Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 4 1/2hós...

Mit tegyek, hogy 4 1/2hós lányom végre eleget egyen? Másfél hónapja csak a minimumot eszi, felét hízta egy hónap alatt annak amit eddig.

Figyelt kérdés
Doki mondta még nem jön a foga,ha álmos ha nem ezt csinálja,a tej jó,nyugalom van,mindent megpróbáltam,de ő csak "dilizik"! Eleinte azt hittem nem éhes már,de ha véletlen sikerül "visszatalálnom"a szájába vadul enni kezd,aztán megint tekergőzik.Miért lehet?Veletek volt ilyen?Alkalmanként 50-100 ml eszik, Anyatejet kap cumisüvegből, amit fagyasztva vásárolunk, a doki azt mondta kezdjek el tápit is adni, mert a gyerkőc el fog fogyni. Ami legjobban idegesít, hogy 20-30 ml után rángatja a fejét,a kezével hadonászik, kiüti a cumisüveget a kezemből.
2008. dec. 19. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Először is nyugodj meg. Nekem 5 hónapos a kisfiam és 1 hónapja ugyanezt játsszuk, amiről te mesélsz. Kb. 5 perc szopizás után nézelődik, röhögcsél, mindennel foglalkozik, csak az evéssel nem és ennyi idő alatt ráadásul nem is lakik jól. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a szoptatás ideje alatt mindent kizártam, ami felkeltheti a figyelmét vagy zavarhatja (se Tv, se rádió, még a férjemet is kiküldtem és én sem beszéltem hozzá és csak akkor nem kerültem vele a szemkontaktust, amikor már belejött és láttam, hogy eszik rendesen). Ez kortünet. Nagyos sok türelmet kíván, ezt tudom én is. Volt hogy már sírva is fakadtam, hogy " most fogja elválasztani magát, pedig még olyan kicsi". Annyi a titok, hogy nem szabad se türelmetlennek, se idegesnek lenni. A baba megérzi és átveszi a hangulatodat. Próbálj mélyeket lélegezni, és gondolj valami másra, ami elvonja a figyelmed az idegességedről. Van hogy nekünk 10-15 perc is eltelik így, ilyenkor csak tartom a kezemben szopási helyzetben, hagyom, hadd "magyarázzon", de még véletlenül sem erőltetem, mert akkor csak sírna és végképp' nem enne semmit. Hidd el, abba fogja hagyni. A másik pedig, hogy amíg hízik, addig nem hiszem, hogy baj van, ezt persze az orvosod jobban tudja. Ilyen korban már lelassul a babák súlygyarapodása, ne várj sok hízást. Mennyi a súlya? Jókedvű egyébként? Alszik rendesen?
2008. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggódj a fiam is ennyi idős és neki is ez a baja.Ha pont rájön felállok vele az üveget a szájába teszem és járkálva etetem.Pár perc ordítás és ráharap, megnyugszik és nézelődve enni kezd.Aztán leülök vele és az apukájával magyarázunk neki közben.Bevált.De már a szilárd kanalas ételekkel nincs ilyen,csak a táppal.Azóta adok neki banánt táppal keverve meg banánport.Azóta mást is már napi 2szer a többi tápszer.4-5 óránként még mindig 90-100ml-t eszik 2hónapja.De nől,most 6,85kg.
2008. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!