Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi minden kell egy 0-1 év...

Mi minden kell egy 0-1 év közötti kisbabának? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan örökbe fogunk fogadni egy kisbabát a férjemmel. Az ügyintézőnk szerint kb. 1,5-2 hónap múlva már a legelején leszünk a sornak, és onnantól bármikor érkezhet a gyermek. És most elkezdtem pánikolni, hogy mi minden kell egy ilyen kisbabának.

Mi az, amit meg tudunk előre venni, és biztosan jó lesz, "bármilyen" korú legyen majd a gyermek? Mert lehet ugyebár 2-3 hónapos is, meg 11-12 hónapos is. Lehet így tervezni?

Tegnap rendeltünk az IK.A-ból egy kiságyat, gumis lepedőket. Tervben van egy pelenkázó asztal is, de azt csak Budapesten tudjuk megvenni, nem szállítják ki.

Gondolom kell majd babakocsi is. Ezt is megvehetjük előre? Gondolom mindenképp kell 0-1 év közötti gyermeknek. Mindegy, hogy milyen? Amiket nézegettem, azok 3in1 vagy 2in1 jelzésűek. Azt sem tudom, mit jelentenek... Tudtok ebben is segíteni?

Ruhákat, játékokat ráérünk szerintem akkor választani, ha már tudjuk, milyen korú a gyermek.

De jobban érezném magam, ha a legfontosabb dolgok már meglennének, mire kapjuk a telefonhívást. De mik ezek a legfontosabb dolgok?

Köszönöm előre is, ha segítetek!


2022. máj. 30. 12:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ismét buta kérdés, ne haragudjatok: mi az, hogy esernyője csukható babakocsi?

Csomó mindent tanulok most tőletek!

2022. máj. 30. 12:52
 22/28 anonim ***** válasza:
91%
Olyan kicsire össze tudod csukni mint egy ernyő. Könnyebb vinni. Ez azért is jó, mert egy idő után a gyerek hóbortos lesz. Előadja a nagyhalált, hogy márpedig ő babakocsizni akar, oké, menjünk, aztán az utca végén kikéreckedik, hogy mégis inkább kismotor, te meg cipelheted a babakocsit :D
2022. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
86%

Babakocsit ráértek, ha már ott lesz veletek. Az esernyő kocsi az a nagyon egyszerű babakocsi, ami osszecsukva olyasmi mint egy esernyő.

Általában nem tud semmi extrát, max picit dönthető az ülés, de pl. egy 1 éves babának az már bőven elég.

[link]

Lehet, nem is fogja szeretni a babakocsit. Valamilyen babahordozó eszköz is jó lehet (főleg örökbefogadott babánál segíthet a testkontaktus a kötődésben), de ugye ezt is csak akkor érdemes, ha már tudjátok mekkora a baba (kicsinek kendő, nagyobbaknak már mehet mei tai vagy csatos hordozó). Ami fontos lehet, és már írták előttem, az a tetra pelenka. Törölközőt/kifogót vehetsz már most is. Pléd jó lehet ha pl babakocsiban alszik, vagy napközben az ágyban, éjszakára inkább hálózsák, de azt is csak majd akkor, ha tudjátok, mekkora a baba. Etetőszéket vehettek már. Cumisüveget is cumi rész nélkül. Személyes vélemény, de szerintem a pelenkázóasztal/komód is felesleges, mert bárhol lehet pelenkát cserélni (ágyon, földön), ha meg nagyobb baba, akkor pláne, sokan 7-8 hónaposan már nem szeretik a pelenkázót. A lényeg, hogy legyen hova rakni a ruháit, de arra az is elég, ha van valamelyik szekrényben hely.

Autósülés: szinten a baba meretitol függ, hordozó aminek “füle” van, 0-13 kg-ig, utána a 0-18 kg ülés jön, ami szintén jó újszülött kortól, de nem praktikus, mert nem lehet ki-bepakolni olyan könnyen.

2022. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
77%

Még aki eszembe jutott, az a páratartalom mérő, és ha alacsony akkor párologtató. Nálunk sajnos sokszor 10-20% közöttre esik vissza a páratartalom, és jobban tud aludni 40-50 közöttiben.

Illetve ha van emeletre menő lépcsőtök a lakásban, akkor a tetejére és az aljára kell babarács, nehogy leguruljon a lépcsőn. Nálunk a konyhabejáratnál is van babarács, így mikor épp megy a sütő vagy valami forró dologgal ügyködök, távol tudom tartani a gyereket a veszélytől.

Ha a Brendonba mész, ott semmiképp ne vegyél babahordozó kendőt meg kengurút, elképesztő miket árulnak. Csatos hordozót, hordozókendőt szakboltba keress, pl. Liliputi, gremese, magyarinda

2022. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
86%

Illetve: Facebook marketplace. Hihetetlen milyen jó állapotú hasznalt dolgokat árulnak jó áron.

Légzésfigyelőt pl mindenki próbálja eladni, mérleget ugyancsak.

2022. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szuperek vagytok!
2022. máj. 30. 14:37
 27/28 anonim ***** válasza:
73%
Lepcsőzésnél nagyon jól jön a hordozó, nekem egy örökölt ergobaby hordozó van, azt sokáig lehet használni. Újszülöttnek meg egy babaybjőrn hordozót használtam. Szerette az enyém ha abban ringattam.
2022. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

23. vagyok. Még az jutott eszembe, hogy biztonsági cuccokat is vehettek, az úgyis kell már mászó babánál. Ahogy írták előttem: lépcsőre biztonsági rács, ha van más, amit el kell keríteni (pl kandalló), akkor babakarám is. Konnektor dugó, sarokvédő, ha éles sarkú asztal van valahol.

Valaki írta, hogy menj be bababoltba, és kérdezz rá mi kellhet: én ezt viszont nem ajanlom, mert (főleg, ha látják, hogy annyira nem vagy képben), akkor MINDEN haszontalan cuccot megpróbálnak majd rád sózni, és mindegyiket úgy adják elő, mintha anélkül élni sem lehetne. Nyilván ez nem az eladók hibája, de nagy biznisz a babaholmi.

2022. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!