Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 órás altatás éjszakánként...

6 órás altatás éjszakánként normális egy újszülöttnél?

Figyelt kérdés

10 napos a kisbabánk és úgy néz ki, hála égnek, egészséges mindenki, nincs baj. nappal még alszik is pár ciklust.


a baj csak az éjszakával kezdődik, konkrétan az esti, kb. 20:00-i fürdetés után, van h. csak másnap reggel 05-06h felé tudjuk elaltatni, borzalmasan hosszú idő, mire elalszik.


azt csinálja, hogy cicire bealszik, büfiztetjük, teljesen ki van kapcsolva akkor. de amikor kirakjuk a kezünkből a kiságyára, vagy az után pár perccel, felébred, sír.. nem alszik vissza, elkezd cuppogni, hogy ő éhes és elölről kezdődik minden.


legjobb ötlet idáig az, hogy külön ágyon alszik az anyuka, aki a cicizés után csak otthagyja az ágyon a babát és akkor talán nem ébred fel, de az se 100%-osan működik.


nektek is ilyen nehéz az éjszakai altatás?


csak mert nemsokára lejár a férj szabija és akkor nehezebb lesz az élet :\ napi 8 órát kéne a felnőttnek aludnia..


a kicsi meg így kb. csak 9 órákat alszik naponta..



2021. szept. 30. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálam a nővér mutatott egy technikát, cirógatni kell az arcát vagy megcsípni(nagyon enyhén) a tarkójánál, esetleg megdörzsölni a lábujjait. A lényeg hogy amint elaludna ezekkel a technikákkal fel kell ébreszteni hogy újra szopizzon. Ezt addig csinálni amíg tényleg tele nem ette magát, mert a sima bealvás(hisz a szopizás relaxáló)miatt nem eszik annyit mint kellene és amint leteszed rájön hogy kell még tejecske :)
2021. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Adj neki tápszert.
2021. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Miután elaludt ne tedd le, hanem hagyd magadon aludni. Nem fog felebredni, mert érzi a közelséged, hallja a szíved. 3 hónapos koráig igénylik a babák. 4. Trimeszter...olvass utána
2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is ezt csinálta. A megoldás az együtt alvás. Három hónapig a mellkasomon aludt. Aztán már le tudtam tenni a kiságyba, ott aludt pár órát de kelés után nem tudom vissza tenni mai napig úgyhogy akkor már magunk közé teszem az ágyra, cicin elalszik aztán lefordul róla ha elég volt. Ha megébred akkor se kell felkelni habem megtalálja magának a cicit, kiszolgálja magát és alszik tovább. Most 6hós
2021. szept. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
4. Trimeszter, teljesen normális. A közeledben akar maradni,te meg a cici vagytok a biztos pont az életében, hát nyilván ragaszkodik :D egyre könnyebben le tudod majd tenni, ahogy nő, nálunk volt 5 hónap letesz-felvesz kiságyazás, éjjel simán aludt a helyén, vissza tudtam pakolni (3 hósan még rajtam is csüngött), azt 8 hónaposan alvásborulás+mozgásfejlődés és azóta együttalvás.
2021. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy a többiek írják ez normális viszont a 2-esnek szerintem nincs igaza ha van tejed az a legjobb neki , nem vagyok a tápszer ellen de ha van elég tejed felesleges
2021. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, tudományosan bizonyított, hogy a hosszas alvás idegrendszeri érettség függvénye, ha megtömöd tápszerrel, csak a tejtermelés természetes beállításába zavarsz bele. Ezt túl kell most élni: szopizzon, bújjon sokat, aludjatok együtt nappal is, ha nem tudsz aludni, végy egy jó könyvet/nézz fülhallgatóval sorozatot közben (én ekkor olvastam el a Trónok harca összes kötetét ebookon :'D), a házimunka és a napi robot megvár. Most ez ilyen időszak, éld meg nyugalomban, a babád igényeire reagálva. A leírásod alapján ő tökéletesen és ösztönösen működik. :) Mi is így voltunk, most egy éves és alig ér már rá szopizni. :D


Ez egy nagyon hasznos magyar szakmai oldal a témában, olvasd el a bejegyzéseket, meg fognak nyugtatni: [link]

2021. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Cumi
2021. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az arc cirógatós módszerrel külön alszik a bolcsőjében.
2021. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Cumi
2021. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!