Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pozitiv negativ csalódások?

Pozitiv negativ csalódások?

Figyelt kérdés
mikor megszületett az első babátok mik voltak azok a dolgok amikkel kellemes csalodások értek és mik a negatív csalódások,amikre nem számitottatok.minden érdekel.soroljatok fel bármi részletet ami eszetekbe jut.mikor nagyobb lett a gyerek az is érdekel
2016. ápr. 27. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
10 hónapos. Nekem abszolút pozitív csalódás, sokkal könnyebb, mint gondoltam az alapján, amiket mondtak mások. Rá kellett jönnöm, hogy sokan erősen túloznak. Pedig nem jó alvó a babám, és ez még enyhe kifejezés.
2016. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 és 6 éves gyerkőceim vannak.

Kezdem a negatívumokkal, ennyi idő alatt sem tudtam megszokni 3 dolgot :)

- sosem akkor kelek fel, amikor kialudtam magam, hanem amikor átjön a nagy, vagy felsír a kicsi, nem tudom igazán kipihenni magam

- nem tudok végigenni jóízűen egyetlen étkezést sem, mert valakinek vagy valamivel mindig kell csinálni valamit, 50*ugrok fel a tányérom mellől

- nem tudok nyugodtan WC-zni, mindig rohanva intézem a dolgom, nem egyszer úgy, hogy velem szemben álldogál az 1 évesem (ha menstruálok, próbálom kizárni őt, de akkor meg ugye ordít).


A pozitívum inkább érzelmi jellegű, egyszerűen el sem tudja képzelni az ember, hogy létezik ilyen mértékű, és ennyire önzetlen szeretet, amit a gyereke iránt érez.

Illetve amikor már a gyerekek is kinyilvánítják az érzelmeiket - rád mosolyog, átkarol, puszit ad stb. - az csodálatos érzés.

2016. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Talán kezdem a negatívokkal, hogy essünk túl a nehezén :-):

- Rossz alvó és igazi ölbe baba volt. A rossz alvás még most is megvan. Én egy tündéri gyerek voltam, tipikus leteszik és ott marad, ügyesen alszik. Ehhez képest a fiunk...

-Az öltözés. Azt gondoltam, hogy amit ráadunk, az rajta lesz. Nah a fiunk válogatós. Nem hord meg akármilyen ruhát, sőt sokszor semmilyen ruhát nem akar meghordani, egy bodyban lenne egész nap.

- Lassabban kezdett el beszélni mint gondoltam. Ez az én hülyeségem is biztos, de azt gondoltam, hogy 2,5 évesen többet beszélnek a gyerekek.


És a pozitívumok, mert ebből több van. :-)

- Sokkal könnyebb volt a hozzátáplálás mint gondoltam. Azt hittem, hogy az valami nagyon bonyolult dolog, közben meg pofon egyszerű volt.

- Gondoltam, hogy nagy öröm lesz majd az első átfordulás, első felállás és így tovább. De annál ezerszer nagyobb öröm. :-)

- Imádom a mimikáját, a gesztusait a fiunknak. Még csak 2,5 éves, de olyan színészi alakításai vannak (nem csak a hisztire gondolok), hogy mosolyt csal az arcomra akármilyen rossz kedvem van.

- A cumi elhagyása is abszolút pozitív csalódás volt. Beledobta a wc-be játékból, az újat már nem fogadta el és ennyi volt. Semmi hiszti, sírás, beletörődött, hogy lement a wc-n. :-) Egy hónapig nem mertük kimondani előtte a férjemmel a cumi szót, mert féltünk tőle, hogy kérni fogja, de semmi. Mintha sohasem cumizott volna.

- Az éjszakázást is jobban bírjuk mint gondoltam volna. Pedig mint írtam nagyon nehéz gyereket kaptunk, de pl tudok dolgozni is mellette (férjem van gyeden, én meg visszamentem dolgozni).

- De nagyon sok apróság van még. Előtte egy kirándulás kikapcsolódás volt. Most már sokkal több. Az első rácsodálkozás a Balatonra, az első egyedül evett fagyi, az első vármászás és így tovább.

2016. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Negatív forgatókönyvvel a fejemben kezdtem bele, úgyhogy kizárólag pozitív csalódások értek.

Na jó, egy negatívum volt: egyszer belehányt a dekoltázsomba. Azt annyira nem értékeltem.

