Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák, akik nem ismerik a...

Babák, akik nem ismerik a pelenkát. Hallottad? Kipróbáltad?

Figyelt kérdés

Egy érdekes dolgot olvastam:"Ez az írás arról szól, hogyan gondoskodhatunk kisbabánk higiénés (pisi-kaki) szükségleteiről a megszokott pelenkázástól eltérő módon. Az ősi gyakorlatot néhány éve fedezte fel újra a nyugati világ. Az EC lényege röviden

Amikor úgy gondoljuk, hogy kisbabánknak "ki kell mennie", levetkőztetjük, és alkalmas test-helyzetben egy edény fölé tartjuk, hogy kényelmesen elvégezhesse a dolgát.

Közben kiadunk valamilyen jelet, például a "psss" hangot.

Ezt ő megtanulja asszociálni az ürítéssel.

Ha a kicsi 1-2 percen belül nem könnyít magán, vagy nyilvánvaló jelét adja, hogy nem kell pisilnie, felöltöztetjük."



Mi a véleményed? Megcsinálnád? Kipróbáltad volna, ha hamarabb hallasz róla?

Én lusta vagyok és pelenka párti :)


Innen vettem bővebben: [link]


2010. szept. 18. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt ki lehet figyelni sok babánál, amikor kakilnia kell, de azt sem mindig. Viszont a pisit szerintem kizárt - de cáfoljon meg valaki, aki mindig látta, hogy pisilni fog a babája...

A másik pedig, hogy ha a kisfiam rákészül, hogy kakiljon és én akkor megbolygatom, akkor jó eséllyel már nem jön ki neki egy ideig. Szóval én nem tartom ezt fairnek a babával szemben. Gondoljatok bele, hogy kakilnotok kell, elkezditek nyomni és akkor rádparancsol valaki, hogy fogd vissza, irány egy kör a lakásban, majd valami kényelmetlen pózban újra próbálkozhatsz.


Ráadásul azt gondolom semmi értelme, a szobatisztaságot nem segíti, mivel az egy bizonyos korral járó érettségi szint, hogy a gyermek tudjon szólni, hogy kell neki és tudja tartani is egy kicsit. Egy szónak is száz a vége, kíváncsi lennék rá, hogy aki csinálja, miért csinálja.

2010. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
7 hetes kora óta kizárólag bilibe kakil. Én a szorulás miatt kezdtem el az ec-t és nagyon bevált. Persze ha hasmenés jön rá valamitől akkor befolyik a pelusba. Most 5 hósak vagyunk és ez kb. 6-8 alkalommal fordult elő. Nyáron a pisire is figyeltünk, nem volt szívem a 30 fokban pelust adni a gyerekre. Ha egymásra voltunk hangolódva akkor majdnem teljes siker. Most a költözés bekavart és egyszerűen nincs erőm a 8 kilós gyerekkel csinálni. Majd ha rendeződtünk. Bár hozzá teszem, hogy mi moshatózunk így nekem tényleg érdemes volt megpróbálni, így kevesebb a meló...
2010. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezzel a módszerrel az a baj, hogy amíg a gyerek nem fogja fel, hogy tulajdonképpen mi történik vele (legeslegjobb esetben, legkorábban 8-9 hónapos kora körül), addig a módszer nem arról szól, hogy a gyerek az értelmével felfogja, hogy ő akkor most nem pisil be, meg nem kakil be, hanem arról szól, hogy az anyuka jókor van jó helyen. Biztos jár anyagi előnyökel, kevesebb pelenka fogy, de ez nem a gyerek érettségének, hanem a szülő megfeszített figyelménbek köszönhető. Én úgy vagyok vele, hogy inkább másra fordítom azt az időt, legyen akár a gyerekkel való közös játék, stb, minthogy állandóan azt lessem, mikor pisil be. Pisiljen, amikor jól esik, azért van a pelus, majd egy éves kora körül ráültetem a bilire, ha elég érettnek látom. Az már a gyereken múlik, mert felfogja, hogy mit csinál. Addig fölösleges.
2010. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Az előzőnek: a közös játék közben miért nem fér bele a pisiltetés. A kakiról úgy tudom így marad szinte minden babánál, mivel a gyereknek sokkal könnyebb!!! Nem pénz spórolásról van szó, hanem arról hogy a kakis pelust kimosni, sikálni, áztatni... Aki moshatót használ tök mindegy mennyi fogy.

Én lelkesítelek kérdező próbáld ki, nálunk segít sokat a kakinál!

Lehet, hogy e mellett az ember egy választ se tud fél óra alatt megírni,de ez amúgy is így van baba mellett.

2010. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát nálam nem így van, én akármit tdok csinálni a babám mellett. Én nem akarom azzal tölteni a hónapokat, hogy azt lesem, mikor fog pisilni. Főleg azért, mert ha minden alkalommal észre is veszem (ami eleve kizárt, mert ott vannak pl az éjszakák..), akkor sem tudok vele fejlődést elérni a babámnél, mert NINCS TUDATÁBAN, hogy mi történik. Én tök értelmetlennek tartom. Persze ha valakinek van rá ideje, akkor csinálja, szíve joga, de nekem más dolgom is van, és különben is, a pelust azért találták ki, hogy pár hónapos baba abba pisiljen-kakiljon.
2010. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy nálunk naponta egyszer, minden reggel fél8 és 8 között van kaki, szigorúan ebben a félórában. Annyit tettem, hogy így alakuljon, hogy mikor még össze-vissza volt neki, és fájta hasa, pár napig mindig reggel, ébredés után bedugtam a fenekébe a szélcsövet, és ettől kakilt egyet. Kb 5 nap alatt beállt a rendszer, és most már magától csinálja, kb 3 hónapja. Ennyit erről... Ja én 4.5 hónapos....
2010. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én nem akartam csövezni (bár tényleg az a legegyszerűbb), így maradt a torna amivel össze kakilt mindent. Meguntam is így lett a bili.

Előzőnek: a reggeli kakit nem próbálod meg inkább bilibe? csak egy próba! lehet a fiad kényelmesnek találja majd neked meg nem kell a büdi pelust kivinni a kukába.

2010. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az enyém is reggel kakil, bár hetente egyszer kétszer (a fura az hogy pontosan tudom mikor fog pedig nem ugyanazon a napokon szokott, fölösen sose kerül bilire), ő még csak anya tejes.
2010. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!