Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan nők akik...

Vannak itt olyan nők akik féltek az anyaságtól és mégsem bánták meg? Ergo: akiknek pozitív csalódás volt az anyaság

Figyelt kérdés

mostanában mindenhol azt olvasni, azt hallani, hogy az anyasággal megszűnsz létezni.

megszűnsz embernek lenni, nőnek lenni , szexinek lenni és csak nyűglődés az egész.

Elveszik az ember kedvét az egésztől ezáltal...

Vannak itt olyan nők akik így képzelték és mégis teljesen pozitív csalódás számotokra az anyaság?

Mi is gyermekvállalás előtt állunk és meg mondom őszintén én igyekszem magam felkészíteni , hogy nem lesz egy leányálom, de amiket itt olvas meg tapasztal az ember a környezetében az tényleg rémisztő.

Mintha szinte mindenki megbánná , hogy anya lett csak sokan még mindig nem merik bevallani.

Nyugtassatok meg kérlek, hogy vagytok itt olyan nők is, akik felkészültetek a nyűglődésre és mégis pozitív csalódás az anyaság számotokra.

Vagytok itt ilyen anyukák?

Akik féltetek , rettegtetek és rájöttetek, hogy ez mégis megy nektek és emberek , nők és feleségek tudtatok maradni?

Vagy akiknek nem ment tönkre a házassága csak azért mert lett egy gyermek.

Kérlek, ha vagytok itt ilyen anyukák meséljetek, írjátok le a tapasztalataitokat.

Sokat segítene, ha látnám, hogy valakinek pozitív a tapasztalata és nem csak pokolnak éli meg az anyaságot mint ahogy sokan mások.



2019. szept. 27. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem rettegtem, tudtam, hogy megváltozik az életem. Tudod mit? Sokkal jobban kiteljesedtem az anyaság által. Jó, le kell mondani dolgokról, de amúgy az élet nem szűnik meg, csupán átalakul
2019. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Mindig is 4 gyereket akartam, nem féltem tőle. Aztán én is megijedtem a sok panaszkodás olvasásától, azt hittem, nem lesz időm hajat mosni sem, vagy leülni enni. Hát itt a 4 gyerek és imádom. Van időm mindenre, ami fontos, el tudok járni havi 1-2 alkalommal színházba, néha a férjemmel együtt is. A gyerekek szuper jóalvók, jól is esznek, imádják egymást és mi is őket. Egyébként nálunk a korkülönbség is kicsi, 13, 22, 15 hónapra születtek. De így is van időm hajat mosni, enni és wc-re menni.
2019. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nyücü ***** válasza:
88%

Le lehet hurrogni de nem voltam gyerekpárti.Nem mentem a közelükbe , aranyosak jo jo ...ennyi.

Azután fordult bennem valami babát szeretnék.Lett is egy gyönyörű kislányom

Azt se tudtam hogy kell megfogni , tisztába tenni, fürdrtni , szoptatasi problémaim voltak.

Semmi segitségem nem volt , nem tudtam kérdezni senkitől.Mkkor aludt böngésztem a netet, olvastam kérdeztem.( igaz sokat lehurrogtam nem tudod ...stb.milyen vagy itt is párszor) ;)

Most 8 hós most sincs időm magamra :D de a legboldogabb ember vagyok ha vele vagyok.

Esetlenül de megtanultam és tanulok mindent . A legfontosabb ember számomra minden pillanatat élvezem amit vele lehetek és az nosztop 24 óra :)

2019. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Coffelia ***** válasza:
100%

Mi kitűztünk egy időpontot hogy onnantól próbálkozunk. Na, a fiam becsúszott négy hónappal korábban. Kicsit berezeltem, mert lelkileg még sehol nem voltam a felkészülésben, plusz a megőrült hormonok, szóval nekem voltak bőgőrohamaim otthon magányomban, hogy most tettem tönkre a boldogulásom, és soha többet nem fogok tudni visszatérni a munkámba és majd a "szegényházban" döglök meg, és hasonló irreális baromságok. De akkor komolyak voltak, mert a hosszútávú megélhetésem éppen romokban volt, és már-már a karrierváltáson gondolkoztam.

Az első év nekem nagyon nehéz volt, lassan fogadtam el az új 24 órás szerepem, és személyes kínzásként éltem meg az alvásmegvonást. A második év már picit könnyebb volt, és sokat segített az, is, ahogyan a pici egyre nagyobb lett és beszélni kezdett (elég korán és nagyon jól). Nyáron múlt hároméves, és fantasztikusan vagyunk, imádom a humorát, és megtaláltam mellette is magam. Végül az eredeti szakmámban maradtam, és most nagyon nagy erővel építem magam benne. Megtaláltuk az egyensúlyt, a kisfiam egy hihetetlen okos, kiegyensúlyozott gyerek, és én is tudok egyszerre anya és dolgozó nő lenni.

2019. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon jó ezeket olvasni , a sok panaszkodás mellett. Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat.

Utolsó, megkérdezhetem a pályaváltásod okád?

Végül nem bántad meg, hogy maradtál az eredeti pályán?

2019. szept. 29. 08:15
 6/6 Coffelia ***** válasza:
100%
Kitettek egy zenei együttesből, amire feltettem az életem. Véleménykülönbségek, világnézeti és szakmai különbségek. Ne garázszenekarra gondolj, hanem profikra. Szabadúszó zenész vagyok, ha nem dolgozom, nem létezem sem szellemileg, sem anyagilag. Na ezt volt nagyon nehéz kibekkelnem, de természetesen volt nekem is csedem meg gyedem, csak hát a jelenlét meg az alkotás hiánya, na az kegyetlen volt. De amint lehetett, visszaálltam a ringbe.
2019. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!