Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben lehet hátránya ebből?

Miben lehet hátránya ebből?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt voltunk 4 hónapos státuszon. Mar 3 hónaposan fordult hasról hátra, de a védőnő nem hitte el hogy direkt. Hát mostanra levideóztam, hogy lássa, meg már hátról oldalra is forog. Videó alapján elhitte. Meg azt is mondtam és mutattam neki, hogy már hasra fordulással és kúszással is próbálkozik. Csak hüledezett, aztán mondta hogy biztos feszes az izomzata, vigyem Dévény tornára, meg hogy készüljek lélekben hogy másban viszont ennyivel le fog maradni. De a mozgásfejlődés az nem pont az idegrendszer érettségét tükrözi? Vagy ennyire baj lenne ha túl érett?
2022. jún. 13. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
nem érett, feszes.
2022. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg gyógytornásszal, majd ő megmondja, hogy feszes-e, vagy csak nagyon ügyes. Nem féloldalas kicsit sem?
2022. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Az én kicsim 11 hetesen fordult át hasról hátra. Itt is kérdeztem róla. Itt megkaptam,hogy a feje húzta csak..meg,hogy kizárt...

Jött a védőnő. Azt mondta,hogy kicsit korai a megszokotthoz képest de nem baj. Szerinte a második gyerek hamarabb csinál dolgokat

Ösztönzi a nagytesó

Most 13 hetes lesz a héten és ugyan úgy mint a tiéd. Próbálkozik

2022. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom.. Sose hallottam ilyet. 2 gyerekem van, de sose merült fel a Dévényes, pedig fél éves korig alig tudtam hason tartani őket hát edzés gyanánt mert annyira bukósok voltak.

Nálam biztos vannak tapasztaltabbak, szóval ne hagyatkozz rám.

De ha ránézel a babádra, nézed a mozgását akkor teljesen egészségesnek tűnik nem? Nem görcsöl, nem szorít állandóan, mozog mindenfelé, nem? Mert ha igen, szerintem nincs semmi gondja. Ő így fejlődik.

Nem vagyok régimódi, 31 éves vagyok, de esküszöm nem tudok lépést tartani ezekkel. Nagyanyáink is felnőttek mozgásfejlődési elemzés nélkül. Értem hogy most már fejlettebb a rendszer, de pont azt hallom, hogy rengetegen mennék fölöslegesen Dévényeshez.

2022. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ne foglalkozz a vedonovel.

Te is jól tudod hogy semmi baja nincs a gyereknek, 2-6 hónapos koruk között kezdenek forogni, a legtöbben 4 hónaposan.

A védőnő akkor se fog tudni segíteni ha baj van, mindig orvost keress ha tényleg bajt észlelsz, ilyen egyszerű dolgokra mint hogy forgás keress rá a neten inkabb

2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként miért nem lehet elvinni egy Dévényeshez? Ha rendben van akkor azt fogja mondani ,hogy nem kell járni!ha valamit talál akkor jobb ha kezeli! Annyira tele vannak ,hogy pénz miatt nem fogják járatni.van elég proplémás gyerkőc akit kezelhetnek.

Én kötelezővé tenném a kicsik átnézését. Annyi szülő van akitől azt hallom ,hogy a "gyerekem tökéletes"

Utána ha baj van akkor rohangál mindenhova.......

2022. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

A fiam 3,5 hónaposan kezdett hátról hasra forogni. 5 hónaposan kúszni, 6 hónaposan ülni, mászni és felállni. 7 hónaposan az asztal mellett lépegett oldalazva. 11 hónaposan indult el kapaszkodás nélkül és szintén 11 hónaposan mondta ki az első szavát is. 1,5 korára 2-3 szavas mondatokban beszélt.

Ő gyors volt mozgás- és beszédfejlődésben is. És nem volt feszes. És köszöni szépen, semmi baja.

2022. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
7: egytől egyig pont ugyan ilyen az enyém is!
2022. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

A kisebbik lányomnál is így indult. Három hós korában már mindkét irányban fordult, kerek 5 hós korától kúszott, 6 hósan mászott, amit aztán elég sokáig csinált (kb fél éven át). Semmi hátránya nem származott belőle. Nem hiperaktív, nem többemberes, hanem egy végtelenül kíváncsi és érdeklődő kisgyerek.


Nem biztos, hogy feszes, de nem baj, ha dévényes megnézi. Én kértem beutalót a háziorvostól, így ingyen vizsgálták és kezelték a dévényes központban Budapesten. Egy felméréstől nem lesz semmi baja.

2022. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk korai átfordulás mögött háti feszesség állt, volt amit ez lassított a későbbi nagymozgásoknál. Dévény+ tsmt kellett. Szerintem érdemes megnézetni.
2022. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!