Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire probléma, ha nem...

Mennyire probléma, ha nem használunk külön kukát a pelenkáknak, csak simán kidobjuk őket a "mindenes" szemetesbe?

Figyelt kérdés

Úgy értem, lehet valami következménye, ha nem gyűjtjük külön a pelusokat külön kukába a gyerekszobában, meg nem visszük le rögtön a kakisat sem, csak simán kidobunk mindent a konyhai meg fürdőszobai szemetesbe ahogy bármi más hulladékot és mindig csak akkor visszük ha megtelik.

Lehet valami következménye, ha ebben az esetben napokig a lakásban vannak a használt pelenkák? Minket nem zavar, csak megkérdezem biztos, ami biztos, mert sokszor olvasom itt högy külön pelenka kuka így-úgy, stb.



2022. máj. 30. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire nem probléma
2022. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ugye még nem kezdted el a hozzátáplálást?

Mert akkor jönnek az olyan kegyetlen szagok, hogy nem lesz kérdés, hogy mi baja lesz a konyhai kukában napokig.

A fiam éjjel ritkán kakil be. De ha igen, és reggel megyke be hozzá, olyan átható fos szag van az egész szobájában, hogy az valami rettenetes :D

2022. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Semmi következménye nem lesz :) Nekünk egy sima kuka van kinevezve pelenkásnak, ami jól záródik, ha büdinek érezzük, kicsit hamarabb levisszük, de ennyi. Ezzel kell számolni, hogy lehet, hogy hamarabb le kell vinni a szemetet, mert hamarabb büdösödni fog, de ha jól zár a kuka, simán lehet, hogy semmit nem fogtok érezni.
2022. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Lehet következménye.

A napokig érlelődő fekália a többi konyhai hulladékkal együtt bomlásnak indul. Valahányszor kinyitod a szemetes kukát, terjeng kifelé a bűz, ami tele van mindenféle baktériummal és hát nem túl egészséges belélegezni. Az, hogy a ti orrotok ezt elviseli, csak egy dolog, igénytelenségre vall, de ez a ti bajotok. Viszont ha a gyerek elkezd kúszni,mászni nagyon tanácsos elzárni ezt a trágyadombot valami atombiztos helyre, mert pillanatok alatt képes kirámolni az egészet. Ez csak egy jó tanács,ha nem akarod a gyereked Ecoli fertőzéssel a kórházban tudni.

Azt már csak remélni tudom, hogy nem panelben érlelitek a szart, mert az még a szomszédoknak is kínzás lehet. Szellőzőn keresztül sok mindent érezni lehet.

Ha ilyen lusták vagytok legalább zacskózd be egyenként a kakis pelusokat. A ti érdeketek!

2022. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem zavar a szag tényleg? Furcsa...
2022. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Mi vettünk. Imádtam, még akkor is ha a zacskónak elég borsos ára volt. Nem is értettem miért akartak lebeszélni. És jött a hozzátáplálás. Na azóta a pelenkakuka nálunk nyugdíjba ment, mert bűzlött a gyerekszoba. Inkább elsétálok a kukáig, amit naponta, maximum kétnaponta egyébként is leviszünk. Ettől függetlenül 6 hónapig szerettem :)
2022. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

6, a pelenka kuka egy áldás. Mégha valóban drága a betét bele.

Viszont a hozzátáplálás kezdete óta én is csak a pisiset rakom bele.

Azt a kakisat ha valaki a konyhai kukában elbírja napokig, annak van gyomra.

2022. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk sima kuka van kinevezve. Nap végén mindig ledobjuk, de valamennyi szaga így is lesz napközben.
2022. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően semmi baja, de napokig nem tárolom, mondjuk én gyerek előtt is minden nap kiürítettem a kukát.
2022. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is a konyhaiba dobom. Nem 120 literes hogy ne ürítsem munden nap.

A nap végére mindig tele lesz, mert minden nap főzök meg a nagyobb lányom mindig barkácsol valamit amiből van hulladék.

Amikor tisztába teszem a kicsit egy tépőzacskóba szoktam beletenni a kakis pelust, aminek bekötöm a száját mikor kidobom, plusz a kukának is van fedele így nem terjeng semmi szag

2022. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!