Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjatok az oszibarackot...

Hogyan adjatok az oszibarackot 7 honapos babatoknak?

Figyelt kérdés
Meghamozzatok es osszeturmixoljatok a husat vagy csak felapritjatok?
2010. szept. 19. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
A fiam 1 éves, de még mindíg turmixolom neki, mert alul csak 2 foga van, felül meg most bújnak, így rágni nem igazán tud még.
2010. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Héja nélkül apróra felvagdostam, és megnyomkodtam egy picit villával.
2010. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Kedves első válaszoló! A babák nem a fogaikkal rágnak eleinte, hanem az ínyükkel pépesítenek. Különben minden baba úgy enne, mint a nyuszik, mivel elöl jönnek ki az első fogak.

Kisfiamnak 9 hónapos korában jöttek ki az első fogai, de 7 hónapos korától már csak villával töröm össze a kajáját, nem turmixolok!!! Sőt, kenyérfalatkákat is azóta eszik.

2010. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Banyuci!

Én így, te úgy! Ennyi!

Vetted, hogy írtam, hogy felül most jönnek a fogai??????????? FÁJ AZ ÍNYE!! Vágod! Nem tudja az ínyéhez nyomni!

2010. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Neki meg most jön a jobb és bal alsó kettes, mégsem állok neki turmixolni. Amíg fogzik, addig turmixoljak, mert fáj az ínye? Ugyan már!

De természetesen azt csinálsz, amit akarsz.

2010. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem fogok neked magyarázkodni, de 4 foga jön egyszerre.

És igenis megviseli, amikor enni kell, a kanalat alig engedi a szájába.

Örülj neki, hogy a te fiadat nem szenveszti meg így a fogzás. De én nem fogom kínozni, mert már rágnia kéne! Mert még nem kéne! A gyerekorvos is mondta, hogy nem kell siettetni semmit...

2010. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem is kértem, hogy magyarázkodj. Igazad van, én így, te úgy. Én biztos nem fogok turmixolni azért, mert fogzik, mert akkor még két évesen is pürés kajával etethetném. (Egyébként nem tudom, milyen kanalatok van, nekünk ilyenkor csak a szilikonossal lehet etetni, azzal viszont gond nélkül engedi.)

Nem tudom, miért vetted bántásnak, amit írtam, én csak a véleményemet írtam le. És ismét hozzáteszem, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

2010. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Én még nem is adtam a 7 hónapos kisfiamnak gyümölcsöt. Csak üveges gyümölcsöket. Nem is tudom mikor fogok Neki adni. A védőnő is és a gyerekorvos is mondta hogy ne adjak Neki, csak akkor, ha kertből, vagy biopiacról vásárolok.

Kertünk nincs és biopiac sincs.

De szerintem is lehet már villával összenyomni.

2010. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Egy apróság: a babák ÖSZTÖNBŐL rágnak, amikor elindul a fogzás. Ugyanis ezzel segítik a fogacskák áttörését. Barátnőm kisfia pl. olyan típus, aki semmit soha nem vett a szájába (ilyen gyerek nagyon kevés van - vajon miért??), ezért fogzáskor mindig adott valami keményebb kaját a kezébe, amit rágcsálhat - babapiskótát, babakekszet, kenyérhéjat, kiflicsücsköt. Irigyli is, hogy az én gyerkőcöm ebből a szempontból "normális, átlagos" gyerek, és mindent a szájába vesz rágcsálni, és így segíti a saját fogzását, könnyebben át tudják törni a fogak az ínyét.

Ezért egyszerűen nem logikus pont az ellenkezőjét tenni, és turmixolni mindenféle ételt, mert fogzik.


De ezt nem azért írtam le, mert ezt tanácsolom (pedig de, de az Istenért se fogadd meg), hanem csak azért, mert bánt, hogy így a torkomnak ugrottál névtelenül, ismeretlenül, megszólítva engem, holott úgy érzem, egyáltalán nem adtam erre okot. De mindegy, részemről ezzel a témát lezártam.

2010. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Off, bocsi.

Kedves utolsó!

Amikor 7 hónapos korától adtad a babádnak a darabosabb ételt, akkor hogy ette és hogy nyelte le? Nem volt félre nyelés, vagy hasonló? Mert a kisfiamnak adtam egyik nap villával összetört főzeléket de nem bírta megenni. Hozzáteszem, igen apró volt. És eddig csak a boltit ette. Foga nincs.7hónapos.

2010. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!