Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok -e meleg pároknak...

Adnátok -e meleg pároknak gyereket?

Figyelt kérdés

Ti itt mindannyian édesanyák vagytok, van rálátásotok a helyzetre.Minden érdekel,pro és kontra érvek egyaránt.Esszé megírásához kell.

Adás alatt érts örökbefogadás lehetővé tételét ill. donorspermát,béranyát stb..

Kérlek próbáljatok meg nem összeveszni.

35/F


2010. szept. 18. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

egy példával jövök erre akár hivatkozhatsz is ha megkeresed a neten.


a Birth stories c. amerikai sorozatban volt egy meleg pár ázsiai és amerikai ők fogadtak örökbe egy kislányt de úgy hogy a kicsi anykája béranya az apukája az amerikai férfi volt. a nőt a pasi spermájával termékenyitették meg.

Taylor Evelinnek hivják a kicsit talán igy könnyebb keresni.


számomra nagyon megható volt ahogy várta a születését és ahogy gondozta a kicsit aki tulajdonképp a saját vére is.


ÉN LEHETŐVÉ TENNÉM JOGILAG!

NINCS NEGATIV VÉLEMÉNYEM ÁLTALÁBAN ELFOGADOM ŐKET A TÁRSADALOM RÉSZEKÉNT AKÁR A SÉRÜLTEKET.

2010. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Én azért nem adnék,és nem engedném,hogy legyen ilyen lehetőségük,mert a meleg pár kapcsolat nem természetes kép egy gyerek számára..Az ideális család: anya.apa,gyerek..

Nem két apa és nem két anya..

Azért mert a 21-dik században görcsösen arra késztetik az embert,hogy el kell fogadni,hogy meleg párok vannak az egy dolog..

Félre értés ne legyen nem a melegek ellen van a bajom..Ha nekik így jó akkor legyen..

Ha valaki így akar élni,legyen joga,rendben,de a gyereknevelés az más tészta..

2010. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekem erről az a véleményem,hogy nem egészséges a lelki fejlődésre.Viszont!!láttam sok meleg(férfi)párt akik neveltek gyereket,és vannak akik ügyesen oldják meg.az a baj,hogy sokan gyűlölik őket,ezért elfogultan formálnak véleményt.Igazából semmi bajom velük,amíg nem zavarják meg az én határaimat.

Attól hogy melegek,vannak nagyon jó emberek köztük,viszont vannak sajnos amelyikek polgárpukkasztó módon élnek.Na az ilyeneknek nem adnék gyereket.De olyan párnak igen,aki a gyerek érdekében háttérbe tudja szorítani a meleg megnyilvánulásokat(pl ne gyerek előtt csókolózzanak).

Mikor a gyerek felnő,és arra lett nevelve,hogy neki természetes ez a közeg,az jó.De végül szerintem a gyerek sok támadást kaphat ezek miatt:(

2010. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nö vagyok, ha leszbikus lennèk, akkor is nö maradnèk, csak a sajàt nememhez vonzódnèk. Attòl mèg nem irtódna ki belölem a kòdolt èrzès,hogy anya lehessek ès nevelhessek egy kisgyereket közösen valakivel. ( kèt fèrfi pàrosba nehezen tudok belegondolni, nem is teszem)szerintem ez a fökèpp a sajàt kitelesülèsükhöz kell, hogy valóban csalàdot tudjanak alkotni,aminek fontos rèsze a kisgyerek. A kèrdès az,mennyire lesz a jövöben elfogadott ,hogybegy meleg pàr gyereket nevel. Most biztos több bàntàst,megjegyzèst kap, mint talàn 10-20 èv mulva. Bàr 30 ève az is szègyen volt, ha a szülök elvàlltak, most meg senkit nem èrdekel,ha az anya egyedül neveli a gyereket, apa meg màshol jàr.
2010. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy kevésbé/egyáltalán nem normális családkép, mint normális családkép, érsd ez alatt nem normális: apa-apa-gyerek, anya-anya-gyerek, normális: apa-anya-gyerek, de a normálisban részeges szülők, akik lelkileg testileg bántalmazzák, esetleg nyomorban potyogtatják a gyereket, akiket a gyámhivatal gyűjt be, végül 18éves korukig valami otthonban szenvednek. Míg adott esetben a nem normális családmodellben a gyerek mind érzelmi mind szellemi fejlődése meglenne, továbbtanulás. Sok esetben nagyoniskolázott jól kereső párok melegek, persze ez nem alapszabály, és mivel biológia ismeretük is van, sok roma gyerek is családra lelne pl, vagy kicsit nagyobbacska gyerek, nem csak az újszülött, pár hónapos csecsemő.


Én inkább adnám egy meleg párnak a gyermekeim, ha bármi történne velünk, mint esetleg egy kifelé normális heteró párnak...

2010. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

14.42-


és kérdező bocs de ez most off.


Tegnap éjjel a lakótelepen egy pár veszekedett és orditott egymással a kicsi gyerekük pedig rémülten sikitozott.


szivfájditó volt hallani is hogy vannak ilyen szülők . pedig egyszer ők is akartak gyereket csak hát....


on.

2010. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem értek az útólsóval egyet..Ahogy az elfogadott családnál(apa-anya-gyerek) is vannak szép,és jó családok így lehet a nem elfogadottnál is gond az alkoholizmus,verekedés,gyermek testi-lelki terrorja..

Ez embertől függ,és nem a családi képtől..

De a kérdésre a válasz..Nem engedném meg,mert nem természetes..Ahogy a "szülőknek" a gyereknek is lesznek gondjai ebből..

Eleve az sem természetes ha két azonos nemű ember együtt él,az meg főleg nem ha egy meleg férfi "anya" szerepét akarja gyakorolni/átvenni..

2010. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok most a rossz, tönkrement házasság és persze a gyerek issza meg a levét. ha egy "házasság" úgy működik, h apa és apa, vagy anya és anya szeretik, tisztelik, becsülik egymást akkor úgy gondolom, h nem kéne azzal jönni, h "elkapják" a gyerekek.... homoszexualitást senki nem választja, nem trendi, ha valaki így születik akkor viszont nem beteg!

Nem gondolom h egy ilyen gyereknek többet kéne magyarázkodnia a suliban, mint mondjuk egy elvált szülők gyerekének....."igen, ő apa, de nem az az apa"

Reálisan nézve viszont ha engedik, ha nem mindig is lesznek spermadonorok, béranyák és miért kéne a "feketepiacot" támogatni a korlátozással!

2010. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően nevelik, akkor igen. Ha elmondják neki, hogy más gyerekeknek családjába nem így van, akkor minden további nélkül. Persze, ezt csak akkor ha már megérti. A másság ma már természetes dolog. Én így gondolom, attól, hogy melegek nevelik, még nem lesz az a gyerkőc.Sőt, legalább természetes lesz neki. A mi családunkban van vak és mozgássérült is. Így kisfiamnak nem fogja az ilyen embereket megbámulni.
2010. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig érkezett válaszaitokat!

Mi a véleményetek a gyermek pszichoszexuális fejlődéséről egy ilyen családmodellben?(Ez a legvitatottabb kérdés).Ez alatt nem azt értem h ő maga meleg/leszbikus lesz e,hanem azt h kell e a férfi-apa,mint modell,a nő-anya mint modell az ő felnőttkori apa-anya,férj-feleség szerepéhez?

Kell-e megszabni h milyen nemű gyereket kapjon egy leszbikus il. egy meleg pár?Pl. leszbikus csak lányt/fiút,homokos csak fiút/lányt?

2010. szept. 18. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!