Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pozitív csalódás az első pár...

Pozitív csalódás az első pár hét/hónap a babával? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Volt, aki nagyon tartott az első időszaktól, mert mindenki azt mondta milyen nehéz lesz, aztán mégis pozitívan élte meg, könnyebbnek találta ezt az időszakot, mint korábban gondolta? Leírjátok nektek mi volt másabb, mint amire számítottatok?
2022. jún. 20. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Sokkal könnyebb volt, mint számîtottam.

Mind2 esetben.

De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy könnyű volt.


Szerintem a legnehezebb időszak (eddig) a 1,5-2,5 .


A dac indulása, mire megszokod a gyereket, és megtanulod nála mi működik ..

2022. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemmel könnyű volt: csak indokolt esetben sírtak, az első naptól kezdve átaludták az éjszakát (kisfiamat még csak altatni sem kellett; letettem, megsimogattam, aludt); sokat mentünk (és megyünk a mai napig); ők jókat nézelődtek/ aludtak, én jókat beszélgettem/ vásároltam. A kisebbik most 7 hónapos; minden valószerűtlenül egyszerű Vele is; egy feltétellel: legyünk kint. Tök mindegy, hogy teraszon, udvaron, vagy elmegyünk valahová; csak kint legyen. Rossz időben azért nem olyan egyszerű Vele egész nap a házban.
2022. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát... az elsővel kórházban voltam heteket, úgyhogy megváltás volt végre otthon lenni kényelemben. Ő nagyon "jó baba" volt, sokat aludt éjjel is, napközben is, és hamar lett magától napirendje, amihez vekkert tudtam volna állítani. Úgyhogy tökre időmilliomos voltam. A másodiknál is erre számítottam. Erre ott nem volt kórház (hál Istennek), viszont köszöni, nem aludt úgy 3 éves koráig így én se, plusz ott volt a tesója, szóval az meg sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam :) (Viszont a hasfájás, a fogzás meg a dackorszak, egyes számúval volt borzasztó és ketteskénél maradt ki.)
2022. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal könnyebb volt minden (a szoptatás beindulásán kívül), mint vártam. Aludt, evett, figyelt, összhangban voltunk az első pillanattól (és azóta is).
2022. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is tartottam tőle és nem is volt mitől. Egyik sem volt túl nyugodt baba, a második beteg is volt, kórházban voltunk hetekig. De semmi extrán megerőltető nem volt benne, ha nem nőnének meg, simán bevállalnék bármennyit a kisbabás időszakból. ❤️
2022. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
A babával kapcsolatban rosszabbra számítottam, hogy majd tényleg nem fog aludni, egész nap sír, stb. De hamar megtanultam kezelni, a férjem nagy segítség volt, illetve szinte egész nap aludtam az első 2 hétben.
2022. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Az elsővel maga a pokol volt, így igencsak meglepődtem a másodiknál, mivel nem gondoltam volna hogy van olyan baba aki csak eszik, alszik és csendben néz ki a fejéből...
2022. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Mégcsak 3 hetes a babánk. Szerintem hozzáállás kérdése. Ha én is fáradtabb vagyok, nehezebben kezelem, ha nyűgös. Ha kipihentebb, akkor sokkal egyszerűbb, mint gondoltam. Azért azt már most érzem, hogy ezek az első hetek meg fognak szépülni. Nekem az elmúlt 3 hét úgy elment, mintha álmodtam volna. Akárhányszor ránézek a babánkra, még teljesen szürreális, hogy ő már itt van velünk, a miénk és marad. :)
2022. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!