Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi minden kell egy 0-1 év...

Mi minden kell egy 0-1 év közötti kisbabának? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan örökbe fogunk fogadni egy kisbabát a férjemmel. Az ügyintézőnk szerint kb. 1,5-2 hónap múlva már a legelején leszünk a sornak, és onnantól bármikor érkezhet a gyermek. És most elkezdtem pánikolni, hogy mi minden kell egy ilyen kisbabának.

Mi az, amit meg tudunk előre venni, és biztosan jó lesz, "bármilyen" korú legyen majd a gyermek? Mert lehet ugyebár 2-3 hónapos is, meg 11-12 hónapos is. Lehet így tervezni?

Tegnap rendeltünk az IK.A-ból egy kiságyat, gumis lepedőket. Tervben van egy pelenkázó asztal is, de azt csak Budapesten tudjuk megvenni, nem szállítják ki.

Gondolom kell majd babakocsi is. Ezt is megvehetjük előre? Gondolom mindenképp kell 0-1 év közötti gyermeknek. Mindegy, hogy milyen? Amiket nézegettem, azok 3in1 vagy 2in1 jelzésűek. Azt sem tudom, mit jelentenek... Tudtok ebben is segíteni?

Ruhákat, játékokat ráérünk szerintem akkor választani, ha már tudjuk, milyen korú a gyermek.

De jobban érezném magam, ha a legfontosabb dolgok már meglennének, mire kapjuk a telefonhívást. De mik ezek a legfontosabb dolgok?

Köszönöm előre is, ha segítetek!


2022. máj. 30. 12:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

A sportrész, egyszerűen csak az, amiben már mit ülni tud, a Mózes meg olyan amiben csak feküdni tud. Az én fiam négy hónapos korától már a sportrészben volt, mert lehetett dönteni annyira, hogy kényelmes volt neki benne úgy is, hogy ülni még nem tudott. A mózesben már nem maradt el, mert nem látott belőle ki.


Az autós hordozó is gyakorlatilag egy autósülés, csak ezt minden alkalommal kiveszed beteszed, a gyereket ebben viszed fel a lakásba. Ez nekik általában fél éves korig kényelmes utána már jön az a gyerekülés, ami fixen be van téve a kocsiba és a gyereket teszed bele. Sőt egy idő után a gyerek maga mászik bele.Ha pl. egy nyolc hónapos babát kaptok, akkor a hordozóra nem lesz szükségetek, hanem egyszerűbb egy olyan gyerekülést venni, amit akár kihúzza a gyerek 10 éves koráig.

2022. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a mozest (180fokos fekvő helyzet nagyon piciknek) 8 hónapos koráig használtam, utána sportrészt. (az amiben rendesen ül, vagy kicsit döntve, tudod amiben a nagyobb gyerekeket tologatják) De van aki már a 6 hónapost is abba teszi, gyerekfüggő is.

A gyerekülések sulyhoz és magasságot vannak kötve. Ülni nem tudó baba mindig hordozóban utazik menetiránynak háttal. Ülni tudó gyerek gyerekülésben, 1,5 éves korig lehetőleg menetiránynak háttal bekötve.

2022. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%
Pelenkakuka kell. Ruha ráér max gyorsan beugrottok valahova. Habtapi szőnyeg sem árt mert lehet már kúszni fog. Babakarám is hasznos tud lenni ha nagyobb baba lesz.Babakád, bébiőr ha kulon szobája lesz,légzésfigyelő ha kicsi a baba. Textil pelenka ha orvoshoz viszitek legyen mire rakni a babát. Cumisüveg etetéshez,ha nagyobb akkor hozzátápláláshoz tálka,kanál ,előke etetőszék,ehhez még érdemes letölteni az ingyenes manó menü appot. Szoptató párna is jól jön,mert ha tápszert kap akkor is alátamasztja a babát amikor eteted. Egyelőre ennyi jut eszembe.
2022. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
4 hótól váltottam autós ülésre, olyan ami menetiránynak háttal és fordítva is hasznható.
2022. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm! :)

Olvasok egy könyvet (Heidi Murkoff: Az első 12 hónap), de a ti magyarázataitok sokkal érthetőbbek, mint az a könyv.

Elnézést, ha nagyon buta kérdést teszek fel: mire kell a babának a pléd(ek)? Ez a könyv azt írta, semmit se tegyek majd a kiságyba, mert minden fulladásveszély lehet. Ne legyen benne párna, takaró, rácsvédő, semmi. Vagy ezt csak a csecsemőkre értette a könyv? Nem volt világos.

Textil pelenkát hol lehet venni? Milyen boltokat ajánlotok ezek beszerzéséhez (textil pelenka, orrszívó, bébiőr, gyerekzárak stb.)?

2022. máj. 30. 12:43
 16/28 anonim ***** válasza:
86%

Szoptatos párnát én is használtam, cumisüvegezni is könnyebb azzal.

Cumisüveg sterilizáló, mikrosütőbe tehető.

2022. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

Pléd: pl ha viszed le a hordozoban, és tel van, akkor be kell takarni.

Ha napközben elaludt, én akkor is betakartam. Babakocsiban betakartam. Ha kint rajtam aludt el, betakartam a hátát.

Ráadásul ezekhez a plédecskékhez ragaszkodni is fog.


Bemész a brendonba pl, elmondod mi a helyzet, segíteni fognak :)

Mi is úgy mentünk oda, hogy nagyon nem voltunk képben.


Textil pelust én pl a pepcoban vettem, ott olcsó. Abból tényleg egy rakat kell, mert nagyjából mindenre jó.

2022. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha közel 1 éves akkor már ne vegyél 3 in 1 babakocsit. Mi a 3 in 1-t 11 hónapos korában lecseréltük egy egyszerű esernyőre csukható sportbabakocsira. Sokkal könnyebb volt vele közlekedni és jóval olcsóbb is.
2022. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

Én ezt a rácsvédőt simán beletettem.

5 hónapos kora körül már nagyon jön megy az àgyban, koppant volna párszor a fej. Meg pl így a cuki nem tud kiesni :)


[link]

2022. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Akár auchanban is van textil pelenka ,nyugodtan lehet egy teljesen lapos babáknak való párna és racsvédő is ha nem pici csecsemő.
2022. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!