Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet használni a...

Meddig lehet használni a newborn pelenkát?

Figyelt kérdés
2hónapos a fiam,4és fél kg,és még a libero 1-es pelust használjuk.2-4kg-ig van,de ez még jó rá szerintem.Honnan fogom tudni ha esetleg már nagyobb kell neki mert nem kényelmes?Ebből is párszor van olyan hogy kifolyt a pisi meg a kaki oldalt,pedig normálisan ráadtam.(vagy ezekszerint nem?)
2010. szept. 18. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én akkor váltottam nagyobbra, mikor oldalt már nem fedett rendesen, mert egyre szélesebb lett a babám, vagy amikor már nem birta a pisi-kaki mennyiséget, és gyakrabban kellett cserélni. Hogy kifolyik-e, hát szerintem mindegyikből néha kifolyik. Én nem találtam meg a tökéletes pelenkát, ami mindig minden résnél mindent megfog, pedig próbáltunk sok félét. Most is pont váltottunk, mert nyurgább lett a fiam, és a Pampersből már rendszeresen kifolyt a lábánál. Meg kell találni, alakra is mi illik rá a legjobban.
2010. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Ne viccelj már,hogy még jó rá?! Már rég a nagyobbat kellene ráadni! Valószinüleg ezért folyik ki...
2010. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a nagyobbnál meg ott "egy lyuk" a combjánál,jobban mondva rés,úgyhogy nagy rá...és még néha ezen is ott van,akárhogy szorítom neki,nyilván nagyon nem,nehogy elszorítsam.A pempers az nemjó,abból mindig kifolyt,nagyon gyakran kellett cserlni.
2010. szept. 18. 20:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor ne válts még. A kilogramm egy dolog, hogy hogy áll a babádon, az egy másik. Majd látni fogod, mikor kicsi, ne aggódj :)
2010. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is két hónapos a fiam, és pont 4 és fél kiló :) De mi már a 2-est használjuk, Pampers márkát. Bár múlt héten 1-est adtam rá mert az keveredett a táskámba, nem volt baleset de szerintem szorította már a kis sonkáját a combján :) Kényelmesebb a kettes neki és soha nem folyt még ki a legnagyobb flotyi sem.

2010. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hátul jobban is fel lehet húzni a pelenkát,akkor jobban ráfeszül a combjára. Ha most lenne kicsi a babám,Pampers Premium Care-t vennék,az nagyon jó! Sajna csak 1 éves korában vettem először,hamarabb kellett volna.
2010. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs az OFF-ért: mi már 3ast használunk, pedig most leszünk még csak 2 hónaposak :-)
2010. szept. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,hát nemtudom tényleg...jólenne ha megtudná mondani melyik kényelmes neki...:) lehet akkor a 2-eset fogom neki adni,cs k ezt a csomagot még elhasználjuk.Neki "kis"combja van,nem hurkás,lehet azért jó még ez.Középen a köldöküknél hol kell lenni normális esetben a pelusnak?Köldökök felett vagy alatt,vagy kb rajta?
2010. szept. 18. 20:54
 9/13 A kérdező kommentje:
hát ő nem nagy baba:)A 37.héten született 3100grammal.Nem is kicsi,de nem hurkás.(még)Hátul mindig próbálom neki felhúzni jobban,de akkor elöl nagyon lemegy,lehet akkor tényleg kicsi már ez neki.Meg az a baj,hogy egyszerse kaptunk olyat ebből aminek a hátulja gumis.Vagy az 1-esből nincs is olyan?Ha igen,akkor mi sorra kifogtuk a hibásakat...a 2-es az gumis,az van,de még nem azt hsználtuk.
2010. szept. 18. 20:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Látni fogod, ha nem jó! :) Ezek szerint a te babád vékonyabb típus, ezért jó még rá, a kg nem a legfontosabb. Az újszülöttes pelusnál a köldököt takarnia kell a pelenkának. Később meg szerintem függ attól, hogy ki hogy szokta meg, hogy pelenkázza a babáját és milyen típusú. Az enyémnek kicsivel a köldöke alá ér. Ismerősöm mindig nagyobb pelust adott a gyerekre, mert ő úgy pelenkázott, hogy a köldökét is érje mindig (1 évesen is). Én onnan látom, ha már kinő egy méretet, hogy nagyon meg kell húzzam a gumit, amikor összetépőzárazom. Ha már szoros neki, azt meg látod, mert a gumi nyoma a combjánál meglátszik.
2010. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!