Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kályhaajtót hogy lehet lezárni...

Kályhaajtót hogy lehet lezárni, hogy ne nyitogassa a baba?

Figyelt kérdés
Valakinek van ezzel tapasztalata?
2022. jún. 22. 23:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmi

2022. jún. 22. 23:06
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Vaskályhánk volt lépegetni tanuló baba mellett. Egy régi kiságy rácsiból karámot vontunk köré. L alakú volt, egyik oldalon bútorhoz, màsikon falba erősìtett csavarhoz kötve.
2022. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
én babakarámmal elkeríteném a kályhát. amúgy sem feltétlenül baj ha nem tud hozzányúlni majd őszre, télre. de attól is függ, mennyi idős most és mennyi lesz fűtésszezonra, azért van amit meg lehet nekik már tanítani. keresztfiam 9 hónaposan tudja, hogy ha azt mondjuk nem, akkor nem. persze van hogy nem érdekli, de a kályha nem játék, hogy vagy odafigyel rá, vagy nem...
2022. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekem anyám úgy tanította meg,hogy rányomta mindkét tenyeremet a kályha tetejére.
2022. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Én is elbarikádoznám valahogy a kályhát. Ne szokja meg, hogy lehet nyitogatni az ajtaját, mert abból később még gond lehet.

Ha már fűtötök benne akkor még is égetheti magát.

Én még a radiátort is elkerítettem előle, pedig az nem nyílt láng, viszont forró lehet.

2022. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem azt kell megakadalyozni hogy kinyissa, hanem hogy hozzaferjen. Ha meleg es akkor nyul hozza, lehet h. nem nyitja ki, de a boret megegeti.
2022. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

4-esnek igaz van


Nyilván nem az égető kályhára, de amikor melegebb neki,mint kellemes.


Megtapasztalja miért is veszélyes, és nem szabad nyúlni a kályhához.


Amíg nagyon kicsi én is tennèk karámot, ennek ellenére, nehogy véletlenül nekitámaszkodjon.

2022. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
3 gyermekünk van. Egyiknél sem kellett elbarikádozni. Sosem égette meg egyik sem magát. Elmagyaráztuk, minden alkalommal ha közelébe ment, hogy nem szabad, forró, és baja lesz.
2022. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

8-ast miért pontoztátok le?

Két gyerekkel és egy cserépkályhával ugyanezt csináltuk, és működött. A cseréphez hozzá is érhettek, mert az legföljebb kellemetlenül meleg, de égési sérülést nem okoz. De ennyiből megtanulták azt is, hogy ez egy alapvetően meleg tárgy, amivel óvatosan kell bánni. Egyébként én hidegen se szerettem, ha nyitogatják az ajtaját, úgyhogy akkor is rájuk szóltam (nyáron is). Meg is szokták, hogy azt tilos nyitogatni és kész.

2022. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

9


Mindenkit lepontoztak, aki azerint a nem gúsba kell kb kötni a gyereket, hanem meg kell tanítani, miért nem szabad.



A gyerekek tapsztalás útján tanulnak a leggyorsabban.

Ha elmondom 200-szor naponta sem fogja elhinni, amíg nem tapasztalja, hogy abból baj lehet.


De hozzáteszem, hogy a nevelési elvem a Montessorihoz hasonlít legjobban ( nem amiatt mert elolvastam és tudatosan abba az irányba megyek, hanem ösztönösen ez jön belőlünk)

Montessori egyik elve a tapsztalás meghagyása, az önállóságra nevelés.


Mi szigorúbb szabályokat követünk, de meghagyjuk az önállóságukat

2022. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!