Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák, akik nem ismerik a...

Babák, akik nem ismerik a pelenkát. Hallottad? Kipróbáltad?

Figyelt kérdés

Egy érdekes dolgot olvastam:"Ez az írás arról szól, hogyan gondoskodhatunk kisbabánk higiénés (pisi-kaki) szükségleteiről a megszokott pelenkázástól eltérő módon. Az ősi gyakorlatot néhány éve fedezte fel újra a nyugati világ. Az EC lényege röviden

Amikor úgy gondoljuk, hogy kisbabánknak "ki kell mennie", levetkőztetjük, és alkalmas test-helyzetben egy edény fölé tartjuk, hogy kényelmesen elvégezhesse a dolgát.

Közben kiadunk valamilyen jelet, például a "psss" hangot.

Ezt ő megtanulja asszociálni az ürítéssel.

Ha a kicsi 1-2 percen belül nem könnyít magán, vagy nyilvánvaló jelét adja, hogy nem kell pisilnie, felöltöztetjük."



Mi a véleményed? Megcsinálnád? Kipróbáltad volna, ha hamarabb hallasz róla?

Én lusta vagyok és pelenka párti :)


Innen vettem bővebben: [link]


2010. szept. 18. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hm, tök jó dolog, örülök, hogy valakinek erre van energiája, hogy állandóan figyeli a gyereket és vetkőzteti-öltözteti. Egy anyuka mondta, aki így csinálta a babájánál, hogy a szobatisztaság a kicsinél is csak 2 éves kora körül jött szóba, addig magától nem jelzett, nem tartott vissza. A kérdésre, hogy miért csinálta mégis a babával végig, nem tudott válaszolni.
2010. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Már régen hallottam róla, de úgy gondolom, azoknak az anyukáknak valók, kiknek a állandó babára figyelésen kívül nincs más dolga. Ui. az a léényeg, hogy ha a babán LÁTOD, hogy valami menne a pelusba, akkor vidd a mosdó fölé és csurgasson oda. Nekem se időm, se türelmem nincs ehhez, így pelenkát használtam mind a 4 gyerekemnél... Egyiknek se volt ettől kevésbé komfortosabb élete, mindegyik 2 éves kora előtt szobatiszta is lett. Egyébként ez a pelenkanélküliség nem jelent szobatisztaságot, hiszen minden azon múlik, hogy az anya mennyire van résen.. A bab nem szabályozza az ürítést semennyire. A szomszédom esküszik erre a módszerre, ő a nagyobbik lányával ezt csinálta, érdekes, a kisebbnél már ő se...
2010. szept. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én hallottam róla,tetszik is a mófszer.Sajnos nálunk hideg van nagyon ezért nem vetköztetem le feleslegesen.De ha máár fog tudni ülni akkor kipróbálom.Én ugy hallottam akkor is ellehet kezdeni a mófszert:)
2010. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is hallottam róla, de azt hittem, csak valami legenda. Szerintem amúgy hülyeség, azt én is észreveszem a 4 hónapos lányomon, ha kikilnia kell, mert könybe lábadt szemmel erőlködik, és mnyögdécsel, de a pisit ember legyen a talpán, aki észreveszi. Van, hogy nevetés közben pisil, vagy, hogy sírás közben, vagy a plafon bámulása közben, és van, hogy éjjel, amikor alszik (...) Szóval szerintem ezt nem lehet észrevenni. És éjjel mit csinál az anyuka? Nem alszik egy szemhunyst sem? Nálunk reggelre egy kiló a pelus, annyi folyadék van benne. Szerintem pisil vagy 20x. Szóval ez egy baromság. Nagyobb, egy éves körüli gyereknél még esetleg el tudom képzelni, de addig semmiképpen.
2010. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Sajnos nehezen kivitelezhető módszer pl 2-3 hónapos korban még.

Legalább 10-15 perc mire kikínlódja a kakit, nyögés és óázás közepette.

Télen meg nálunk 15 fok van, 10-20 percig pucér fenékkel eléggé megfázna.

Később idősebb korban lehet vele próbálkozni, de én itthon is dolgozom, elég az etetés, meg a játék, dolgoznom is kell, mert éhen halok.

2010. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát ha annyi szabadidőm lett volna, hogy nem tudtam volna vele mit kezdeni akkor esetleg tettem volna rá kísérletet.

De csak, hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg hülyeség. Mert én úgy gondolom, hogy az.

2010. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem baromság.

Nehogy már arról szóljon a csecsemő-és kisdedkor, hogy állandóan edény fölött tartom a gyereket!

Másrészt pedig, ami engem illet, én imádok pelenkázni :-)

2010. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség!!! Ez a nomád,elmaradott népeknél menő!
2010. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem hülyeség! Én 5 hós kora óta biliztetem a babámat!SIKERREL!!!!ÉS nem az az anya vagyok akinek más dolga sincs mint hogy azt figyeljem h mikor kell neki.De még is megtudtam figyelni mikor kakil.Tehát így nem volt nehéz.
2010. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell az ősi módszereket visszahozni. Ez már nem az a világ. Nekem egyáltalán nem tetszik a módszer.
2010. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!