. a babán sapka, sál, kesztyű, bundazsák volt, alatta is biztos volt még pár réteg, ráadásul a babakocsin még lábzsák is volt. nem csoda, hogy üvöltött szegény pici.

én mindig leveszem róla a levehető dolgokat és minimum kigomboltam a kabátját.

de lehet én gondolom rosszul...



2015. jan. 13. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Sapkat, salat, kesztyut, kabatot mindig leveszem rola.
2015. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy plázában dolgoztam a gyermekeim születése előtt, és sajnos én is sokszor láttam, hogy anyuka egy szál felsőben sétálgat a túlfűtött plázában, a gyerek meg kivörösödve üvölt a babakocsiban, teljes eszkimó felszerelésben. Én finoman jeleztem ilyenkor, lehet, hogy melege van. Vagy vették az adást, vagy nem.

Én mindig kicsomagolom a gyerekeimet, ha bemegyünk egy-egy üzletbe, attól függően, milyen benn a hőmérséklet.

2015. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze! Még nekem is melegem van nagykabátban bent egy jól fűtött helyen, pedig én nem vagyok úgy beöltözve :)

Meg nem is akarom, hogy kiizzadjon és utána meg kint fázzon.

2015. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Girgoy ***** válasza:

Nekem a kérdés így ebben a formában nagyon tetszik! :) :) :)


Egyébként igen, erre tényleg figyelni kell. Nemcsak mert melege lesz a gyereknek, hanem ezzel együtt szomjas is lesz. Ráadásul ha túl későn vetkőztetjük le, akkor beizzad, és ha azután hirtelen levetkőztetjük, akkor meg fázni fog, mert amíg a verejték párolog, addig hűt. tehát az elején nem tud megfelelően elpárologni az izzadság a sok ruha miatt, a szervezet csak noymja ki magából a vizet, de nem hül le a szervezet, aztán meg hirtelen az egész verejtéktócsa kezd el párologni, az meg ugrásszerűen hűteni kezdi a szervezetet. Na mindegy, ez fizika, de a lényeg, hogy még a nagy izzadás előtt célszerű vetkőzni, hogy a szervezeet megfelelően tudja szabályozni magát a minél akadálytalanabb "párolgással". Ez egy gyereknél még fontosabb.

2015. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is levetkőztetem. 5hós a babám, ha bemegyünk a boltba leveszem róla takarót, kicipzárazom a lábzsákot, kigombolom a kabátját és talán a sapit is leveszem róla. mielőtt kimennénk visszaöltöztetem.
2015. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak beugrunk a boltba, akkor sapkát, sálat veszem le, valamint elöl teljesen lecipzározom az overált, kis kezeit is kihúzom belőle.

Ha plázába megyünk, vagy nagyobb bevásárlást tartunk (Tesco, Auchan stb), akkor természetesen mindent leveszek a kicsiről, hiszen én is kibújok a kabátomból.

Egyrészt nagyon kényelmetlen lehet melegben totál felöltözve lenni, másrészt (és számomra ez a lényegesebb) könnyen megfázhat a baba/gyerek, ha bent leizzad, és utána újra hideg levegő éri az utcán.

2015. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de én úgy látom, hogy a többi szülő is.
2015. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!