Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás vagy csendes reflux??...

Hasfájás vagy csendes reflux?? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Holnap beszélek a dokival is, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra is... Nem tudom eldönteni, hogy a 3 hetes babám hasfájós-e, vagy ezek a csendes reflux tünetei. Tápszeres a pici, jelenleg Milumil komfort 1-et kap, a dokija javaslatára, mert mondtam neki, hogy valószínűleg hasfájós. Minden evés megkezdése után, mikor megeszik max 40-50ml-t, elkezdődik a fájdalmas sírás, hátrafeszíti magát, és mintha nem kérné már a cumisüveget, tiltakozik. Aztán ha pár pillanat múlva nem kapja meg, akkor meg amiatt sír mert éhes, ha sikerül újra adni neki belőle, akkor meg olyan mohón eszik, hogy csak na. Evés után kb fél órával elmúlnak ezek a tünetek, de a sok sírás miatt az evések 1-1,5 órán át tartanak. Kap espumisan cseppet már több mint egy hete, és biogaiat is ma egy hete, de semmi sem használ neki :(

Valakinél volt hasonló? Mi lehet a probléma? Hogyan tudnék könnyíteni rajta? :(


2022. jún. 6. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan tápszer, ami refluxos babáknak való. Csak nehezen oldódik, és például az én lányom nem volt hajlandó megenni. Van olyan tápszer is, ami enyhe emésztési problémákra van. Nekünk ez bevált, de sokat kipróbáltunk.

Összességében sajnos csak az idő fog segíteni... Megtanul a baba emészteni és elmúlnak a tünetek.

2022. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az arcizmai feszesek?
2022. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csendes reflux-szal sajnos rengeteg tapasztalatom van, igaz o anyatejes volt, de evett rendesen es amig evett nem volt semmi gond, utana viszont rengeteget bukott, igy minden etkezes utan legalabb fel orat a mellkasomon pihegett v magamra kotottem h a nyelocsove fuggolegesben maradjon.


Olyan is volt h mentot hivtam mert igy utolag a visszajovo sav hosszu pillanatokra osszeszukitette a nyelocsovet es nem vett levegot.


Na de semmi ilyesmi tunetet nem irtal, peldakent irtam h a reflux ilyesmi.


Hasfajasnal inkabb felhuzogatja a labat a hasahoz es rugkapal.


Infacolt nem irtad h probaltad, ha van Angliaban ismerosod, megprobalhatsz szerezni Gripewatert 1hos kortol (ha mar lehet Magyarorszagon kapni, elnezest, kulfoldon elek egy ideje).


Azt tesztelheted h tej/cukor allergias-e azzal h adsz elotte neki olyan cseppeket amit afelnottek is szednek kaja elott (nyilvan babaknak keszult verzioban), ebben nincs tapasztalatom de emlekszem anno vettem ezt is amazonon, hatha ez a baja.


Orvos tud irni laktozmentes tapszert, kb 2-3het mire kiurul a laktoz a szervezetbol, nalunk ez hozta meg a megoldast, csak en csinaltam laktoz es gm dietat. Megszunt a reflux es a hasfajas is.


Ha klasszik hasfajos a babad az alt. csak az elso 3honapban durva. Kitartas!


Hordozokendo sokat segit mindket esetben. Ha tuljutottok a kaja bevitelen, utana.

2022. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kap espumisan cseppet már 2 hete, ha jól tudom annak ugyanaz a hatóanyaga mint az infacolnak. Biogaia cseppet pedig egy hete kap, megrendeltem neki a colief cseppet is, elvileg ez a tejfehérhe allergia ellen jó. Jelenleg a milumil komfort1-et kapja. Beba HA sensiduo-nál kezdődött ez a csapkodva evés, majd váltottunk milumil ha start optimára, annál sem volt változás, most pedig a komfort1et eszi már 4.napja, de még mindig ugyanúgy üvöltve sírásba torkoll minden evés! Nagyon sajnálom szegényt. Próbálkoztam már azzal is, hogy ameddig eljut sírás nélkül, annyit adok neki enni, de az egy óra vígasztalás után ismét megéhezett, és még sokkal rosszabb volt szegénynek utána.
2022. jún. 7. 07:57
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es, ez is lehet az oka annak, hogy állandóan feszíti magát? Mit lehet ez ellen tenni?
2022. jún. 13. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
A feszites csendes reflux jele is lehet igen de nem vagyok orvos, az enyem a mai napig ék párnán alszik, vettem neki reflux parnat babakocsiba, kisagyba is, etetes utan 30p fuggolegesben tortent, el sem indultunk addig sehova. Anyatej ugye gluten es tejmentes lett, probalkoztam a suritovel de mire belenyomtam par kanallal full besurisodott igy azt elutasitotta. Hozzataplalast en ugy iteltem meg h nem surgetem (van aki epp emiatt surgeti h szilardat egyen es az jobban lent marad), eleg keson fogadta el es ulni is keson tanult pedig ha fuggolegesben van, kevesebb jon vissza ugye. De kinotte halistennek. B verzio szokott lenni h orokre etelallergias es mindig figyelni kell ra h mit eszik. A nagy tobbsegnek egyebkent siman elettanilag rovid a tavolsag a gyomorszaj es a szaj kozott, kinovik.
2022. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!