Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy újszülött...

Normális, hogy egy újszülött egésznap sír?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kezdek elkeseredni. Éjszaka nagyon jól alszik a 3 hetes babánk (3-4 órákat egyben), de cserébe nappal egésznap sírdogál, vagy egyenesen ordít, fél óránál többet nem alszik egyszerre, állandóan cicin, vagy kézben lenne, kézben is csak akkor jó, ha emelgetem. Cicin elvan egy órát is, abból minimum a fele komfort cici. Vagy belealszik és akkor jön fél óra nyugi, vagy ordít, ha leválasztom.

Szerintem pocak fájás és közelség hiány lehet váltva, amint telepakol egy pelust, van egy 10-15 perc, amikor aranyosan elnézelődik csendben, majd kezdődik minden előről. Ez normális lenne?

Első baba, így komolyan nem tudom, hogy elrontok valamit, vagy ez ilyen!?



2022. jún. 21. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az első ilyen volt, csak ő éjszaka nem aludt ennyit, azt a keveset is csak úgy, hogy ha közben mozgatva volt
2022. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az én fiam annyira igényelte a testközelt hogy aludni is csak velem. Ha leraktam kiságyba 20 perc után sírt. Pont ezért kezdtem hordozni. Mind a kettőnknek jobb volt úgy.
2022. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es. Milyen kendő és kötés jött be legjobban?
2022. jún. 21. 14:41
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Növekedési ugrás. Csak a cici a kulcs nagyjából, nem baj ha egésznap azon lóg, ha neked nem teher, mert most serkentené a tejtermelést még többre, ez eltarthat napokig, de akár egy hétig is.
2022. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sima babybjörn hordozó vált be. Nem a 2-es vagyok. Ilyenkor igényli a kézbevevést,plusz fájhat a pocija,nekünk erre az espumisan csepp vált be, 2 étkezés között 2 csepp elég volt.
2022. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok.

Én mindenképp olyat kerestem ami hosszan használható és hülyebiztos. Tehát szög egyszerű legyen megkötni. Karikás kendő nagyon bejött és sokat használtuk. Később mei tai-t vetgem háton hordozáshoz.

2022. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de persze a lehetőségekhez mérten elégítsd ki az igényeit. Amennyit bírod, legyen cicin, amennyit bírod, legyetek együtt, legyen testközelben, akár bőrkontaktusban. Ehhez sokat segít egy hordozó. Nekünk baby tai volt (Gremese), de más fajta is beválhat. A baby tai hátránya, hogy 4-5 perc volt nekem megkötni, főleg egy nyűgös, rúgkapáló babával (de utána elnyugodott benne). Szóval kicsit optimalizálni kellett, hogy ha egyszer felkötöttem, ne kelljen túl hamar levenni. Cserébe kényelmes.
2022. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Normális. A fiam is ezt csinálta. Konkrétan négy hónapig ordított napközbe. A rugalmas kendő sokat segített napközbe de volt, hogy éjszaka is fel kellett tenni, hogy aludjon.

Kitartást!

2022. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Van itthon egy rugalmas kendő, kipróbálom a következő nyűglődésnél, amikor már nincs ötletem.

Próbálunk minél többet összebújni és próbálom minél többet cicire tenni, de az az érzésem, hogy ebből áll az egész napunk. Már megfordult a fejemben az is, hogy nincs elég tejem.

Az espumisant javasolta a védőnőnk, megvettük, de azt mondta evésnél csepegtessek a cicire, így használjuk. Őszintén nem tudom, hogy használ-e bármit is... 5# Két evés között hogyan adod be neki? Lehet kipróbáljuk ezt is.

Csak annyira elkeserítő tud lenni, hogy hiába próbálkozom mindennel és agyalok, hogy mi lehet a baj, csak sír... sokadik alkalomra már sz*r anyának érzem magam és sírok vele én is. Ha megnyugtatnának, hogy ilyen egy pici baba, nem kell kétségbe esni, akkor talán jobban eltudnám engedni ezt az érzést. De senki nem mondja ki, hogy ezzel jár egy újszülött, csak ismétlik a "tuti tippeket" a környezetemben. Én meg mégsz*arabbul érzem magam, mert mindenki olyan okos, mindenki jobban tudja, az ő gyereke sosem sírt, én meg itt szerencsétlenkedem...

2022. jún. 21. 19:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Akkor én most megnyugtatlak. Ilyen egy pici baba. Teljesen normális. Biztos nincs semmi baj a tejedd sem. Leírom neked a mondatot ami mindenre jó az első időkben. Nekem is mindig ezt mondta a védőnő.

KI FOGJA NŐNI.

És ez a kezdetekben tényleg mindenre igaz. Kitartás 😘

2022. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!