Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hetes múlt a kislányom...

3hetes múlt a kislányom használhatom neki a Gabi édes álom fürdetőjét?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem tenném, mert a bőrének abszolút nem hiányzik egy ilyen vegyszerbomba. Ráadásul aludni se fog tőle jobban, ha esetleg ez lenne a cél.
2022. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Én 4 hónapig csak sima vízzel fürdettem, utána is csak heti 1 illatmentes fürdetővel, a többi napon vízzel. Semmi szüksége irritáló illatanyagokra, véleményem szerint ilyen picinek fürdetőre sem, de erről megoszlanak a vélemények.
2022. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan használhatod, a mindenmentes-anyukák véleményét, meg nyugodtan félre is teheted.


Mi is használtuk a Gabi babafürdetőt, igaz, mi nem ezt a fajtát, hanem a sensitive-et. Ez volt az egyetlen dolog, amitől semmi baja nem volt, minden mástól, de még a gyógyszertári fürdetőtől is kiszáradt a bőre. Az meg, hogy sima vízzel mosd, elég abszurd. A sima víz nem fogja eltávolítani a bőréről az ida nem illő dolgokat. Ha megtenné, akkor nem találták volna ki a szappant és az egyéb tisztító szereket. Gondold csak el, szegény gyereknek is jár, hogy az intim részeit rendesen megtisztítsd és ne kakis/pisis pelenkából visszamaradt dolgokban érlelődjön.

2022. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem fog jobban aludni tőle, ráadásul a sok illatanyag irritálhatja is.
2022. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azért a kakit stb hogy le legyen rendesen mosva, igenis kell "vegyszer". Attól, hogy tisztának tűnik, meg szemmel nem látható a mikroszkopikus kaki maradvány, attól még ott van...
2022. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld ki, és ha nem érzékeny a bőre, akkor használd. Finom illata van. Nekem kisfiam érzékeny bőrű, ezért neki nem jött be, csak az olajos furdetoket bírja a bőre.
2022. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Mi is sima vízzel fürdettük sokáig a gyerekeket, sőt, tömegek csinálják így ma is, és nem szoktak ezek a gyerekek meghalni baktériumfertőzésekbe amiatt, hogy ez nem lenne elég lemosni a kakát :D
2022. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem használhatod, ezeket a fürdető szereket már úgy fejlesztik ki, hogy ne okozzanak gondot a babák érzékeny bőrének.


Mi egy ideig az orvos által felirt fürdető krémet használtuk, de utána áttértünk a neogranormonra. Semmi baja a pici bőrének, sőt, azóta nem is szárad ki annyira. Nem próbáltam a sima vizes fürdetést, egyszerűen azért, mert ha én magam nem fürödnék így sose, akkor evidens nekem, hogy a babát sem fogom csak sima vízzel fürdetni. De ez csak az én véleményem, mindenki úgy csinálja ezt is, ahogy akarja.


Ami a tiszta vízzel fürdetést illeti még, nekem az ismerettségi körömben is csinálják sokan. Nagyjából fele-fele arányban vannak azok, akik csak sima vízzel és azok akik valami fürdető használata mellett furdetik a gyerekeiket. A tapasztalat az, hogy azoknál a babáknál, akiknél csak vízzel fürdetés a módi, gyakrabban fordul elő pelenka kiütés, de volt komolyabb bőrfertőzés is. Azoknál a babáknál pedig, akiknek a fürdetéséhez használnak szappant, gyakrabban szárad ki a bőrük, de ezt ellensúlyozni tudják testápoló krémmel. Nyilván ez az én ismerettségi köröm tapasztalata. Mindkettőre van egyébként pro és kontra vélemény,amiben vagy van igazság vagy nincs.

2022. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
9. A pelenkakiütésnek semmi köze a fürdetéshez. Ezeknek az ismerőseidnek pelenkát kéne váltani, nem attól van hogy vízben fürdetik. Számos hajlamosító tényező lehet, de a fürdetés pont nem az. Értem ez a te ismeretségi köröd, de akkor is leírtad, erre reagáltam, nem vitát akarok generálni :)
2022. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy "nem hal bele senki", még undorító :)

Gondolom, ha kakis lesz a kezed pelenkázásnál, akkor is csak leöblíted kis langyos vízzel :D

2022. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!