Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azok a gyerekek akik évközben...

Azok a gyerekek akik évközben csatlakoznak az óvodai kiscsoporthoz hátrányt szenvednek valamiben, ha igen miben?

Figyelt kérdés
A fiam ha januárban kezd és nem szeptemberben mennyire lenne számára probléma?
2021. jún. 30. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az én kislányom is januárban kezdett. Szerintem inkább előnyére vált. Náluk folyamatosan jöttek a gyerekek, ki mikor töltötte be a 3 évet. Mire ő ment már beszokott gyerekek voltak a csoportban, ritka volt, hogy valaki sírt, így neki is könnyebb volt, mint 20 síró gyerek között. Az óvónénik is jobban tudtak rá figyelni, hiszen ő volt az egyetlen új.
2021. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
A jelek már csak bénák lesznek addigra de kb ennyi lesz amiben hátrányt szenved semmi más.
2021. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A jel is ovifüggő. Nálunk pont ma volt a szülői értekezlet és kiválasztottuk a jeleket is. Az is, aki decemberben kezd.
2021. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 30. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyereken és az óvónőkön múlik. Lányom is összeszokott csoportban kezdett, ezt neki nagy hátrány volt, nagyon nehezen illeszkedett be, hiába segítettek az óvónők.
2021. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam szeptemberben kezdett de mivel állandóan beteg volt vagy karantén volt az oviba.. stb.. így januárig kb 5 hetet volt. Nem volt előnye ahhoz képest akik még jan-febr-marc kezdtek.
2021. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4 hónap előny nagyon sokat számít ilyen fiatal korban? Úgy értem, hogy sokszor a kiscsoportosok 2,5-3 évesek. Nem sokkal idősebbek mint a bölcsisek és ott is megszokott csoportba kerülnek. A fima majdnem 2 és fél éves volt mikor kezdte a bölcsit.
2021. jún. 30. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem tudom megmondani. Az enyém még nem volt 3 mikor kezdte de majdnem. (Októberi) neki jót tett vna meg egy év bölcsi (csak nem volt alapból bolcsis mert gyeden vtam a kisebbikkel már akkor)
2021. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

A bölcsi abban más, hogy egyrészt nagy a fluktuáció, jönnek-mennek a gyerekek, másrészt a 2 évesek még 99 %-ban egymás mellett játszanak, nem egymással, így annyira csoportközösség sincs.

Az ovi más, mert pont 3-3,5 körül változik ez meg és kezdenek egymás felé jobban nyitni, egymással játszani. Ebben a korban pár hónap óriási különbség.

2021. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Dolgoztam oviban is, elmondható, hogy bár az érés szempontjából negyed év is lehet jelentős, a beilleszkedés szempontból önmagában nincs jelentősége, hogy 2 és fél évesen, vagy 3, vagy 3 és fél évesen csatlakozik valaki (lehet halasztást kapni). Mivel még ilyen picik, több tényezőtől függ, hogyan éli meg az érkező gyermek, és hogyan a többi, mégse szokott e tekintetben jelentős eltérés lenni, még a pedagógusok számára sem. Ha valaki halasztást kap 4 éves koráig és csak akkor érkezik, az annyiban lehet bizonytalan, hogy ilyen korú gyerekek között már a kortárskapcsolatok gyakran intenzívebbek, és kialakultak lehetnek (némi mobilitással), és az új gyerek kicsit szokatlan lehet nekik, és az újnak is a többi. Kisebbeknél ez "nem üt be annyira", általában, főleg mert a felnőttre sokkal inkább irányul a figyelmük a kisebbeknek, mintsem a többi gyermekre, sőt, a pedagógusnak könnyebb is a szakaszosság, egyszerre csak az új kicsit kell megnyugtatni eleinte, és nem egyszerre egy egész csoportot.
2021. júl. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!