2016. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A negatívumok nálam.is hasonlók mint az előttem lévőkhöz..még kiegészítve annyival,hogy egyedül vagyok a 2 éves fiammal.Párom külföldön dolgozik.És volt úgy ,hogy influenzás voltam vagy épp elkaptam valami vírust ami erős görccsel járt.Ha beteg vagyok nem aludhatok napközben nem hagyhatom.el magam.mert nincs.ki vigyázzon a gyerekre. Amikor kisebb volt viszont nekem az.éjszakai felkelések meg se kottyantak :-)
2016. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egy pozitívummal kezdeném: sokkal, de sokkal türelmesebb és empatikusabb vagyok, mint a gyerekvállalás előtt gondoltam magamról. Anno suliban tanítottam Budapest egyik gettónegyedének gettósulijában, ahol kialakítottam egy olyan keménységet, hogy a legkeményebb gyerekek is tiszteljenek. Akkor azt gondoltam, hogy a gyerekeimet is katonásan fogom nevelni. Azóta van egy 3 és egy 1 évesem, és nagyon boldog vagyok, hogy az anyaság egy szuper oldalamat hozta elő: abszolút bele tudok helyezkedni a gyerekeim helyzetébe, és nagyon nagy empátiával tudom kezelni a különböző helyzeteket. A családban legendásan türelmes anyukának ismernek. Na, ez egy pozitív csalódás volt a kezdetektől fogva.

Pozitívum még az a földöntúli szeretet, ahogy egy anya /én/ szereti a gyermekeit.

De néhány gyakorlatiasabb dolog: a szoptatás zökkenőmentessége, az elválasztás könnyűsége.

Negatívumok: a fiam olyan extrán hasfájós baba volt, hogy arra nem lehetett előre felkészülni. Plusz tejfehérje-érzékeny volt mindkét gyerkőcöm, tehát váratlan nehézség volt a nulldiéta a szoptatás ideje alatt, később pedig a tejmentes étrend kialakítása a hozzátáplálás elkezdésével.

A fiam most 3 éves, ősszel megy oviba, a kislányom pedig bölcsibe / közel 2 éves lesz/. Talán negatívum még az, hogy úgy érzem, képtelen vagyok elválni Tőlük. Ahogy írtam, eléggé gyakorlatiasan álltam anno a gyerekvállalás témájához, ahhoz képest viszont egy egészen más ember lettem, amióta gyermekeim vannak. Korábban azt gondoltam, hogy mi sem természetesebb annàl, hogy egyszer csak a gyerekem közösségbe kerül, én pedig majd boldogan megyek vissza dolgozni. Ehhez képest saját magam is meglepem, hogy mennyire fáj már a gondolata is annak, hogy nem lesznek velem egész nap.

Na, hirtelen ennyi jutott az eszembe!☺

2016. ápr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pozitivum:

A szeretet megtapasztalasa e téren.

Megnevetett.

Negativum:

2 és fél eves és azt valahogy nem említette senki, hogy több évig nem tudok majd nyugodtan kakálni... XD

Eskuszom az alvas, eves se erdekel neha, annyira a nyugodt wczés hiánya zavar leginkább.

Letepi kozben a wc papirt, belevigyorog a kepembe, stb :D

2016. ápr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

14 hónapos fiam van.nekem negativumok:

-sosem eszek nyugottan,folyton ugrálni kell

-ugy olvastam 3 óránként eszik a baba,enyém 30 percenként kelt első három hónapba majd 1 éves koráig két óránként.

-mellemet véresre rágta :P sosem birtam szoptatni,tápszeres lett.elapattam.

-mindent agyon kellett turixolni és ugy is nehezen evett,erőltetni kell az ételt

-kocsiutat végighisztizi


pozitivumok:

-jól viselem a hisztit,egyből le tudom nyugtatni

-fogzás soha nem viselte meg(csak kolikás volt az elején)

-ha kiabálok rá csak röhög nem vesz komolyan,és

rámcsapkodja az ajtókat,megver,kipakol a szekrényekből

és nevet(ezt én is élvezem hogy jól érzi magát,rossz)

-nem gondoltam hogy 1 éves ilyen okos lehet,üvegekre jól rakja rá a kupakokat,fésülködik,öltözni segit,seper,kanalaz,etet engem",egeret görgetve a képernyőt nézi,stb.

2016. ápr. 28. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:

10 hetes a babam.


- jobban birom az ejszakazast, mint gondoltam

- azt hittem, kisagyban fog aludni, de mellettem alszik, es nem gondoltam, hogy ez ilyen jo

- keveset sir



- szules utani regeneralodas ideje gatmetszes es rossz varras miatt

- a baba merete, almomban nem gondoltam volna, hogy a vekony alkatomhoz es keves hizashoz kepest 4 kilo feletti babat szulok

- kevesebb idom van napkozben, mint gondoltam, mert egyelore csak rovidebb idokre lehet lerakni

- nehezebben allok ki a sajat anyai megerzesem mellett csaladtagokkal szemben, mint gondoltam, ezt meg gyakorolnom kell

- fizikailag megterhelobb a hordozokendozes, mint gondoltam, igaz, a gyerekem sem pehelysulyu:)

- szoptatasnal nemcsak az elso, hanem a 3. heten is volt a fajdalom miatt melypont, szerencsere utana mar gyorsan jobb lett

- nem volt a szuloagyon szerelem erzes, fokozatosan alakult ki mostanra

2016. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!